Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 201 עד 250 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: eliko

היי גילעם,

ברצוני לשאול כיצד עליי להציג את הנסיון התעסוקתי שלי.

כאשר אגיש את האפליקיישן יהיה לי נסיון כמהנדס תוכנה של שנה וחצי.(אוקטובר 2005)

עד לתחילת הלימודים שנתיים וחצי (ספטמבר 2006)

האם עליי להציג שנתיים וחצי או שנה וחצי.

שאלה טובה. כלל 1 שהייתי נוהג לפיו: ענה בהתאם לניסוח המדויק של הסעיף הרלוונטי באפליקיישן. כלומר, התשובה עשויה להשתנות בין אוניברסיטה לאוניברסיטה (בהתאם לאופן בו מנוסחת השאלה). כלל 2: אם הניסוח לא ברור ולסעיף כמה פרשנויות סבירות, בחר את הפרשנות הטובה ביותר למועמדותך. השאלה היא אם 2.5 שנים (שהוא האידאלי מבחינתך) הוא "פרשנות סבירה" – הדבר תלוי בניסוח הספציפי.

אם הניסוח הוא: "כמה שנות נסיון יש לך לאחר התואר" הייתי מציין: "1.5" ומוסיף הערה (באותו סעיף או ב-note נפרד או בחיבור האופציונלי) כי הנתון נכון לאוקטובר 2005, וכי עם תחילת הלימודים יהיו לך 2.5 שנות נסיון.

ברבים מהמקרים השאלה היא מפורשת: מהו מס' שנות ניסיון העבודה המצטבר עד תחילת הלימודים (שנתיים וחצי במקרה שלך).

מבחינת נסיון צבאי הייתי קצין שנתיים וסה"כ 4 שנים בצבא.

האם עליי להציג 4 שנים או שנתיים.

4 שנים. במקרה שלך זה נכון הן מבחינה אתית (בד"כ יש לדווח במלואה כל עבודה במשרה מלאה) והן (קצת) מבחינת סיכויי הקבלה (יוסיף נפח לנסיון העבודה שלך).

כמו כן עבדתי ב 60 אחוז משרה כתוכניתן כאשר הייתי סטודנט.

כיצד להחשיב זאת כנסיון עבודה – האם כשנה, האם בכלל לא,האם בנפרד.

אם קיים באפליקיישן סעיף של עבודות במשרה חלקית (ולרוב הוא ישנו), אז זה שייך לשם. אם לא, ובהעדר הוראה ברורה אחרת, כדאי לציין את מלוא התקופה בחלק של "נסיון עבודה" ולציין כי מדובר ב-60% משרה.

שאלה נוספת : אני מתעניין כרגע בתוכנית של שיקגו.

האם נראה לך שסיכויי הקבלה שלי בה גבוהים מסיכויי ב MIT (אשמח אם תוכל לפרט מדוע אם התשובה חיובית)

להערכתי סיכויי הקבלה שלך בשיקגו קצת יותר גבוהים. להערכתי הרקע שלך (תוכנה) יהיה קצת יותר ייחודי בשיקגו. בנוסף, בשיקגו כ-150 סטודנטים יותר בכל שנה. כמות הישראלים הפונים לשיקגו דומה ל (או קצת קטנה מ) כמות הישראלים הפונים ל-MIT ומנגד מספר הישראלים המתקבלים בכל שנה מעט גבוה יותר.

תודה מראש על העזרה,

בבקשה, מקווה שעזרתי,

גילעם

aringo
    חבר

To: reutsp

היי ,שמי רעות סימתי לא מזמן צבא עושה פסיכומטרי של מועד יולי.

יש לי אזרחות אוסטרית ואני מתעניינת בלימודי פסיכולוגיה, רציתי לדעת מה תנאי הקבלה? והאם התואר מוכר בארץ ? ובכלל…

רעות, ההתמחות שלנו היא בתהליך הקבלה ל-MBA בחו"ל. אוכל לעזור אם תהיה לך שאלה בעניין הזה.

בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: y_volkow

אהלן,
    רציתי לדעת האם נטילת חלק בתביעה ייצוגית של ארגון הירוקים שמטרתה שיקום נחל הירקון ושימורו הינה משהו שאני יכול להציג כפעולה חיובית במסגרת של פעילות התנדבותית, או שלחלופין זה עלול להתפס כמשהו שלילי (עצם נטילת החלק בתביעה).
    חשוב לציין שנטילת חלק בתביעה אין משמעותה השתתפות פעילה במשפט עצמו אלא רק צירוף שמי לרשימת התובעים.
    יונתן, להערכתי במרבית בתיה"ס, ואולי בכולם, הפעילות הזו תיחשב לפעילות התנדבותית/קהילתית ותתפס באור חיובי. היא תחזק מעט את מועמדותך. אם תוכל לכתוב על פעילות מנהיגותית בהקשר לכך – זה יסייע עוד יותר לחיזוק מועמדותך.
    תודה ויום טוב
    בבקשה ובהצלחה יונתן,
    גילעם

aringo
    חבר

To: kless1974

שלום גלעם (וסופשבוע נעים),

שמי דורון הני עו"ד בן 31, לומד כעת באינטנסיביות למבחן ה GMAT.

סיימתי תואר ראשון בניהול (91) ובתקשורת (90) בהצטיינות באוניברסיטת ת"א. סיימתי משפטים באוניברסיטת ת"א בממוצע 78.

מתרגל מזה 4 שנים במרכז הבינתחומי מקצועות מתחום השיווק והתקשורת (יסודות, תקשורת שיווקית משולבת, סמינר). עובד עם ראש החוג לשיווק ועם ראש התוכנית לתקשורת שיווקית משולבת.

התמחתי בפרקליטות האזרחית בת"א.

שירות צבאי בחיל המודיעין במערך המוטס לאחר איתור מראש לפרוייקט מיוחד של החיל.

פעילות חברתית: חונכות לילדים דיסלקטים במשך 7 שנים, נציג שנה א' במועצת הסטודנטים ועוד.

הקמתי שני עסקים בחיי. הראשון מייד עם תחילת לימודי המשפטים נוכחתי כי חברות ביטוח נמצאות במצוקה משום שאין להם ייצוג הולם בבית משפט לתביעות קטנות. שם, על פי הדין לא ניתן לשלוח עו"ד. לפיכך, הקמתי עסק אשר נתן שירותים לחברות הביטוח – סטודנטים למשפטים אשר ייצגו את חברות הביטוח בבית המשפט. סה"כ עובדים תחת ניהולי – 10 עובדים.העברתי את העסק לקולגה עם יציאתי לסטאז.
    כל הכבוד!
    במקביל עבדתי גם קצת בהיי-טק (לנסות, זה היה אופנתי…) כמתכנת במוטורולה ולאחר מכן כמנהל מכירות בחברת סטארט-אפ.

לאחר הסטאז', פתחתי מיד משרד אשר תחום ההתמחות העיקרי הנו נזיקין וביטוח. מייצג כיום את אחת החברות הגדולות בישראל בבית דין פרטי שהקימו חברות הביטוח ליישוב סכסוכים בינהן. המשרד מונה כיום 6 עובדים. כל הכבוד 2!

יש לציין כי במקביל למדתי גם כמעט תואר שלם במדעי המחשב. הפסקתי אחרי למעלה משנתיים כי ראיתי שעתידי אינו בתחום (ממוצע של מעט מעל 80 )

מספר שאלות:

בהנחה שתוצאת מבחן ה GMAT תהה בסביבות ה 670-700:

1. אילו בתי ספר מעריכים באופן מיוחד את היוזמה להקים עסק לבד בגיל צעיר יחסית ?

מרבית בתי הספר המובילים יעריכו את זה. בראשם יהיה כנראה MIT, ולא רחוק מאחוריו הרוורד, UCLA, קלוג, בייבסון ו(אם לשפוט לפי המגמה הנוכחית שם) קולומביה.

2. האם כדאי להזכיר בכלל את הפרק בחיי בתחום המחשבים, במיוחד לאור העובדה שאת לימודי מדעי המחשב לא סיימתי.

שאלה מורכבת. התשובה לה תלויה הן באסטרטגיה ובמיצוב שלך כמועמד והן בדרישות הטכניות/אתיות של האוניברסיטה לגבי גילוי והצגה של כל עבודה וכל פעילות אקדמית שעסקת בה. מהנתונים שיש בידי כרגע אני מעריך שתצטרך להציג את הפרק הזה במידה כלשהי, ושהשאלה המרכזית תהיה מה להציג ואיך. כדי לענות עליה תצטרך ראשית לגבש אסטרטגיית מיצוב (במרכזה – מאיפה באת ולאן אתה הולך) ולראות אם/כיצד משתלב בה הפרק הזה.

3. האם היותי סטודנט מצטיין בניהול ובתקשורת מחפה על ציון התואר הנמוך יחסית בתואר במשפטים?

כן, זה בהחלט יעזור. להערכתי זה יהיה "חזק פחות" (!) ממצב בו היה לך רק את התואר בניהול/תקשורת, אולם הפער אינו גדול.

4. האם גילי (31) מהווה יתרון, ואם כן באילו בתי ספר במיוחד?

במרבית בתי הספר שיעור המתקבלים מבין המועמדים שגילם 31 נמוך מעט משיעור המתקבלים מבין המועמדים שגילם 28. במספר בתי-ספר (בעיקר מחוץ לארה"ב) הגיל שלך עשוי להיות "אטרקטיבי" ודומה לגיל הממוצע של המתקבלים. למשל- HEC בפריז, IMD בשוויץ, והתוכניות Ivey ו-Queens בקנדה. מבין התוכניות המובילות בארה"ב ידועה וורטון כידידותית במיוחד למועמדים בגילך ויותר.

5. האם אזרחות אירופאית (פולנית במקרה שלי) מעניקה יתרון כלשהו בתהליך הקבלה לבתי ספר באירופה?

בד"כ כן (לא יתרון אסטרטגי), כיוון שהיא תקל עליך במציאת עבודה באירופה לאחר הלימודים (לאוניברסיטה חשוב שבוגריה יקבלו הצעות עבודה רבות וחזקות). אזרחות אירופאית מקנה יתרון גם סביב הבירוקרטיה אחרי שהתקבלת, ובנושא של קבלת עזרה כספית מבוססת-צרכים (need-based).

ולשאלת השאלות:

6. באופן כללי, הייתי מעוניין להגיש מועמדות לבתי הספר הבאים: NYU, Columbia, Michigan, Berkly, Stanford, Harvad, Duke, Kellog, Yale ו Wharton – האם אחשב מועמד בעל סיכויים טובים בבתי הספר לעיל ?

על סמך הנתונים שבידי ובהנחה של GMAT בסביבות ה-700, המלצות וחיבורים חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בדיוק, מועמד תחרותי עד חזק במישיגן, ייל, NYU וברקלי ומועמד תחרותי בוורטון, בקולומביה ובקלוג. להערכתי סטנפורד והרווארד יהוו סטרצ'.

תודה על זמנך,

בבקשה, בהצלחה ושבת שלום,

גילעם

aringo
    חבר

To: nirreitman

Gila'm hi

I would like to start the process of MBA abroad and use aringo's services in the process could you please give me a rough estimate about my chances to different programs and tiers(1-10,10-20 etc)

Gmat score:650

Graduation score: T.A.U. Engineering faculty :75

Work experience:exstensive currently in 2nd managerial position in PTC an international PLM vendor; Channel Tech manager for Middle east & Africa

Additional info: lead and bass in a Rock group

Nir, based on the information provided, and assuming strong essays/recommendations, here's my rough estimate: you will be a strong candidate in programs such as USC, UNC, McCombs, Emory, Washington (Olin), Rotterdam (RSM), HEC, York, ESADE. You will be a competitive candidate in programs such as Corenll, Carnegie Mellon, Darden, Ivey. Programs such as Michigan, Duke, Tuck, Rotman will be somewhat of a stretch. Programs such as Wharton, Kellogg, MIT will be a stretch.

Thanks

You're welcome. Good luck!

Gilam

aringo
    חבר

To: shoshy

הי גלעם,

רציתי לשאול לגבי מידת האפקטיביות של מכתבי המלצה ע"י בוגרים של תכניות כגון קלוג והרוורד. האם ועדות הקבלה אוהבות את העובדה שמתקבל מכתב המלצה מבוגר שלהם, או שזה לא מועיל ואולי אף מזיק.

אני אשמח אם תתייחס פעם בהנחה שמדובר במישהו שמכיר את המועמד באופן שטחי ופעם באופן מעמיק יותר

(כלומר פעם ניתן להניח המלצה חמה ומפורטת ופעם המלצה יותר קצרה ו"קורקטית" אם כי עדיין המלצה)

שושי היקרה,
    להערכתי זה מועיל עד מועיל מאוד. בהנתן שני ממליצים הזהים בכל מלבד בפרט הזה, הבוגר של אותה תוכנית שאת פונה אליה יהיה ממליץ חזק יותר. עם זאת, אם לממליץ השני ישנם יתרונות אחרים (מכיר אותך טוב יותר, בכיר יותר ועוד) תעלה השאלה "מה גובר על מה" וכאן הנסיבות הספציפיות של כל ממליץ, על כל מאפייניו, יכריעו. "עומק" ההיכרות הינו שיקול חשוב אחד ממגוון שיקולים בבחירת ממליץ. רמת ההתלהבות, אופי ההיכרות (בוס? חבר? – בד"כ, אך לא תמיד, עדיף בוס), התקופה (תפקיד נוכחי מול תפקיד קודם, תפקיד שתומך באסטרטגיה תול תפקיד שאינו תומך באסטרטגיה) ושיקולים נוספים (תלויי נסיבות) יכריעו איזה ממליץ עדיף.

באופן כללי כדאי להערכתי להמנע (בעיקר בהמלצות החובה, במידת האפשר) מהמלצה "קורקטית".

תודה!

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

savi1
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

To: Gilam

הי גילעם,
    אני ממש נהנה לראות את התשובות המפורטות שאתה עונה, האתר הוא פשוט מקור אינפורמציה מצוין.
    שמי אבי ואני רוצה להתקבל לאחת האוניברסיטאות המובילות באירופה ל- MBA. אני די בתחילת התהליך והייתי רוצה שתעריך את סיכויי להתקבל, ותמליץ לי על אוניברסיטאות שבהן אוכל לקבל מלגה משמעותית כי ללא המלגה כנראה לא אוכל ללמוד שם.
    אני מהנדס מערכות מידע, בוגר טכניון ממוצע 85 (מצטיין דיקן) במסלול שלי היו 60 סטודנטים ואני מספר 7-8.
    כיום אני עובד ב- HP כ –analyst DB תפקיד לא ניהולי. אני יוזם הקמת מחלקה אנליזה חדשה, במידה וזה יצליח אז יהיה לי תפקיד ניהולי אך התהליך הוא ארוך ולא בטוח שאספיק ליהנות מכך.
    יזמתי פרויקט התנדבות מתוך מחלקת קשרי קהילה של החברה בבי"ח פסיכיאטרי לילדים. הפרויקט מונה כ-25 מתנדבים שהיה לי חלק גדול בגיוסם ואני מנהל אותו.
    בצבא הייתי סגן קצין קישור עם הרש"פ- היו תחתי 2 אנשים.
    ניסיתי להקים חברת סטארט אפ ע"ב רעיון מעניין של חבר, אך היא נכשלה בשלב מוקדם כיוון שגילינו שהשוק היה רווי ( כדאי לציין את זה?).
    אני בן 29 , אני מתחיל ללמוד ל GMAT- ואני מעריך שאקבל 680-720.
    לגבי Olin, איך היא נחשבת בעולם? מה גובה המלגה שבוגר טכניון יכול לקבל שם?

תודה רבה,

אבי.

kless1974
    חבר
    מספר הפוסטים: 31

גילעם שלום,

ראשית תודה על זמנך.

1. לאור תשובתך לשאלתי הראשונה, ולאור קורות החיים אשר פרטתי, הייתי מעוניין לדעת אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה לאוניברסיטאות הבאות:

Michigan, Cornell, UCLA, MIT ו Chicago

2. במידה ואני מעוניין למצב את הקריירה שהתמחות בביטוח מהווה את הקו העיקרי, אזי אילו אוניברסיטאות יעדיפו לאמץ קו זה ? האם היותו חריג לישראלי (אין התמחות אמיתית בביטוח בישראל) מהווה יתרון עבורי? האם ההנחה כי עלי להדגיש את המיוחד הנה נכונה באסטרטגיה לקבלה לבתי הספר השונים ?

3. כיצד אני מתמודד עם שאלת ההמלצות וזאת כבעל עסק. האם עלי לנסות להשיג המלצה מאחד הלקוחות ?

תודה על זמנך,

דורון

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

Hi Doron,

I would have positioned my application in the following way

Focus on Insurance and stating you:

1) Want to focus on advanced features such as risk management

2) Wish to learn from best practices in the US in companies such as Progressive

3) Learned the problems with the Israeli/European Insurance companies non sophisticated markets and wish to learn more and explore it and in the end start your own advanced insurance firm

Hope it helps

Assaf

Chicago GSB

kless1974
    חבר
    מספר הפוסטים: 31

To: Assaf Wand

Asaf,

Thank you for your answer. I must say I haven't thought about Chicago as an option untill I have got your message.

I was wondering what are the GSB's advanages, especailly reagrding my profile.

Thanks for your kind help

Doron

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

Hi Doron- I think Chicago will be great for your background and aspirations

There is a specific thread for Chicago

but send me an email to [email protected]

and I will forward it to some of the now 2nd years to answer and give you different perspectives

Assaf

aringo
    חבר

To: savi1

הי גילעם,
    אני ממש נהנה לראות את התשובות המפורטות שאתה עונה

תודה רבה!

, האתר הוא פשוט מקור אינפורמציה מצוין.

שמי אבי ואני רוצה להתקבל לאחת האוניברסיטאות המובילות באירופה ל- MBA. אני די בתחילת התהליך והייתי רוצה שתעריך את סיכויי להתקבל, ותמליץ לי על אוניברסיטאות שבהן אוכל לקבל מלגה משמעותית כי ללא המלגה כנראה לא אוכל ללמוד שם.

אני מהנדס מערכות מידע, בוגר טכניון ממוצע 85 (מצטיין דיקן) במסלול שלי היו 60 סטודנטים ואני מספר 7-8.
    כיום אני עובד ב- HP כ -analyst DB תפקיד לא ניהולי. אני יוזם הקמת מחלקה אנליזה חדשה יפה!, במידה וזה יצליח אז יהיה לי תפקיד ניהולי אך התהליך הוא ארוך ולא בטוח שאספיק ליהנות מכך.

היוזמה והובלת הפרוייקט עד להפעלת המחלקה עשויים לתרום במידה ניכרת למועמדות שלך.

יזמתי פרויקט התנדבות מתוך מחלקת קשרי קהילה של החברה בבי"ח פסיכיאטרי לילדים. הפרויקט מונה כ-25 מתנדבים שהיה לי חלק גדול בגיוסם ואני מנהל אותו.

כל הכבוד! זה יחזק את המועמדות שלך בכמה אספקטים, ביניהם בהקשר של יכולת יזמית, בהקשר של תרומה לקהילה ובהקשר של מנהיגות.

בצבא הייתי סגן קצין קישור עם הרש"פ- היו תחתי 2 אנשים.
    ניסיתי להקים חברת סטארט אפ ע"ב רעיון מעניין של חבר, אך היא נכשלה בשלב מוקדם כיוון שגילינו שהשוק היה רווי ( כדאי לציין את זה?).

הרבה תלוי בהקשר הכולל (אסטרטגיה, שאר הרזומה) ובאופן שבו תציג את העניין. סביר שתוכל לנצל את הניסיון הזה בשביל להראות מה למדת מכישלונותיך וכיצד התפתחת כתוצאה מהתהליך.

אני בן 29 , אני מתחיל ללמוד ל GMAT- ואני מעריך שאקבל 680-720.
    לגבי Olin, איך היא נחשבת בעולם? מה גובה המלגה שבוגר טכניון יכול לקבל שם?

ישנם שני בתי-ספר ע"ש Olin, אחד באוניברסיטת וושינגטון בסנט-לואיס, והשני – באוניברסיטת בייבסון. המלגה לבוגר הטכניון (מלגת בוהם) שייכת לביה"ס הראשון, אני מניח שאתה מתייחס אליו. ביה"ס מדורג בד"כ בעשיריה השלישית בארה"ב (מקום 23 בביזנס וויק), והוא נמצא בד"כ ברשימת בתיה"ס המובילים בתחום הניהול הכללי של פייננשל טיימס. למיטב ידיעתי, גודל המלגה הוא שכר לימוד מלא לשנתיים, ודמי מחייה של כ-5,000 דולר בשנה.

בהנחה של GMAT בסביבות ה-700, של המלצות וחיבורים חזקים, ושל פוקוס על אירופה, להערכתי יהיה לך סיכוי ריאלי לקבל מלגה משמעותית ב-LBS, סיכוי גבוה אף יותר ב-RSM, HEC, IESE וסיכוי גבוה עוד יותר ב-ESADE. עם זאת, כדי להיות מעודכן לגבי השנה הקרובה, כדאי שתכתוב אימייל לוועדת הקבלה ותשאל אם הם יוכלו לתת לך פרטים לגבי כמויות וסדרי גודל של מלגות merit-based שמוקצות לשנה הבאה. ייתכן כי תקבל תשובה גלויה מאחד או יותר מבתיה"ס הנ"ל.

במרבית המקרים, ככל שתרד בדירוגים, הסיכוי שלך לקבל מלגה יילך ויגדל. תוכל לקרוא עוד על סיוע כלכלי ב: http://www.aringo.co.il/hebrewsite/h-finaid.htm .

תודה רבה,

בבקשה ובהצלחה,
    גילעם

aringo
    חבר

גילעם שלום,

ראשית תודה על זמנך.

1. לאור תשובתך לשאלתי הראשונה, ולאור קורות החיים אשר פרטתי, הייתי מעוניין לדעת אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה לאוניברסיטאות הבאות:

Michigan, Cornell, UCLA, MIT ו Chicago

תחת הנחות של GMAT באזור ה-700, המלצות וחיבורים חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק ב-UCLA ובקורנל, חזק עד תחרותי במישיגן ותחרותי ב-MIT ובשיקגו.

2. במידה ואני מעוניין למצב את הקריירה שהתמחות בביטוח מהווה את הקו העיקרי, אזי אילו אוניברסיטאות יעדיפו לאמץ קו זה ?

דורון, להערכתי החוזק של תוכנית הקריירה תלוי בד"כ באיכויותיה ובעוצמתה כתוכנית קריירה של אדם. להערכתי הגישה להערכת העוצמה של תוכנית קריירה מסויימת דומה בד"כ בין האוניברסיטאות השונות. להערכתי השוני בהתייחסות תלוי יותר בזהות הקורא ש"תיפול" עליו מאשר בזהות האוניברסיטה.

למיטב הבנתי תחום הקריירה בד"כ אינו גורם להבדלים משמעותיים בהערכת תוכנית הקריירה באוניברסיטאות השונות. סייג מסויים לכך הוא תוכניות קריירה ציבוריות/ללא כוונת רווח, אשר לעיתים קרובות מקבלות משקל חזק יחסית בהרוורד (הסוג הראשון) ובוורטון/סטנפורד (הסוג השני).

אני מקווה שלא הייתי תיאורטי מדי עד כאן. אם לגזור את זה למקרה שלך – להערכתי ההתייחסות לנושא הביטוח תהיה דומה במרבית האוניברסיטאות. לא ידוע לי על אוניברסיטה ש"תתלהב" יותר או פחות מאחרות מהקו הזה. אני אומר כאן משהו שמנוגד לדעה הרווחת בנושא הזה וייתכן שאני טועה. זהו מיטב הערכתי על סמך המידע והתוצאות בהן נתקלתי במשך השנים.

האם היותו חריג לישראלי (אין התמחות אמיתית בביטוח בישראל) מהווה יתרון עבורי?

במרבית המקרים, הקוראים אינם בקיאים ברקע של מועמדים ישראלים דווקא.
    ככל הידוע לי, תוכנית קריירה הממוקדת בביטוח היא חריגה יחסית בקרב מועמדים (מכל העולם) ומבחינה זו היא תהווה יתרון.

האם ההנחה כי עלי להדגיש את המיוחד הנה נכונה באסטרטגיה לקבלה לבתי הספר השונים ?

הייחודיות שלך כמועמד תורמת לסיכויי הקבלה. עם זאת, אם הנסיון להציג עצמך כייחודי גורם לירידה בעוצמה של שיקולי קבלה אחרים (למשל – הבגרות שלך כמועמד, מסלול הקריירה, אמינות ואותנטיות) – אזי הנסיון להציג ייחודיות יכול גם לפגוע בסיכויי הקבלה.

3. כיצד אני מתמודד עם שאלת ההמלצות וזאת כבעל עסק. האם עלי לנסות להשיג המלצה מאחד הלקוחות ?

שאלה של אלטרנטיבות ספציפיות. אם תוכל להציג 5 או 8 אפשרויות של ממליצים פוטנציאליים (מכל תחומי חייך מאז גיל 18) על פרטיהם (תפקיד, משך היכרות, אופי היכרות, רמת התלהבות ועוד), אוכל לאמר אם כדאי לבחור בלקוח כממליץ.

תודה על זמנך,

בבקשה ובהצלחה דורון,

גילעם

aringo
    חבר

מועמדים, מתבלטים ושאר חברי פורום יקרים…
    אהיה בחופש בעשרת הימים הקרובים. אחזור לענות על שאלות ביום חמישי, 14 ביולי.

בהצלחה לכולם,

גילעם

izaak
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

שלום גלעם

רציתי לשאול לגבי בתי הספר הדורשים המלצה שלישית – האם מדובר בהמלצה ממעסיק או כפי ששמעתי ניתן לקחת המלצה מעמית למקצוע?

shlomisalant
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

גילעם שלום,

אני רוצה ללמוד MBA באחת התוכניות המובילות בארה"ב.

שירתתי בצבא בבקו"ם כחוגר. במהלך המילואים קיבלתי דרגת ייצוג של סגן (בתור קצין מיון).

למדתי מדעי המחשב באוניברסיטת ת"א (ממוצע 79).

אני עובד בתור תוכניתן כבר שנתיים (בתחילה בחברה בשם EDS – כשנה ושלושה חודשים, ומאז בחברה שנקראית Pontis). כמו כן, אני עוזר הוראה ברייכמן (המרכז הבינתחומי) בקורס "יישומי מחשב בניהול". עשיתי כבר את ה-GMAT (קיבלתי 760 – 51 בכמותי, 40 במילולי ו-4.5 בחיבורים). רציתי להתייעץ האם יש לי סיכוי להגיע לאחת התוכניות המובילות (כאשר השאיפה העיקרית היא Columbia), וכמו כן האם כדאי לי להגיש מועמדות לסמסטר של סתיו 2006 (בעוד כשנה ושלושה חודשים – כלומר להתחיל את תהליך הקבלה עכשיו), או לדחות אותו לסתיו 2007 אחרי שאצבור עוד שנת נסיון.

בתודה מראש,

שלומי

Eze_Nyc
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

To: Malinger

Hi all,

My name is Eze Vidra.

I am now starting my application process and would welcome any help.

I am considering Columbia, nyu, Harvard and wharton. Possibly stanford, berkely, cornell (as you can see i still didnt make up my mind…)

I'm taking the GMAT course at the moment and gathering information on the different schools. I hope to get as much information about these programs as possible (especially on Entreprenuership programs)

I currently work in a Market Research company in New York in the IT field and I hold a BA from IDC(Israel) in Business and IT (cum laude).

I'm trying to figure out how to build the "application strategy" i hear so much about. If anyone has a good tip, i'll appreciate it.

I would like to begin at fall 2006.

these are just some of the questions i'm trying to figure out:

1) when is the best time to apply?

2) what is the best application strategy? should i apply to 5 schools and hope for the best? should i contact alumni?

3) how should i incorporate the army service in the essays?

Feel free to email me directly to [email protected]

Thanks!

eliko
    חבר
    מספר הפוסטים: 203

To: Eze_Nyc

Hi,

1)best time to apply is round I – november

2)stratgy is individual – you need to explain what was your road up to now(career direction),how it relates to the MBA and what are your future career goals (how will MBA help you to achieve them)

I am applying to 5 schools and i believe that its best to divide chances – 2 from top 5 ,2 from top 10-15, and one with high probability of acceptance

3)army service is first of all your leadership experience and should be emphesized both in the resume and in the essays.It is a proof that you can lead and therefore it is important to provide examples from this leadership experience.

in conclusion, I am also planning to apply and hope this gives some help

eliko

Yuval1
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: All

שלום גילעם,

ראשית, ברכות על פועלך בפורום זה. בהחלט נעים לראות את התרומה הנהדרת שלך לחברים כאן.

שמי יובל, בן 24.

מתחיל כעת את השנה השלישית והאחרונה שלי בתואר הראשון למנהל עסקים. ממוצע: 93.5 – מצטיין דיקן.

שירתתי בצבא בחיל המודיעין ובין השאר יצאתי לקורס מפקדים וניהלתי כ-15 חיילים ביחידה.

לפני כשנה הקמתי חברת סטרט-אפ (בשיאה היו בה כ-6 עובדים), אך מפאת חוסר זמן סגרתי אותה.

בלימודים התקבלתי לתוכנית מיוחדת למצטיינים בשנה האחרונה לתואר שלהם.

בנוסף, אני עובד בחברה יצרנית מזה כשנה כיועץ שיווקי.

GMAT עוד לא עשיתי.

האם לנוכח כל האמור לעיל זה ריאלי לנסות להתקבל לאחת מתוכניות ה-TOP5 בארה"ב? במיוחד בהתחשב בכך שאני רק עכשיו נכנס לשנה האחרונה בלימודים שלי וחושב על להגיש מועמדות לסתיו 2006.

שמעתי שישנם כעת סיכויים גבוהים יותר מכיוון שהם מחפשים גם בחורים צעירים, האם זה נכון?

האם היית ממליץ לי לצבור עוד ניסיון תעסוקתי טרם הגשת המועמדות?

תודה מראש גילעם,

תמשיך בפעילות הברוכה שלך!

יובל

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

To: All

היי גלעם, אני מתנצל שאני על ניצול הרייטינג הגבוה של הערוץ שלך לצורך פרסום :)

——

שלום לכולם,
    אנחנו סטודנטים שמתחילים ללמוד ב – MIT Sloan באוגוסט הקרוב (מה שנקרא Class of 2007)
    לפני שנטוס אנחנו עושים פגישה עם ח'ברה שמעוניינים להתקבל ללמוד בבית הספר.

הפגישה תערך ככה"נ ביום חמישי הבא 21/7 בתל אביב בשעות הערב.
    על סדר היום:
    קצת על תהליך הקבלה שלנו.
    מידע ספציפי על בית הספר שיכול לעזור בחיבורים/ ראיונות .
    ההתרשמות האישית שלנו מבית הספר.
    למה אנחנו בחרנו MIT ? יתרונות וחסרונות של הבי"ס לפי ניסיוננו.

על מנת להעריך כמה/איזה אנשים יגיעו ובהתאם לקבוע את המקום,
    נשמח אם אנשים שמעוניינים להשתתף ישלחו מייל.

פרטים נוספים בהמשך…

תודה,

דני:
    dkalmar SHTRUDEL yahoo.com

שחר:
    shahar SHTRUDEL sloan.mit.edu

aringo
    חבר

שלום לכולם… אחרי מילואים וחופש, חזרתי לשיגרה של מענה בימי חמישי.
    לכל מכיני האפליקיישנס – הרבה הצלחה ועבודה לא-מידי-קשה בחודשים הקרובים.

גילעם

aringo
    חבר

To: izaak

שלום גלעם

רציתי לשאול לגבי בתי הספר הדורשים המלצה שלישית – האם מדובר בהמלצה ממעסיק או כפי ששמעתי ניתן לקחת המלצה מעמית למקצוע?

איציק, מבין בתי הספר המובילים, הרוורד וסטנפורד דורשים שלוש המלצות. ייל דרשו שלוש לפני שנתיים, ובשנה שעברה דרשו שתיים. בסטנפורד המלצה אחת מהשלוש אמורה להיות מעמית (peer). בהרוורד רצוי (במרבית המקרים) לבחור באנשים שפיקחו על עבודתך, ולא לבחור ב-peer כממליץ.

גילעם

aringo
    חבר

To: shlomisalant

גילעם שלום,

אני רוצה ללמוד MBA באחת התוכניות המובילות בארה"ב.

שירתתי בצבא בבקו"ם כחוגר. במהלך המילואים קיבלתי דרגת ייצוג של סגן (בתור קצין מיון).

למדתי מדעי המחשב באוניברסיטת ת"א (ממוצע 79).

אני עובד בתור תוכניתן כבר שנתיים (בתחילה בחברה בשם EDS – כשנה ושלושה חודשים, ומאז בחברה שנקראית Pontis). כמו כן, אני עוזר הוראה ברייכמן (המרכז הבינתחומי) בקורס "יישומי מחשב בניהול". עשיתי כבר את ה-GMAT (קיבלתי 760 – 51 בכמותי, 40 במילולי ו-4.5 בחיבורים). כל הכבוד על הציון!!

רציתי להתייעץ האם יש לי סיכוי להגיע לאחת התוכניות המובילות (כאשר השאיפה העיקרית היא Columbia), וכמו כן האם כדאי לי להגיש מועמדות לסמסטר של סתיו 2006 (בעוד כשנה ושלושה חודשים – כלומר להתחיל את תהליך הקבלה עכשיו), או לדחות אותו לסתיו 2007 אחרי שאצבור עוד שנת נסיון.

שלומי, אני מניח שהעבודה שנתיים האחרונות היא במשרה מלאה. להערכתי, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, בקולומביה תהיה מועמד תחרותי, לכוון ה-stretch. בתוכניות כגון מישיגן ו-טאק תהיה מועמד חזק. אם אתה מעריך שבשנה הנוספת תצבור נסיון ניהולי/מנהיגותי משמעותי או תצבור הצלחות מרשימות, כדאי אולי לחכות שנה. אחרת, להערכתי אתה יכול בהחלט לפנות כבר השנה. גם אם תחליט לחכות שנה, אולי כדאי שתפנה ל-2-3 תוכניות כבר השנה כדי לצבור נסיון בתהליך, לקוות שאחת לפחות "תתפוס" ולהצטייר בחלק מהתוכניות (בהנחה שלא תידחה מסיבות של אישיות) כמועמד רציני ועקבי ברצון שלו להצטרף לתוכנית.

בתודה מראש,

בבקשה ובהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: Yuval1

שלום גילעם,

ראשית, ברכות על פועלך בפורום זה. בהחלט נעים לראות את התרומה הנהדרת שלך לחברים כאן.

תודה רבה!

שמי יובל, בן 24.

מתחיל כעת את השנה השלישית והאחרונה שלי בתואר הראשון למנהל עסקים. ממוצע: 93.5 – מצטיין דיקן. כל הכבוד!

שירתתי בצבא בחיל המודיעין ובין השאר יצאתי לקורס מפקדים וניהלתי כ-15 חיילים ביחידה.

לפני כשנה הקמתי חברת סטרט-אפ (בשיאה היו בה כ-6 עובדים), אך מפאת חוסר זמן סגרתי אותה.

בלימודים התקבלתי לתוכנית מיוחדת למצטיינים בשנה האחרונה לתואר שלהם.

בנוסף, אני עובד בחברה יצרנית מזה כשנה כיועץ שיווקי.

GMAT עוד לא עשיתי.

האם לנוכח כל האמור לעיל זה ריאלי לנסות להתקבל לאחת מתוכניות ה-TOP5 בארה"ב? במיוחד בהתחשב בכך שאני רק עכשיו נכנס לשנה האחרונה בלימודים שלי וחושב על להגיש מועמדות לסתיו 2006.

יובל, בהנחה של GMAT בסביבות 700, חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי כרגע תוכניות כגון הרוורד, סטנפורד יהיו סטרצ' מבחינתך (אך לא בלתי אפשריות). תהיה מועמד תחרותי לכיוון הסטרצ' (יותר לכיוון הסטרצ') בתוכניות כגון וורטון, קולומביה, קלוג. בעוד שנה, ובייחוד בעוד שנתיים, אם תצבור נסיון מנהיגותי משמעותי בתקופה זו, הסיכויים שלך ישתפרו משמעותית. עם זאת, על סמך נסיון העבר ישנה אפשרות שתתקבל לאחת מהתוכניות האלה כבר השנה, בייחוד אם ה-GMAT, החיבורים וההמלצות יהיו, לשם ההמחשה, "ברמת 750".

שמעתי שישנם כעת סיכויים גבוהים יותר מכיוון שהם מחפשים גם בחורים צעירים, האם זה נכון?
    האם היית ממליץ לי לצבור עוד ניסיון תעסוקתי טרם הגשת המועמדות?

בשנים האחרונות כמה תוכניות מובילות (בראשן הרוורד, ואחריה גם סטנפורד ואינסאד) מנסות להוריד את הגיל הממוצע של המתקבלים ולקבל מועמדים גם בני 22-25. עם זאת, בד"כ עדיין משמעותית קשה יותר (אם כי פחות מבעבר) להתקבל בגיל 23 מאשר בגיל 26 למשל.
    להערכתי ניסיון עבודה נוסף, בייחוד מנהיגותי, יחזק את מועמדותך.

תודה מראש גילעם,

תמשיך בפעילות הברוכה שלך!

תודה רבה ובהצלחה!

גילעם

yrosenman
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

גלעם שלום,

.שמי יעל אני בת 27 עורכת דין ובעלת תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת ת"א

את התואר בכלכלה סיימתי עם ממוצע קורסים רלוונטים 94 וממוצע כללי של 89.

בצבא שירתתי כמדריכת חי"ר בכירה ובפועל פיקדתי על צוות מדריכים והעברת אימונים למחלקות החי"ר השונות.

לאחר סיום התואר במשפטים ובכלכלה התמחתי במחלקה המסחרית של אחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בארץ.

בשנה האחרונה אני שותפה בהקמת מיזם בתחום שיווק שירותים ובסיוע לחברת סטארט אפ בגיוס כספים ממשקעים.

רציתי לשאול בבקשה, מה הם הסיכויים שלי להתקבל ולקבל מלגה באירופה בעיקר אינסאד, ובארה"ב בעיקר קולומביה או קלוג?

באילו בתי ספר ישנן תוכניות טובות בתחום השיווק והמימון?

תודה רבה

יעל

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

<p align=left dir=ltr>Invitation to the MIT MBA– Information meeting

Hi Everyone,
    Just before we head to Boston, we would like to invite you to attend an information session on Thursday 21/7, 20:30 at The Coffee Bean coffee shop in Hertzelia Pituach (Arie Shenker St. 14, http://rest.co.il/RestsSites/RestCard.asp?RID=457 )

The meeting is an opportunity for prospective students to learn about our experiences so far regarding the school, the MBA program, and especially the application process.

Looking forward to seeing all of you,
    The Israeli Students of the MIT MBA Class of 2007.

There will probability be a representative of the class of 2006 who is currently

doing her internship in Israel.

Please RSVP to:
    Danny:
    dkalmar SHTRUDEL sloan.mit.edu
    Shahar:
    shahar SHTRUDEL sloan.mit.edu

</p></p>

aringo
    חבר

To: kerenleizer

היי גילעם

קודם כל המון תודה על האתר הוא עזר ועוזר לי מאוד

אני בת 26, מסיימת השנה תואר ראשון בפסיכולוגיה ותקשורת 92.3 ממוצע תואר כאשר בפסיכולוגיה סיימתי ב 10%, ייתכן ובהצטיינות אני עוד לא יודעת. אני מתכננת לעשות GMAT בקרוב, ציון הפסיכו' שלי היה 717 אני מקווה שהוציא בו 680-700

בצבא שירתתי כקצינת חי"ר, תפקיד שדרש פיקוד על צוות מדריכים והעברת אימונים למחלקות החי"ר השונות

התנדבתי קרוב לשנתיים בעמותת "אנוש", עמותה העוזרת לשקם פגועי נפש (מכתב המלצה משם יכול לעזור? באופן כללי – בהחלט כן. באופן "ספציפי" – תלוי מהן האלטרנטיבות האחרות שלך למכתבי המלצה, האם הן חזקות יותר. אם לא כאחד ממכתבי ההמלצה הדרושים, תוכלי אולי להשתמש בזה כמכתב המלצה "אקסטרא")

בפן התעסוקתי: ריכזתי שבט צופים יש לנו משהו במשותף… , מילצרתי יותר מידי שנים, עשיתי סטאז' בחברת פרסום גדולה וכעת אני מפיקת פרוייקטים בחברה קטנה

יש לי אזרחות צ'כית

רציתי לשאול בבקשה, מה הם הסיכויים שלי להתקבל ולקבל מלגה באירופה בעיקר אינסאד, ובארה"ב בעיקר קולומביה? (מקווה שאני לא מכוונת גבוה מידי)

קרן, על סמך הנתונים שהצגת ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי באינסאד ובקולומביה תהיי מועמדת תחרותית (קצת לכיוון ה"סטרצ'", בייחוד אם התואר לא יסתיים בהצטיינות). נסיון מנהיגותי מרשים לאחר הלימודים היה מחזק את מועמדותך עוד יותר. הסיכוי לקבל מלגה תלוי בעיקר בחוזק המועמדות וב"יוקרת" התוכנית. תוכלי למצוא עוד פירוט על זה ב: http://www.aringo.co.il/hebrewsite/h-finaid.htm

באילו בתי ספר יש תוכניות טובות של ניהול כללי ושיווק בינלאומי?

בתי ספר הנחשבים חזקים במיוחד בניהול כללי: טאק, דרדן, הרוורד, סטנפורד, IMD, אינסאד.
    בתי ספר הנחשבים חזקים במיוחד בשיווק: קלוג (בעיקר), מישיגן, דיוק. ב-Thunderbird וב-USC תמצאי דגש חזק יחסית על שיווק בינלאומי בפרט.

אני מעוניינת להתחיל ללמוד בספט' 2006 האם זה מאוחר מידי?
    זה בהחלט אפשרי עדיין. תאריכי הגשת האפליקיישן מסתיימים במרץ 2006. עם זאת, בד"כ כדאי להגיש מוקדם ככל האפשר, נשמע לי שיהיה ריאלי ביותר להגיש לקראת ינואר במקרה שלך, גם בקצב עבודה לא לחוץ.

המון תודה

קרן

בבקשה ובהצלחה,
    גילעם

aringo
    חבר

To: yrosenman

גלעם שלום,

.שמי יעל אני בת 27 עורכת דין ובעלת תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת ת"א

את התואר בכלכלה סיימתי עם ממוצע קורסים רלוונטים 94 וממוצע כללי של 89.

בצבא שירתתי כמדריכת חי"ר בכירה ובפועל פיקדתי על צוות מדריכים והעברת אימונים למחלקות החי"ר השונות.

לאחר סיום התואר במשפטים ובכלכלה התמחתי במחלקה המסחרית של אחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בארץ.

בשנה האחרונה אני שותפה בהקמת מיזם בתחום שיווק שירותים ובסיוע לחברת סטארט אפ בגיוס כספים ממשקעים.

רציתי לשאול בבקשה, מה הם הסיכויים שלי להתקבל ולקבל מלגה באירופה בעיקר אינסאד, ובארה"ב בעיקר קולומביה או קלוג?

יעל, בהנחה של GMAT בסביבות ה-680-700, של תואר במשפטים בממוצע בסביבות 80 (אני מניח), ושל חיבורים והמלצות חזקים, באינסיאד ובקולומביה תהיי להערכתי בין "תחרותית" ל"סטרצ'", וקלוג תהווה עבורך "סטרצ'". לגבי המלגה – ראי תשובתי לקרן למעלה. להערכתי סיכוייכן באינסאד קצת גבוהים יותר מאשר בקולומביה/קלוג (יש יותר מילגות באינסאד, בד"כ בסכומים של אלפי דולרים בודדים כל אחת ולעיתים קרובות על סמך היותך בקבוצת ייחוס מסויימת – מוצא, מין, מקצוע וכיו"ב). להערכתי (מצטער על החדשות הרעות…), על סמך נסיון העבר, הסיכויים למילגה משמעותית (נניח, 50% משכר הלימוד) נמוכים.

באילו בתי ספר ישנן תוכניות טובות בתחום השיווק והמימון?

בתי-ספר שנחשבים חזקים יחסית הן במימון והן בשיווק הם הרוורד, סטנפורד, וורטון, קולומביה, קלוג, שיקגו, מישיגן, UCLA, קורנל.

תודה רבה

בבקשה, מקווה שעזרתי,
    גילעם

aringo
    חבר

To: elidud

Dear Gilam,

I would be happy to receive your opinion about my chances for HBS, Stanford, Yale, Tuck & Duke based of my resume:

PROFESSIONAL EXPERIENCE:

2005 – INSEAD – Member of the Leverage BuyOut team (LBO) Sounds very impressive. I assume this a full-time position at kind of a practical research team within INSEAD.

2003-2005 – ELAL Paris – Security Agent

1994-1999 – Israeli Air Force – Lieutenant

First year – Boeing 707 Aircrew – Inertial Navigation System (INS) Operator. (Focus on very close team work)
    Second yearOfficers School
    Third year (until the end) – The Unit of Cooperation & Coordination of the Israeli Air Force – Inelegance Officer – Lieutenant.

EDUCATION

2002-2005 – Paris Graduate School of Management / Ecole Superieure de Gestion & Commerce International

BBA (4 years' degree) – Double Major in Finance & Management

GPA: 3.85 – Graduated with HONORS Well done!

2002 – Paris 3 – Sorbonne Nouvelle

French language studies

2001 – Paris 4 – Sorbonne

French language and civilization studies

Languages
    Hebrew – Mother tongue
    English – Fluent
    French – Fluent
    Spanish – Beginner

COMMUNITY INVOLVEMENT

2001-2002 – French Jewish Students' Union (UEJF) – Member

2002-2004 – "The BBA Courier" – School Newspaper – Writer

2004-2005 – "The BBA Courier" – School Newspaper – Chief Editor

Eli, thank you for the detailed information. Assuming strong recommendations/essays and a GMAT around 700, I believe you are a competitive-to-strong candidate at Duke, Yale and Tuck. Tuck is closer to "competitive", Duke is closer to "strong". With the INSEAD connection, you may be competitive at INSEAD too. HBS and Stanford will probably be on the stretch side.

Thanks for the effort

All the best,

You're welcome,

Gilam

Infowell
    חבר
    מספר הפוסטים: 71

Hi Gilam,

Would greatly appreciate you candid evaluation of my chances with H/S/W.

I actually had, 1½ months or so ago, an email correspondence with Aringo, but never got feedback from you about my chances with the above schools. At the time of correspondence I lacked a GMAT score, so I guess that a complete evaluation wasn't possible. Anyway, I took the test 3 days ago and scored 740.

My background in short:

28, Male

Edu.

BS.c in Computer Science from the Hebrew U. GPA: 85
    MS.c in Bioinformatics in the Hebrew U (still in progress)

W/E

currently heading the R&D (8 people) of small startup for 1½ years now

project manager in a well internationally known israeli high-tech company for 1 year

software developer for ~2 years in the above company.

Community

raised more than 70K NIS to various non-profit orgs

have been responsible over the last year for approx 45 adult volunteers, with the help of whom we reached out to more than 300 teenagers. The volunteering project which I led took place under the umbrella of the non-profit org. LATET. The project was extremely successful and had quite some impact on LATET itself. (a lot more to tell here)

IDF

platoon sergeant in the paratroopers brigade (~30 soldiers)

squad commander (10-12 soldiers)

paramedic

Thanks for your help.

kerenleizer
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

0.To: Infowell

הי גילעם

תודה על התשובה!

רציתי לשאול האם יש בתי ספר בTOP 10 בהם אני אחשב למועמדת חזקה?

בנוסף, לאן היית ממליץ לי להירשם, כאשר תחומי העניין העיקריים שלי הם ניהול כללי ושיווק?

שוב המון תודה

קרן

aringo
    חבר

To: Infowell

Hi Gilam,

Would greatly appreciate you candid evaluation of my chances with H/S/W.

I actually had, 1½ months or so ago, an email correspondence with Aringo, but never got feedback from you about my chances with the above schools. At the time of correspondence I lacked a GMAT score, so I guess that a complete evaluation wasn't possible. Anyway, I took the test 3 days ago and scored 740. That's great! Congratulations!

My background in short:

28, Male

Edu.

BS.c in Computer Science from the Hebrew U. GPA: 85
    MS.c in Bioinformatics in the Hebrew U (still in progress)

W/E

currently heading the R&D (8 people) of small startup for 1½ years know well done!

project manager in a well internationally known israeli high-tech company for 1 year

software developer for ~2 years in the above company.

Community

raised more than 70K NIS to various non-profit orgs

have been responsible over the last year for approx 45 adult volunteers, with the help of whom we reached out to more than 300 teenagers. The volunteering project which I led took place under the umbrella of the non-profit org. LATET. The project was extremely successful and had quite some impact on LATET itself. (a lot more to tell here)
    Both of the above are impressive community activities.

IDF

platoon sergeant in the paratroopers brigade (~30 soldiers)

squad commander (10-12 soldiers)

paramedic

Well, this seems like a well-rounded application, with a relatively strong management/leadership side, mostly noticeable in the community work and the current work experience. Assuming strong essays and recommendations, I believe that you will be a competitive-to-strong (closer to competitive) candidate at Wharton. You will be "competitive-to-stretch" at Stanford and HBS, with Stanford probably a bit more on the competitive side.

Thanks for your help.

You're welcome,

Gilam

IchiBan
    חבר
    מספר הפוסטים: 216

To: ALL

שלום לכולם!

איצ'י נוסע לאינסאד עוד מעט, ומעוניין למכור את הספר המשובח MBA GAMEPLAN (עותק כחדש), שהוא מתומצת, ענייני, ובאופן כללי הרבה יותר טוב מ-Montauk, תמורת חיבור בן 300 מילים בנושא חופשי.

סתם. הספר יימכר תמורת 50 ₪, וההכנסות ייתרמו לצדקה. ברצינות.

נא ליצור קשר: 054-490-2286

כמובן שאשמח גם לענות על כל שאלה בנוגע לתהליך הקבלה לאינסאד.

איצ'י

aringo
    חבר

To: kerenleizer

הי גילעם

תודה על התשובה!

רציתי לשאול האם יש בתי ספר בTOP 10 בהם אני אחשב למועמדת חזקה?

קרן, להערכתי תהיי מועמדת חזקה בדיוק ובייחוד בדרדן. תהיי מועמדת תחרותית עד חזקה ב-LBS, טאק, מישיגן. תהיי מועמדת תחרותית בשיקגו.

בנוסף, לאן היית ממליץ לי להירשם, כאשר תחומי העניין העיקריים שלי הם ניהול כללי ושיווק?

בין בתיה"ס שהייתי שוקל: אינסאד, קלוג, טאק, דרדן, הרוורד (סטרצ' להערכתי), מישיגן, דיוק, קורנל, IMD, ייל.

שוב המון תודה

קרן

בהצלחה קרן!

גילעם

aringo
    חבר

שלום גילעם

אני מעוניין להתקבל לאחת מהטופ 5 ,

סיימתי מדעי המחשב בבין תחומי בהרצליה בהצטיינות יתרה, בציון 93.2 ובמקום הראשון בכיתתי.

כל הכבוד!

יש לי נסיון תעסוקתי של כ6 שנים כמפתח תוכנה, ואני מתחיל לעבוד בספטמבר במקינזי בתור BUSINESS ANALYST.

כל הכבוד *2!

בדיוק עכשיו חזרתי מה GMAT וקיבלתי 720. ( 42 מילולי, 47 כמותי) – האם לדעתך כדאי לשפר את הציון הזה?

אייל, הציון שלך חזק. אם להערכתך תוכל לשפר אותו ב-20 נקודות, ובייחוד ב-30 נקודות ומעלה, והדבר לא יפגע משמעותית בתהליך הכנת האפליקיישן (או בבריאות שלך…) אולי שווה לנסות.

האם מעל ציון GMAT מסויים , הסיכוי לקבלת מלגות בטופ 5 גדל משמעותית? ( נניח מעל 750? ) , או שזה לא ממש ישנה?

שיפור של 20-30 נקודות (ובייחוד שיפור גדול יותר) יכול לעזור משהו (עזרה "טקטית"). בשנים האחרונות היו לחבר'ה מילגות בטופ 5 (כמה ששמעתי אצלנו – 30 אלף דולר בוורטון, עשרת אלפים דולר בוורטון, 20 אלף דולר בוורטון, עוד 10 אלפים דולר בוורטון, 10 אלפים דולר בקלוג וכדומה) אבל כפי שאתה רואה גובה המילגות וגם שיעורן מכמות כלל המתקבלים, בייחוד להרוורד/סטנפורד (ראה הסה"כ ב http://aringo.co.il/HebrewSite/Results.htm מול כמות מילגות אפס, ככל הידוע לי, בעונה האחרונה) נמוך בהרבה משעור המילגות בטופ-10 בכללותו .

מקווה שעשית חיים בחופשה!

בהחלט! תודה. אבל אתה יודע, אצל אנשים "כמונו", הראש לפעמים נשאר בעבודה. אנחנו עוברים במילאנו, ואני לא יכול להתאפק מלבקש פסק זמן מהחברה ולעבור להגיד שלום בבוקוני…

תודה רבה מראש,

אייל

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

shay505
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

Hey Gilam

First of all I want to say that the help you are providing here is amazing and I really think you are doing a splendid job.
    My name is shay and I am thinking about studying MBA at the states.
    I have few questions
    First is the dilemma of choosing which schools to try and apply to. I would like to know if there is a source of information that can explain me about the different program of every school or its better to look in every web site by my self. I would really like to know what is the advantages and disadvantages of every program.
    Second, I am now currently visiting at New York for 2 weeks and I want to go and visit some of the universities. I would like to hear your recommendation about what preparation should I do before visiting them: should I call them, which whom should I try to meet etc.

Thank u for your time
    From a MBA prospective

Tal K
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

גילעם שלום,

אני מבקש לקבל את עצתך בשני נושאים. האחד, באופן מפתיע, הוא סיכויי קבלתי לתכניות מסויימות. השני, עוסק בשאלות התזמון והסיוע של ארינגו.

ובכן, לענין סיכויי קבלתי, אני כרגע מתלבט האם עלי לבחור בניהול כללי או שיווק, והאוניברסיטאות בהן אני מתעניין הן הרוורד, קלוג, סטנפורד ואינסאד. אשמח, כמובן, לקבל המלצות נוספות.

[עוד בטרם אפרט על לימודי האקדמים, אבקש לדעת האם יש משמעות כלשהי לפעילות חברתית ויוזמה של פרוייקטים מתקופת התיכון. בתקופת התיכון הייתי יו"ר בפועל של מועצת תלמידים, ייסדתי וניהלתי רדיו תלמידים, שיווקתי שטח פרסום בעיתון התלמידים וייסדתי וערכתי עלון תלמידים]

למדתי משפטים (76) וניהול (89 – הצטיינות) באוניברסיטת תל-אביב. במסגרת הפקולטה למשפטים הייתי פעיל במועצת הסטודנטים, שימשתי כגזבר העמותה, ייסדתי וערכתי בטאון סטודנטים, וייסדתי ושימשתי כנציב קבילות הסטודנטים בפקולטה מטעם העמותה. הפעילות כללה, כמובן, גם ארגון ארועים חברתיים שונים. במהלך הלימודים אף התנדבתי ב"קו לעובד" המספקת יעוץ משפטי חינם לעובדים נזקקים.

מייד לאחר הלימודים ניגשתי לבחינת ה- GMAT. ציוני 710.

את ההתמחות במשפטים העברתי במחלקת ליטיגציה של אחד המשרדים המסחריים המובילים. נשארתי במשרד לאחר ההתמחות, אך בשל שאיפותי להתקבל ל- MBA ולהמשיך בכיוון הניהולי, עברתי למחלקת היי-טק ועסקאות בינלאומיות על מנת להתוודע לפאן העסקי, המסחרי והמימוני של חברות. במסגרת זו זכיתי להשתתף (אך לא להוביל) בחלק מהמיזוגים והרכישות הבולטים במשק, ואף בקנה מידה בינלאומי.

כיום הנני בעל נסיון של שנה וחצי כעורך דין במשרד (שנתיים וחצי כולל ההתמחות).

ולענין שאלתי השניה, פניתי לארינגו בתחילת יולי בבקשה לקבל עזרה בנושא תהליך הקבלה. לצערי, נענתי כי בחודשיים הקרובים אין מקומות פנויים. אני מבקש להגיש מועמדותי לתכנית MBA לספטמבר 2006, ולכן מבקש לדעת:

1. מהסברים באתר ארינגו עולה, כי ארינגו נוהגת לעבוד עם מועמד מ"אפס". כלומר, גם אם הכין חיבורים קודם לכן, העבודה תחל מנייר ריק. בהנחה שבספטמבר יתפנה מקום בארינגו, האם כדאי לי להמתין ולא לכתוב דבר?

2. האם יהיה לי סיכוי להגיש מועמדות בסיבוב הראשון?

3. אם התשובה לשאלה הקודמת שלילית, מה כדאי יותר: להגיש מועמדות לבד לסיבוב הראשון, או להמתין לסיוע של ארינגו ולהגיש בסיבוב השני?

בתודה מראש על הנכונות והעזרה,

טל

aringo
    חבר

To: shay505

Hey Gilam

First of all I want to say that the help you are providing here is amazing and I really think you are doing a splendid job. Thank you Shay!
    My name is shay and I am thinking about studying MBA at the states.
    I have few questions
    First is the dilemma of choosing which schools to try and apply to. I would like to know if there is a source of information that can explain me about the different program of every school or its better to look in every web site by my self. I would really like to know what is the advantages and disadvantages of every program.

Shai, to quickly (and relatively "shallowly") learn about the differences between programs, you can take a look at http://aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.htm or at the MBA-related pages of US Websites such as USNews, Business Week. Reading the school Websites themselves will tell you more about the school's nature, activities and philosophy. Speaking with students and alumni of the school and visiting the school will probably complete the picture for you most effectively.

Second, I am now currently visiting at New York for 2 weeks and I want to go and visit some of the universities. I would like to hear your recommendation about what preparation should I do before visiting them: should I call them, which whom should I try to meet etc.

Shay, if you get a chance to call/email the admission office and coordinate the visit with them – that may help make your visit more effective. If you are also able (through the admission office or independently) to coordinate a meeting with one or a couple of the Israeli students – that may help you too, both with the logistics of the visit and with information about the school. Also, if friends-of-your-friends know a local professor or someone from administration, it may be good to meet with that person. This network may later help you during the admission process.

Thank u for your time
    From a MBA prospective

You're welcome. Good luck!

Gilam

aringo
    חבר

To: Tal K

גילעם שלום,

אני מבקש לקבל את עצתך בשני נושאים. האחד, באופן מפתיע, הוא סיכויי קבלתי לתכניות מסויימות. השני, עוסק בשאלות התזמון והסיוע של ארינגו.

ובכן, לענין סיכויי קבלתי, אני כרגע מתלבט האם עלי לבחור בניהול כללי או שיווק, והאוניברסיטאות בהן אני מתעניין הן הרוורד, קלוג, סטנפורד ואינסאד. אשמח, כמובן, לקבל המלצות נוספות.

[עוד בטרם אפרט על לימודי האקדמים, אבקש לדעת האם יש משמעות כלשהי לפעילות חברתית ויוזמה של פרוייקטים מתקופת התיכון. בתקופת התיכון הייתי יו"ר בפועל של מועצת תלמידים, ייסדתי וניהלתי רדיו תלמידים, שיווקתי שטח פרסום בעיתון התלמידים וייסדתי וערכתי עלון תלמידים טל, הפעילות שלך מהתיכון אכן מוסיפה בהיבטים של מנהיגות ויוזמה. בד"כ לא ניתן / לא מומלץ לפרט פעילויות כאלה במסגרת קורות החיים או טפסי הבקשה (ראה הוראות ספציפיות באתר ההרשמה של כל בי"ס). בד"כ ניתן לשלב באפקטיביות מידע כזה "דרך אגב" במסגרת של חיבור שהשאלה שלו מתחברת לתוכן הזה, או במסגרת של החיבור האופציונלי (לבחור לכתוב על "הרקע האישי שלי" (ולחבר את זה עם תכנים חזקים אחרים – פרטים משפחתיים למשל – וכדומה).]

למדתי משפטים (76) וניהול (89 – הצטיינות כל הכבוד!) באוניברסיטת תל-אביב. במסגרת הפקולטה למשפטים הייתי פעיל במועצת הסטודנטים, שימשתי כגזבר העמותה, ייסדתי וערכתי בטאון סטודנטים, וייסדתי ושימשתי כנציב קבילות הסטודנטים בפקולטה מטעם העמותה. הפעילות כללה, כמובן, גם ארגון ארועים חברתיים שונים. במהלך הלימודים אף התנדבתי ב"קו לעובד" המספקת יעוץ משפטי חינם לעובדים נזקקים. כמות נכבדת של פעילות התנדבותית!

מייד לאחר הלימודים ניגשתי לבחינת ה- GMAT. ציוני 710.

את ההתמחות במשפטים העברתי במחלקת ליטיגציה של אחד המשרדים המסחריים המובילים. נשארתי במשרד לאחר ההתמחות, אך בשל שאיפותי להתקבל ל- MBA ולהמשיך בכיוון הניהולי, עברתי למחלקת היי-טק ועסקאות בינלאומיות על מנת להתוודע לפאן העסקי, המסחרי והמימוני של חברות. במסגרת זו זכיתי להשתתף (אך לא להוביל טל, אולי כדאי לשקול שנית את המסקנה הזו. סביר שתוכל להציג חלק מהפעילות הזו כהובלה, מנהיגות, יוזמה.) בחלק מהמיזוגים והרכישות הבולטים במשק, ואף בקנה מידה בינלאומי.

כיום הנני בעל נסיון של שנה וחצי כעורך דין במשרד (שנתיים וחצי כולל ההתמחות).

טל, אני מבין שאחת השאלות המרכזיות היא אם לפנות לתוכניות החזקות בניהול כללי או לפנות לתוכניות החזקות בשיווק.
    הרקע שלך בשני התחומים האלה הוא די דומה ברמתו/כמותו, נכון? אולי המשתנה העיקרי שיקבע כאן הוא תוכניותיך לעתיד. אם הן ממוקדות (לפחות בעתיד הקרוב) בשיווק, אז כדאי (למען איכות הכלים שתקבל) לכלול תוכניות הנחשבות לחזקות בתחום הזה. למעשה, לבד מקלוג (הנחשבת לחזקה במיוחד בתחום השיווק) לרוב התוכניות המובילות בתחום הניהול הכללי (הרוורד, סטנפורד, אינסאד) יש מחלקת שיווק די חזקה. מבחינת סיכויי הקבלה, להערכתי בחירה יזומה בלהדגיש שיווק לא בהכרח תוסיף לסיכוייך בקלוג, אשר מקבלת פניות רבות יחסית מאנשי שיווק.

להערכתי הרוורד וסטנפורד יהיו סטרצ'. אינסאד וקלוג יהיו סטרצ', אך יותר לכיוון ה-"תחרותי" (בייחוד אינסאד). אולי כדאי לשקול גם תוכניות כגון טאק (תחרותי) דרדן (תחרותי עד חזק), מישיגן (תחרותי), דיוק (תחרותי עד חזק, יותר לכיוון התחרותי), קורנל (תחרותי עד חזק, יותר לכיוון החזק).
    לגבי עבודה עם ארינגו – יהיה מצויין אם תפנה אלינו ישירות.

בתודה מראש על הנכונות והעזרה,

טל

בבקשה ובהצלחה טל!

גילעם

Uri Mariash
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

היי גלעד

אני עתודאי להנדסת חמשל באוניברסיטת שחושב לנצל את העובדה שהצבא מאפשר לנצל את האפשרות ללמוד תואר שני בביו רפואה או בהנדסת חשמל במסגרת הצבא.

אני רוצה להתקבל בהמשך ללימודי מנהל עסקים באחת התוכניות המובילות בארה"ב

האם תואר שני בביו רפואה יכול להתפשר כחסרון אפילו אם הוא נעשה לצורך הרחבת אופקים ולאו דווקא העמקה מקצועית.

האם אי סיום של כזה תואר באמצע (במידה והם יגלו את זה באיזשהי דרך, אולי לפי תדפיס הציונים) יכול להפרש כעזיבה של דברים באמצע או שגם את זה ניתן להציג כהחלטה אמיצה ושינוי כיוון לצורך לימודי מנהל עסקים?

בתודנ מראש

אורי

Yochay
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

Dear Gilam,

I'll start with a quick introduction;
    My name is Yochay Kiriaty, on February I'll be 30. For the past six years I've managed various sizes of R&D teams, ranging from three programmers up to thirteen. Today I am managing seven programmers in a high-tech company in Raanana. Except my technical position I am an integral part of the presale process and responsible for the various products (software) we produce.

Back in the good happy days of 99 and 2000, me and two other entrepreneurs secured little more then $2M and establish a company in NY and an Israeli R&D subsidiary. I was responsible for the entire operations of the Israeli subsidiary. We managed to sustain the company for 18 months before we had to shutdown. The company was unable to gain access for additional funds due to the stock market collapse.

At that stage I decided to continue my studies and complete my B.S. degree. During my studied I continued working as a manager and an R&D leader. I graduate last semester with 84.2 average.

My first question is; does my pre graduation work experience counts? Or I must have a minimum of two year post graduate work experience?

Assuming I can leverage my pre graduation work experience, what strategy do you recommend when applying to an MBA program? Since I had very little time between working full time and studying I don't have any voluntarily or community background.

I want to try and make it for next year, September 2006. I plan to take the GMAT exam on November and apply on December or January. From your past experience, is it realistic or I am day dreaming?

Before I ask the usual question, I wanted to ask, which MBA programs you think best fit the "entrepreneur" profile. Berkeley? Colombia? Tuck? Stanford? What do you think of UT at Austin? I have some connections at UT, any other recommendation?

Finally, what do you are my chances at these universities?

Last I want to say that I think this is a very helpful site and you (and your team) are doing great job.

Thank you for your time and help.

Sincerely,
    Yochay Kiriaty

aringo
    חבר

To: Uri Mariash

היי גלעד

אני עתודאי להנדסת חמשל באוניברסיטת שחושב לנצל את העובדה שהצבא מאפשר לנצל את האפשרות ללמוד תואר שני בביו רפואה או בהנדסת חשמל במסגרת הצבא.

אני רוצה להתקבל בהמשך ללימודי מנהל עסקים באחת התוכניות המובילות בארה"ב

האם תואר שני בביו רפואה יכול להתפשר כחסרון אפילו אם הוא נעשה לצורך הרחבת אופקים ולאו דווקא העמקה מקצועית.

להערכתי התואר השני הזה יוסיף במידת מה למועמדות שלך, בייחוד אם הוא ישתלב היטב במסלול הקריירה שלך. לדעתי לא סביר שהתואר הזה יגרע מהמועמדות שלך.

האם אי סיום של כזה תואר באמצע (במידה והם יגלו את זה באיזשהי דרך, אולי לפי תדפיס הציונים) יכול להפרש כעזיבה של דברים באמצע או שגם את זה ניתן להציג כהחלטה אמיצה ושינוי כיוון לצורך לימודי מנהל עסקים?

להערכתי בהצגה אפקטיבית של הדברים התואר החלקי לא יפגע במועמדות שלך ואולי אף יוסיף לה. תוכל אולי להציג את הקורסים האלה כקורסי העשרה ולהסביר מדוע היה טוב וחשוב שלקחת אותם.
    לימודי הנדסת חשמל או ביו רפואה אינם סותרים לימודי מנהל עסקים. למנהלים מצליחים רבים בתעשיות האלה יש רקע אקדמי חזק הן בתחום הטכני והן בתחום העסקי – שני התחומים האלה מסייעים לניהול אופרצייה טכנולוגית.

בתודנ מראש

אורי

בבקשה,

גילעם

aringo
    חבר

To: Yochay

Dear Gilam,

I'll start with a quick introduction;
    My name is Yochay Kiriaty, on February I'll be 30. For the past six years I've managed various sizes of R&D teams, ranging from three programmers up to thirteen. Today I am managing seven programmers in a high-tech company in Raanana. Except my technical position I am an integral part of the presale process and responsible for the various products (software) we produce.

Back in the good happy days of 99 and 2000, me and two other entrepreneurs secured little more then $2M and establish a company in NY and an Israeli R&D subsidiary. I was responsible for the entire operations of the Israeli subsidiary. We managed to sustain the company for 18 months before we had to shutdown. The company was unable to gain access for additional funds due to the stock market collapse.

At that stage I decided to continue my studies and complete my B.S. degree. During my studied I continued working as a manager and an R&D leader. I graduate last semester with 84.2 average.

My first question is; does my pre graduation work experience counts? Or I must have a minimum of two year post graduate work experience?

First, I must say that this is very impressive pre-college work experience. Second, most schools, even those explicitly stating that pre-college WE doesn't count, usually do take it into account as long as it's of managerial orientation, and especially if it fits with the career plan. Your pre-college experience will be counted in most or all schools and will most likely strengthen your candidacy.

Assuming I can leverage my pre graduation work experience, what strategy do you recommend when applying to an MBA program? Since I had very little time between working full time and studying I don't have any voluntarily or community background.

With the amount of information I currently have, it's hard for me to answer this question professionally and specifically. It may be good to start by finding the common denomintor (sub-industry, discipline, type of activity) between the positions you help and focus on this common denominator as a basis for your strategy.

I want to try and make it for next year, September 2006. I plan to take the GMAT exam on November and apply on December or January. From your past experience, is it realistic or I am day dreaming?

Based on my experience, you will probably be able to submit at least two reasonable applications within that time frame. The question is if you can create quality applications within that time frame while working on the GMAT and possibly taking a second GMAT. It is possible, but not easy. Another question is if you're able to start working on your applications now and prepare a significant portion of them before taking the GMAT.

Before I ask the usual question, I wanted to ask, which MBA programs you think best fit the "entrepreneur" profile. Berkeley? Colombia? Tuck? Stanford?

If the question is: "in which program does an entrepreneur have the best chances", my estimate would be: MIT, UCLA, Babson. However, I think that the difference in chances is not significant versus other programs. In other words, it is not much easier to get into MIT if you are an entrepreneur then to get into other programs of comparable prestige to MIT such as Columbia and Chicago.

If the question is about the quality of the entrepreneurship courses and activities at the school – Babson is probably first, and MIT possibly second. Then come, in my opinion (and not in order of preference) Stanford, UCLA, HBS, University of Southern California, Michigan, Texas, Berkeley.

What do you think of UT at Austin? I have some connections at UT, any other recommendation?

Austin is a top-25 mid-size school, ranked usually around twentieth overall, and appearing in all major specialization rankings. They are considered especially strong in high tech namangement, and somewhat strong in accounting and entrepreneurhsip. I am not closely familiar with the school.

Finally, what do you are my chances at these universities?

Under the assumption of strong essays and recommendations and a GMAT around 700, I predict that you will be a strong candidate with potential for a significant scholarship at Carnegie-Mellon, USC, Babson (in particular. Take a good look at them…), UCLA and Texas; a competitive candidate at Berkeley and Michigan. MIT, Columbia and Wharton will be a bit of a stretch. Harvard and Stanford will be a stretch but not out of the question.

Last I want to say that I think this is a very helpful site and you (and your team) are doing great job.

Thank you for your time and help.

Sincerely,
    Yochay Kiriaty

Thanks you for the compliments Yochay. You're welcome. Much luck!

Gilam

yaniv_ma
    חבר
    מספר הפוסטים: 44

שלום גלעם

שמי יניב, ואני מעוניין להגיש מועמדות לשנה"ל 2006. הייתי שמח אם תוכל לתת הערכה ראשונית לסיכויי הקבלה על סמך הפרטים הבאים:

סיימתי הנדסת חשמל בטכניון בהצטיינות יתרה (ממוצע 95). השתתפתי בתוכנית מצויינים מיוחדת, השתתפתי במשלחת המצטיינים של הטכניון להתמחות בעמק הסיליקון.

פרוייקט הגמר בטכניון התפתח לחברה המוכרת את הטכנולוגיה, עד כה סך המכירות 100 K$, מכירות נוספות כרגע בשלב מו"מ.

עובד שנתיים באינטל כמהנדס תקשורת (לפני כן שנתיים כסטודנט).

קצין מודיעין בצבא.

GMAT = 720 עשיתי אתמול…

מעוניין במיוחד בתוכנית MMM של KELLOGG או LFM של MIT (משלבות גם BSC).

אפשרויות נוספות הן STANFORD HARVARD WHARTON

האם אני יכול להיות מועמד בעניינים, או שאני קופץ מעל הפופיק?

תודה רבה.

Yochay
    חבר

Dear Gilam,

Thank you for your response, I would like to ask few more questions regarding the issues you mentioned.

On the subject of "strategy" I want to add a little more information on my background so you can have better picture.

I have a very strong technology background; I began in the army as a practical electronic engineer and switch to software programming I served in the inelegance core, 8200. Are the universities aware to the "special" army service in Israel?

Later I continued building up my career as technical expert in the fields of enterprise systems and security (that's how I ended in a company creating software for television … :) However I always had an urge to explorer other areas, like product design and project management. My two years in iPace as co-founder gave the opportunity to pursue and experience these areas. iPace presented me the unique option combining management skills with my technical background. After iPace I realized that in order to become successful manager in a high-tech company, you should have some technical expertise. I continued that track of high-tech management through all my "post iPace" work experience is high-tech management. As mentioned in the previous message, currently I am GooMe's (fifteen employees) V.P. software development.

Today, after six years of high-tech management I can say that I am ready for the next big step. I see it as a partial disengagement from the "hands-on" direct technical management and phasing myself towards higher management levels, either as a "technical product guru" which devise and lead the company line of products. Or as entrepreneur leading new groundbreaking high-tech companies (once you got the bug, you can't escape … )

One last detail, today I am teaching in Tel-Aviv-Jaffa College new academic course (three credits) that I devised. The course emphasizes on practical programming and deals with "real world" programming problems, using true examples from the industry from myself and friends past experience.

In order to focus the search, I minimized the list to the following MBA programs, from which I intend to pick three or four:
    Babson – entrepreneurship
    Berkeley – high-tech management
    MIT – high-tech management
    Texas –entrepreneurship
    UCLA – information systems

According to your suggestion I believe a good common denominator would be my technological background and my high-tech management experience. I think this can be a good starting point for application to Haas Management of Technology (MOT) or any other high-tech management programs like in MIT of HBS, what do you think of that ?
    So, with a little more information above, what would be the best strategy in order to put it all together in order to create the best impact?

You said my past entrepreneurship experience as is will not add a lot of points, can I use my past entrepreneur background as a substitute to civil or community contribution? Since I understand from this forum that such volunteer work is usually showing the candidate has entrepreneur skills …

I hope this is not too much for one message.

Again, thanks for the effort and help.

Yochay Kiriaty

rafib
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

שלום גילעם

שמי רפי ואני בן 29 וכרגע נמצא בהתמחות בפרקליטות המדינה

סיימתי את לימודי המשפטים בבר אילן בממוצע 84

במהלך הלימודים עבדתי קצת יותר משנה במשרד הביטחון במשרה מלאה.

בצבא שרתתי במודיעין בחיל האויר 5 שנים מתוכן שלוש כקצין

במהלך השרות פיקדתי על כ-20 חיילים

טרם עשיתי gmat

בשביל מושג כללי קיבלתי בפסיכומטרי 713

השאלות שלי הן כדלהלן

מה סיכויי להתקבל לתוכניות

hbs,wharton,stanford,insead

בסיום ההתמחות

שאלה נוספת היא האם בהתחשב בגילי המופלג עדיף בשביל סיכויי הקבלה שלי לעבוד כשנתיים במשרד עו"ד פרטי בתחום החברות ואז להגיש את המועמדות שלי

במידה ואחליט לנסות להירשם לספטמבר 2006 האם מאוחר מדי להתחיל עכשיו או שבלחץ אספיק למלא את כל חובותי בשביל להירשם

לבסוף, האם עבודה דווקא במגזר הציבורי ושאיפה לאחר סיום התואר להמשיך לעבוד במגזר הציבורי מהווה יתרון ואם כן באלו בתי ספר

תודה

moshes05
    חבר

גלעם שלום רב,
    שמי משה שלם בוגר תואר בפכ"מ (פילוסופיה כלכלה ומדעי המדינה ) בציון 87 באוניברסיטה העברית. אני מעוניין להתקבל ללימודי MBA באחת מעשרת האוניברסיטאות הטובות בארה"ב. לפני כשבוע התחלתי את קורס ה GMAT ואני מתכוון לגשת לבחינה בסוף ספטמבר או בתחילת אוקטובר. מכיוון שאינני יודע כמה אקבל בבחינה ואין לי ניסיון תעסוקתי רלוונטי משמעותי אני ניצב בפני כמה שאלות מהותיות:
    1. האם להתחיל את תהליך האפליקיישן לטובת הרשמה לסבב הראשון, בהתחשב בנתונים שלעיל ?
    2. האם ישנם פערים משמעותיים, אם בכלל, בסיכויי הקבלה בין הסבב הראשון לשני או אולי הדבר תלוי-אוניברסיטה?
    3. האם יש אפשר לעדכן את האוניברסיטות בפרטים בטווח מסויים של זמן לאחר ההרשמה ( כגון שיפור ב GMAT ) ?

בתודה משה.

aringo
    חבר

To: yaniv_ma

שלום גלעם

שמי יניב, ואני מעוניין להגיש מועמדות לשנה"ל 2006. הייתי שמח אם תוכל לתת הערכה ראשונית לסיכויי הקבלה על סמך הפרטים הבאים:

סיימתי הנדסת חשמל בטכניון בהצטיינות יתרה (ממוצע 95). כל הכבוד! השתתפתי בתוכנית מצויינים מיוחדת, השתתפתי במשלחת המצטיינים של הטכניון להתמחות בעמק הסיליקון.

פרוייקט הגמר בטכניון התפתח לחברה המוכרת את הטכנולוגיה, עד כה סך המכירות 100 K$ כל הכבוד 2!, מכירות נוספות כרגע בשלב מו"מ.

עובד שנתיים באינטל כמהנדס תקשורת (לפני כן שנתיים כסטודנט).

קצין מודיעין בצבא.

GMAT = 720 עשיתי אתמול…

מעוניין במיוחד בתוכנית MMM של KELLOGG או LFM של MIT (משלבות גם BSC).

אפשרויות נוספות הן STANFORD HARVARD WHARTON

האם אני יכול להיות מועמד בעניינים, או שאני קופץ מעל הפופיק?

יניב, להערכתי, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה מועמד תחרותי עד חזק בוורטון, ב-MMM וב-LFM. להערכתי רמת הקושי שלך בקבלה לשלושתן תהיה דומה, עם קושי קצת קטן יותר ב-LFM. תהיה להערכתי מועמד תחרותי בסטנפורד. הרוורד יהיה סטרצ' להערכתי (אתגר – להציג את היכולות המנהיגותיות שלך בצורה מיטבית). לסיכום, בהחלט מועמד "בעניינים".

תודה רבה.

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

LPOW
    חבר
    מספר הפוסטים: 200

Gilam,

DO you have any ideas how to approach Q7 at HBS?

Thanks!

aringo
    חבר

To: Yochay

Dear Gilam,

Thank you for your response, I would like to ask few more questions regarding the issues you mentioned.

On the subject of "strategy" I want to add a little more information on my background so you can have better picture.

I have a very strong technology background; I began in the army as a practical electronic engineer and switch to software programming I served in the inelegance core, 8200. Are the universities aware to the "special" army service in Israel?

Yochai, it depends who the application reader is. At a place like Kellogg, for example, it is likely that the reader will be Israeli and will therefore be very familiar with the Israeli military context. At a place like Harvard, it is likely that your application reader will not be Israeli but will be a professional, full-time admissions officer that accumulated significant experience reviewing Israeli resumes. On the other hand, in most top schools (Wharton, for example) the main reader is likely to be a second-year student who might have never seen an Israeli resume before. His supervisor, who reviews the application more briefly, is likely to be a full-time admissions person with more "Israeli resumes" under his belt but less focus on your application than the "Harvard-type" professionals.

Later I continued building up my career as technical expert in the fields of enterprise systems and security (that's how I ended in a company creating software for television … :) However I always had an urge to explorer other areas, like product design and project management. My two years in iPace as co-founder gave the opportunity to pursue and experience these areas. iPace presented me the unique option combining management skills with my technical background. After iPace I realized that in order to become successful manager in a high-tech company, you should have some technical expertise. I continued that track of high-tech management through all my "post iPace" work experience is high-tech management. Kol hakavod on that focus and consistency. As mentioned in the previous message, currently I am GooMe's (fifteen employees) V.P. software development.

Today, after six years of high-tech management I can say that I am ready for the next big step. I see it as a partial disengagement from the "hands-on" direct technical management and phasing myself towards higher management levels, either as a "technical product guru" which devise and lead the company line of products. Or as entrepreneur leading new groundbreaking high-tech companies (once you got the bug, you can't escape … )

One last detail, today I am teaching in Tel-Aviv-Jaffa College new academic course (three credits) that I devised. The course emphasizes on practical programming and deals with "real world" programming problems, using true examples from the industry from myself and friends past experience.

In order to focus the search, I minimized the list to the following MBA programs, from which I intend to pick three or four:
    Babson – entrepreneurship
    Berkeley – high-tech management
    MIT – high-tech management
    Texas –entrepreneurship
    UCLA – information systems

According to your suggestion I believe a good common denominator would be my technological background and my high-tech management experience. I think this can be a good starting point for application to Haas Management of Technology (MOT) or any other high-tech management programs like in MIT of HBS, what do you think of that ?
    So, with a little more information above, what would be the best strategy in order to put it all together in order to create the best impact?

Yochay, the top high-tech oriented MBA programs review hundreds of applications from people with technological and high tech background. In fact, you may want to get away from getting into this category. I hope it's OK that I am direct with you on this. You want to differentiate yourself by potentially zeroing-in on a sub-segment of this industry (possibly security softare, if that was your focus) or by emphasizing the entrepreneurial aspect, or by finding another unique attribute of yourself and shedding a lot of the "appplication light" on it.

You said my past entrepreneurship experience as is will not add a lot of points, can I use my past entrepreneur background as a substitute to civil or community contribution? Since I understand from this forum that such volunteer work is usually showing the candidate has entrepreneur skills …

Yochay, your entrepreneurial experience is likely to give you "points" on the "initiative" or "entrepreneurial" admission drivers. It is not likely to give you points on the "community contribution" admission driver. Hope this is clearer now.

I hope this is not too much for one message.

Again, thanks for the effort and help.

You're welcome. Hope I helped a bit.

Gilam

מוצגות 50 תגובות – 201 עד 250 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.