Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 451 עד 500 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: LPOW

Dear Gilam,

Thank you for your great help in this form.

I wanted to know if there are different traits between the Israelis accepted to W/H/S/K: what are the unique characteristics of the Israelis accepted to each school (how do they differ). In which schools is it harder for Israelis to get in – Am I right to suspect that for us the schools order of selectivity is H/S/K/W?

Yes, the order which you layed out is usually right. "Usually" because some candidates are more likely to get into HBS, for example, than into Wharton – but these are the exceptions (for example, not strong on the grades but extremely strong on the leadership side). HBS is a lot about leadership. The Israelis accepted there usually have a strong track record of success on the leadership side (work promotions, initiatives, making things happen). The Israelis accepted to Stanford often have very high grades (GMAT/GPA). Some of them are strong on the community/public side, and some have exceptionally strong Stanford essays. As to Wharton and Kellogg, the Israelis accepted there are usually strong candidates (along the lines of the admission criteria) and they vary in background, character and areas of strength.

Thanks,

You're welcome. Good luck!

Gilam

eliko
    חבר
    מספר הפוסטים: 203

To: Gilam

היי גילעם מה שלומך,

קראתי אצל UCLA שיש מועמדים שמתקבלים ללא ראיון.

האם נתקלת במקרים כאלה ומה הסבירות שלהם.

תודה

אליקו

Causa Sui
    חבר
    מספר הפוסטים: 27

Hi Gilam,

Does aringo plan an informative event (with a Q&A session) in the near future regarding the application process to leading MBA programs?

Causa Sui

netzon
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

שלום גלעם,

אני מעוניין להתחיל ללמוד בספטמבר 2006! השאיפה היא כמובן להגיש את האפליקיישנס לסיבוב השני בינואר. בהנחה שאוכל להשקיע רוב זמני בחודשיים הקרובים לטובת האפליקיישנס – האם להערכתך ניתן לנסח חיבורים, המלצות וקורות חיים איכותיים בתקופה קצרה זו??? עד כמה הגשת הבקשות בסיבוב השני מקטינה את סיכויי?

בנוסף, אשמח אם תעריך את סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות בארה"ב ב-top 10. אני בן 28 – עו"ד. סיימתי את לימודיי באוניברסיטה העברית. ממוצע: 85.

את ה-gmat עשיתי, סוף-סוף, ביום חמישי האחרון – 750.

הניסיון התעסוקתי שלי הוא בעיקר צבאי. שירתתי כ-5 שנים בחיל המודיעין. במהלך השירות פיקדתי על מסגרות קורסיות של כ-20 חניכים (בכל קורס). בהמשך קודמתי לתפקיד ראש מדור. במסגרת תפקיד זה – הייתי אחראי על מספר מסגרות קורסיות והיו תחת פיקודי כ-120 חיילים. במהלך התואר באוניברסיטה אף הוחזרתי לצבא (במסגרת מילואים בתנאי קבע) על מנת למלא שוב את תפקידי כראש מדור למשך כ-7 חודשים, וזאת במקביל להיותי סטודנט בתוכנית לימודים מלאה.

פעם בשנה לפחות, למשך חודש (במסגרת שירות מילואים פעיל), אני משמש כמפקד קורס המכשיר חיילים וקצינים מכלל החיל לתפקידי פיקוד והדרכה.

באוניברסיטה נטלתי חלק מפרויקט "חבר ישראלי" במסגרתו שימשתי כחונך לסטודנטים מארה"ב, קנדה, אוסטרליה ואירופה.

בנוסף, עשיתי התמחות אצל שופט בבית משפט בירושלים.

תודה מראש על העזרה.

StudyMBA
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

היי גילעם,

תודה מראש על התשובה!

ברצוני להתחיל לימודי MBA במהלך שנת 2007. אני אתחיל ללמוד ל-GMAT בחודש הקרוב. המטרה שלי היא ה- TOP7.

אני מגיע מרקע היי-טקי קרי הנדסת חשמל בתל אביב. הבעיה העיקרית שלי היא ממוצע הציונים. המדרוג שלי הינו ב-50% – ממוצע 83 עקב עבודה במהלך כל תקופת הלימודים.

אני קצין במיל' ובמהלך השירות פיקדתי על מספר רב של אנשים בתחום הלוגיסטי – קרבי וכרגע אני מועסק בחברת סטרט-אפ בתפקיד מחקר ופיתוח. בעת הגשת האפליקיישן יהיו לי שנתיים נסיון במשרה מלאה ועוד כשלוש שנים נסיון סטודנטיאלי בתחום הלימודים בחברות TIER-1.

בהנתן GMAT >700 עד כמה "CONCERN" יהוו ציוני התואר הראשון? ואיך מלבד ה-GMAT ניתן לאזנם?

עד כמה, אם בכלל, יש משמעות למוסד הלימודים בו למדתי? הסבר:

אני מניח שאם הייתי הולך ללמוד במוסד עלום אי שם ברחבי הארץ ממוצע הציונים שלי היה גבוה יותר.

בנוסף, האם על סמך המתואר לעיל, תוכל להעריך את סיכויי באוניברסטאות הבאות:

שיקאגו, NORTHWERSTERN,MIT, וורטון, NYU, COLUMBIA.

שוב תודה,

StudyMBA

הגולש
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

מהן הדרישות להתקבל ל"HarVard,Kollege"?

מישהו יכול לספר על המבחן הGMAT?

תודה מראש,

tversano
    חבר

גילעם שלום, ראשית באמת רציתי לברך אותך ואת חברי הפורום על הפורום הכל כך מקצועי ועל ההשקעה שמקבלת ביטוי בתשובות הסובלניות והמנומקות!!!

שמי צחי ואני בקרוב אהיה בן 37. אני רואה חשבון במקצועי.

תואר ראשון מהמכללה למנהל במנהל עסקים, התמחות בחשבונאות ומימון – ממוצע 88

תואר שני מאוניברסיטת ת"א במנהל עסקים – ממוצע 89

בשני התארים קיבלתי פרסי הצטיינות ובשניהם ממוצע הציונים שלי היה במקום הראשון במחזור (בתואר השני מתוך 70 סטודנטים. לגבי התואר הראשון לא זכור לי מספר הסטודנטים במחזור)

כיום אני מלמד בכמה מוסדות אקדמאים (מרצה ומתרגל) קורסים בחשבונאות ובמנהל עסקים

אני מעוניין להתחיל דוקטורט בחו"ל בחשבונאות בספטמבר 2006 (למרות שאני יודע שהגיל שלי מהווה מכשול מסויים). כרגע אני נמצא בעיצומם של הכנת טפסי הבקשה. בימים הקרובים אני מתכוון לגשת לבחינת הג'ימאט. בהנחה שאקבל ציון של בסביבות ה- 700

אגב, בחלק הכמותי אני מאוד חזק ובמילולי קצת פחות. לאילו בתי ספר לדעתך כדאי לי לפנות. השאיפה היא כמובן לטופ אך יחד עם זאת כאלה שלדעתך סיכויי הקבלה שלי בהם הם סבירים.

חוץ מזה, האם אתה או משהו שאתה מכיר יכולים לסייע לי בארגון תהליך הקבלה? בתודה מראש, צחי

ב

savi1
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

Hi Gilam,

I did the GMAT on Monday and I got only 620 – 51 Math 22 Verbal.

There are few reasons that I have to submit in 2006. I though to submit applications to LBS , UCLA and Berkeley, but I am afraid that my GMAT score is too low and I should submit to universities with lower rank.

With strong applications are LBS , UCLA and Berkeley possible options?

LPOW
    חבר
    מספר הפוסטים: 200

Gilam,

Have you heard of any Israeli's who received a R1 interview at Wharton/ Harvard/ Stanford?

Also – do they send out interviews by geography?

Thanks!

L

eliko
    חבר

To: savi1

Hi,

Dont know what Gilam will say but I might suggest retaking the GMAT

I know its hard but I for example got 51 && 23 at first and took it again

and got 51 && 30 (690)

your gmat potential is high with your 51. dont compomise and take it

again at the start of december (dont study to hard you are probably already

prepared and had bad luck) You can work on applications in parallel.

Good luck

Eliko

mba applicant

yaniv_ma
    חבר
    מספר הפוסטים: 44

To: tversano

אהלן גלעם

רציתי לדעת כמה מועמדים וורטון מראיינת. כתוב שהם מצפים לראיין את כל המתקבלים, אבל לא מצאתי סטטיסטיקה על כמה מתקבלים מתוך אלה שמרואיינים….

יניב

LPOW
    חבר

Gilam,

What is the probability of being accepted if your invited for an interview at H/W/S? Are there people accepted w/o an interview? I heard that if you get an interview at H you have a good chance of getting in as long as you dont ding the interview.

Thanks

L

aringo
    חבר

To: eliko

היי גילעם מה שלומך,

קראתי אצל UCLA שיש מועמדים שמתקבלים ללא ראיון.

האם נתקלת במקרים כאלה ומה הסבירות שלהם.

להערכתי כ-5-7% מהמתקבלים ל-UCLA נכנסים ללא ראיון. הדבר נדיר קצת יותר בקרב מועמדים ישראליים.

תודה

אליקו

בבקשה ובהצלחה,
    גילעם

aringo
    חבר

To: Causa Sui

Hi Gilam,

Does aringo plan an informative event (with a Q&A session) in the near future regarding the application process to leading MBA programs?

Causa Sui

No such plans at the moment…

Gilam

aringo
    חבר

To: netzon

שלום גלעם,

אני מעוניין להתחיל ללמוד בספטמבר 2006! השאיפה היא כמובן להגיש את האפליקיישנס לסיבוב השני בינואר. בהנחה שאוכל להשקיע רוב זמני בחודשיים הקרובים לטובת האפליקיישנס – האם להערכתך ניתן לנסח חיבורים, המלצות וקורות חיים איכותיים בתקופה קצרה זו???

אם תוכל להקדיש את רוב זמנך לנושא בחודשיים הקרובים, להערכתי סיכוייך טובים להגיע לרמת איכות סבירה עד טובה של אפליקיישן. עם זאת, ברובם המכריע של המקרים (לא בכולם) המועמדים שמצליחים להגיע לאפליקיישן הכי טוב שהם יכלו להגיע אליו (כלומר, רמה מעולה) עושים את התהליך לאורך 5-9 חודשים.

תוכנית הקריירה, נטוורקינג, why our school, ההמלצות – בד"כ מועמדים עוברים תהליך של 5-9 חודשים כדי להגיע לאיכות מקסימלית בנושאים האלה. במקרה של הכנת אפליקיישן, בד"כ השקעה של 100 שעות על פני 10 חודשים מביאה לתוצאות חזקות יותר מאשר השקעה של 100 שעות על פני חודשיים. עם זאת, גם בחודשיים אפשר במרבית המקרים להגיע לאיכות סבירה ולעיתים אף לאיכות טובה.

עד כמה הגשת הבקשות בסיבוב השני מקטינה את סיכויי?

תלוי בזהות בית-הספר ובשנה. בכל בתיה"ס הדבר לא פוגע אנושות בסיכויים שלך, אבל בתוכניות רבות ובמרבית השנים ההבדל בין הסיבוב הראשון לשני הוא בהחלט מורגש. ישנם גם בתי-ספר ללא סיבובים כלל (למשל קולומביה, בה בד"כ כדאי להגיש מוקדם ככל האפשר). ככל שבתוכנית יש יותר סבבים, כך ההבדל בין הסבב הראשון והשני קטן (אינסאד, קורנל, טאק, אנדרסון, LBS..).

בנוסף, אשמח אם תעריך את סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות בארה"ב ב-top 10. אני בן 28 – עו"ד. סיימתי את לימודיי באוניברסיטה העברית. ממוצע: 85.

את ה-gmat עשיתי, סוף-סוף, ביום חמישי האחרון – 750. (כל הכבוד!)

הניסיון התעסוקתי שלי הוא בעיקר צבאי. שירתתי כ-5 שנים בחיל המודיעין. במהלך השירות פיקדתי על מסגרות קורסיות של כ-20 חניכים (בכל קורס). בהמשך קודמתי לתפקיד ראש מדור. במסגרת תפקיד זה – הייתי אחראי על מספר מסגרות קורסיות והיו תחת פיקודי כ-120 חיילים. במהלך התואר באוניברסיטה אף הוחזרתי לצבא (במסגרת מילואים בתנאי קבע) על מנת למלא שוב את תפקידי כראש מדור למשך כ-7 חודשים, וזאת במקביל להיותי סטודנט בתוכנית לימודים מלאה.

פעם בשנה לפחות, למשך חודש (במסגרת שירות מילואים פעיל), אני משמש כמפקד קורס המכשיר חיילים וקצינים מכלל החיל לתפקידי פיקוד והדרכה.

באוניברסיטה נטלתי חלק מפרויקט "חבר ישראלי" במסגרתו שימשתי כחונך לסטודנטים מארה"ב, קנדה, אוסטרליה ואירופה.

בנוסף, עשיתי התמחות אצל שופט בבית משפט בירושלים.

להערכתי, בהנחה של אפליקיישן חזק, תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית בתוכניות כגון קורנל, דיוק, דארדן, UCLA. תהיה מועמד תחרותי (לכיוון החזק) במישיגן ו- NYU, תחרותי בקולומביה, תחרותי (קצת לכיוון הסטרצ') בוורטון. קלוג תהיה להערכתי סטרצ' מסויים, הרוורד תהיה סטרצ', סטנפורד – בין תחרותי לסטרצ', יותר לכוון הסטרצ'.

תודה מראש על העזרה.

בבקשה ובהצלחה!
    גילעם

aringo
    חבר

To: StudyMBA

היי גילעם,

תודה מראש על התשובה!

ברצוני להתחיל לימודי MBA במהלך שנת 2007. אני אתחיל ללמוד ל-GMAT בחודש הקרוב . המטרה שלי היא ה- TOP7.

אני מגיע מרקע היי-טקי קרי הנדסת חשמל בתל אביב. הבעיה העיקרית שלי היא ממוצע הציונים. המדרוג שלי הינו ב-50% – ממוצע 83 עקב עבודה במהלך כל תקופת הלימודים.

אני קצין במיל' ובמהלך השירות פיקדתי על מספר רב של אנשים בתחום הלוגיסטי – קרבי וכרגע אני מועסק בחברת סטרט-אפ בתפקיד מחקר ופיתוח. בעת הגשת האפליקיישן יהיו לי שנתיים נסיון במשרה מלאה ועוד כשלוש שנים נסיון סטודנטיאלי בתחום הלימודים בחברות TIER-1.

בהנתן GMAT >700 עד כמה "CONCERN" יהוו ציוני התואר הראשון? ואיך מלבד ה-GMAT ניתן לאזנם?

סביר כי בטופ-7, ציוני התואר הראשון שלך (והאחוזון בעיקר) יהוו concern כיוון שהאחוזון נמוך משמעותית מהאחוזון של המתקבלים. האם ה-analytical skills שלך, שציוני התואר הם מרכיב מרכזי בהערכתם, יהוו concern? שאלה מורכבת, התלויה בגורמים רבים (ביניהם, למשל, התפלגות הציונים לפי תחומים או לפי שנים). ככל שה-GMAT יהיה גבוה יותר, כך קטנים הסיכויים שה-analytical skills יהוו concern. ציון מעל ה-740, למשל, יוכל לסגור את ה-concern בצורה די יעילה. חוץ מה-GMAT ניתן לאזן את נושא הציונים זה ע"י הבלטת ההישגים האנליטיים שלך, למשל בעבודתך, וע"י סיפוק עדויות (גם דרך ההמלצות) לכושר אנליטי גבוה שהתבטא במסגרות אחרות (קורסים צבאיים למשל, ועבודה בכלל). בנוסף, הסברים עובדתיים לגבי הציונים (וביניהם העבודה בזמן הלימודים) עשויים לסייע.

עד כמה, אם בכלל, יש משמעות למוסד הלימודים בו למדתי?

הסבר:

אני מניח שאם הייתי הולך ללמוד במוסד עלום אי שם ברחבי הארץ ממוצע הציונים שלי היה גבוה יותר.

היות ולמדת בארץ, בדרך כלל המשמעות היא קטנה, לבד ממקרים בהם "תיפול" על קורא ישראלי או על בית ספר (הרוורד למשל) שבו הקוראים הם אנשי מקצוע אשר עוברים הכשרה נרחבת יחסית, צוברים נסיון לאורך שנים, וברשותם כלי מידע רבים יותר. במרבית בתי הספר הההשפעה תהיה קטנה בד"כ.

בנוסף, האם על סמך המתואר לעיל, תוכל להעריך את סיכויי באוניברסטאות הבאות:

שיקאגו, NORTHWERSTERN,MIT, וורטון, NYU, COLUMBIA.

תחת הנתונים וההנחות שלמעלה, ותחת ההנחה של אפליקיישן חזק, להערכתי תהיה מועמד תחרותי ב-NYU. בשיקגו תהיה תחרותי (קצת לכיוון הסטרצ'). וורטון, קולומביה, קלוג ו-MIT יהוו סטרצ' מסויים (סביר כי בקלוג וב-MIT יהיה לך קצת קשה יותר מאשר בוורטון ובקולומביה).

שוב תודה,

בבקשה ובהצלחה,
    גילעם

aringo
    חבר

To: shaul

שלום גילם !

ראשית, תודה מראש על התגובה ומברוק על העבודה הטובה בעזרה לחברי הפורום. תודה על הפירגון!

עברתי עכשיו על התשובות שלך לשואלים לגבי סיכויי הקבלה, ושמתי לב שלא משנה עד כמה חזקים נתוני המועמד, אתה תמיד אומר שהוא סטרץ' לתוכניות הטובות. נוצר הרושם שעל מנת להיות "תחרותי או חזק" צריך להיות מישהו שאפילו לא ניתן לדמיין.

אודה לך (ואני בטוח שאחרים גם) אם תתאר מועמד "דמיוני" (בעיניך) שהוא תחרותי/חזק לסטנפורד, הרוורד וכדומה.

אכן, לא קל להיות מועמד חזק (או תחרותי) בהרוורד ובסטנפורד. בשנה שעברה היו שני מועמדים ישראליים שסברתי שהם מועמדים חזקים להרוורד ועוד כ-10 שסברתי שהם תחרותיים. מה שבד"כ מאפיין מועמד תחרותי בהרוורד, יותר מכל, הוא הישגים מנהיגותיים חריגים והצלחות חריגות. למשל: הקמת פרוייקט/חברה שהצליחו, הבחרות לתפקידים שבד"כ אנשים בגיל הזה לא נבחרים אליהם, רצף של קידומים בעבודה עד להגעה לתפקיד שנדיר שמגיעים אליו בגיל הזה, וכדומה. הרוורד בד"כ אוהבים גם אנשים שבאים מרקע פוליטי או מרקע בטחוני "מיוחד". ציונים גבוהים מועילים מאוד (בעיקר ציוני התואר, וקצת פחות ציון ה-GMAT) אם כי אינם הכרחיים. למועמד תחרותי בסטנפורד במרבית המקרים יש GMAT גבוה מאוד (740+) וציונים טובים בתואר הראשון. במקרים לא מעטים ישנה למועמד אוריינטציה ציבורית/קהילתית. בסטנפורד נושא החיבורים קריטי במיוחד, ולמעשה ביכולתנו להעריך תחרותיות בצורה סבירה בעיקר לאחר שראינו איך יצאו שני החיבורים של המועמד לסטנפורד.

תודה רבה!

בבקשה, מקווה שעניתי פחות או יותר.

גילעם

aringo
    חבר

To: הגולש

מהן הדרישות להתקבל ל"HarVard,Kollege"?

תוכל לקרוא על הדרישות באופן כללי כאן:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

מישהו יכול לספר על המבחן הGMAT?

תוכל לקרוא הסברים על המבחן כאן:
    http://www.mba.com/mba/TaketheGMAT/TaketheGMAT.htm#TheEssentials

תודה מראש,

מקווה שזה עזר,

גילעם

aringo
    חבר

To: tversano

גילעם שלום, ראשית באמת רציתי לברך אותך ואת חברי הפורום על הפורום הכל כך מקצועי ועל ההשקעה שמקבלת ביטוי בתשובות הסובלניות והמנומקות!!! תודה רבה על הפירגון!

שמי צחי ואני בקרוב אהיה בן 37. אני רואה חשבון במקצועי.

תואר ראשון מהמכללה למנהל במנהל עסקים, התמחות בחשבונאות ומימון – ממוצע 88

תואר שני מאוניברסיטת ת"א במנהל עסקים – ממוצע 89

בשני התארים קיבלתי פרסי הצטיינות ובשניהם ממוצע הציונים שלי היה במקום הראשון במחזור (בתואר השני מתוך 70 סטודנטים. לגבי התואר הראשון לא זכור לי מספר הסטודנטים במחזור) כל הכבוד!

כיום אני מלמד בכמה מוסדות אקדמאים (מרצה ומתרגל) קורסים בחשבונאות ובמנהל עסקים

אני מעוניין להתחיל דוקטורט בחו"ל בחשבונאות בספטמבר 2006 (למרות שאני יודע שהגיל שלי מהווה מכשול מסויים). כרגע אני נמצא בעיצומם של הכנת טפסי הבקשה. בימים הקרובים אני מתכוון לגשת לבחינת הג'ימאט. בהנחה שאקבל ציון של בסביבות ה- 700

אגב, בחלק הכמותי אני מאוד חזק ובמילולי קצת פחות. לאילו בתי ספר לדעתך כדאי לי לפנות. השאיפה היא כמובן לטופ אך יחד עם זאת כאלה שלדעתך סיכויי הקבלה שלי בהם הם סבירים.

צחי, אנו מתמחים בתהליך הקבלה לתוכניות ה-MBA המובילות בעולם… אין לי לצערי תשובות מושכלות במיוחד בנושא הזה.

גילעם

aringo
    חבר

To: savi1

Hi Gilam,

I did the GMAT on Monday and I got only 620 – 51 Math 22 Verbal.

There are few reasons that I have to submit in 2006. I though to submit applications to LBS , UCLA and Berkeley, but I am afraid that my GMAT score is too low and I should submit to universities with lower rank.

With strong applications are LBS , UCLA and Berkeley possible options?

Every year, candidates are admitted to these 3 programs with GMAT's around 600 (580-620). Of course, a better GMAT would help and it may be good to re-take the exam if you feel you can do better. But, last year, for example, one of our candidates got into Harvard with a 610, if that encourages you. The GMAT is one element of your candidacy. If the other elements are strong (GPA, work exepreince, activities) and the application is strong (essays, recommendations, personal history), everything is still open for you.

Good luck,

Gilam

aringo
    חבר

Gilam,

Have you heard of any Israeli's who received a R1 interview at Wharton/ Harvard/ Stanford?

We had a few at Wharton already, and I think that more are still coming. None yet at HBS/Stanford as of yesterday – most of them are still to come.

Also – do they send out interviews by geography?

To the best of my knowledge the answer is no.

Thanks!

L

You're welcome,

Gilam

aringo
    חבר

To: yaniv_ma

אהלן גלעם

רציתי לדעת כמה מועמדים וורטון מראיינת. כתוב שהם מצפים לראיין את כל המתקבלים, אבל לא מצאתי סטטיסטיקה על כמה מתקבלים מתוך אלה שמרואיינים….

ככל הזכור לי – בשנים הקודמות, כשליש עד 40% מסה"כ המרואיינים התקבלו. בשנתיים האחרונות, האחוז בקרב ישראלים היה אף גבוה יותר – באזור ה-50%. אחוז המתקבלים הישראלים לוורטון (מתוך הפונים) עלה משמעותית בשנתיים האחרונות.

גילעם

aringo
    חבר

Gilam,

What is the probability of being accepted if your invited for an interview at H/W/S? Are there people accepted w/o an interview? I heard that if you get an interview at H you have a good chance of getting in as long as you dont ding the interview.

It's rare to be accepted to these schools without an interview. As to Wharton – see my prvious answer. HBS – what you heard is true. It's reasonable to assume that about 50% of the interviewees will get in. Staonford is somewhere between Wharton and HBS. HBS is most "stingy" about interview invitations, and Wharton is least "stingy" – they use the interview more broadly as a screening tool.

Thanks

You're welcome.

Gilam

eliko
    חבר

Hi Gilam,

Did you hear of any Israeli cancdiadtaes who

got an interview from chicago

Thanks,

Eliko

yishayk
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

תודה.

ולשאלה אחרת – לאחר שאסיים להגיש את המועמדות ל-HBS, סטנפורד, MIT ו-UCLAאני מתכנן לטייל בחודשים הקרובים באוסטרליה ובניו-זילנד עד לקבלת התוצאות.

האם לדעתך אתקל בבעיות מבחינת הראיונות שיהיה עלי לעבור? למשל, האם אוכל לעבור ראיון במקומות כמו אוסטרליה או ניו-זילנד? האם כדאי לתכנן את הטיול כך שאהיה בארץ/בארה"ב בתקופה שבה אני עשוי להיקרא לראיון?

לחלופין, תכננתי לטוס לארה"ב על מנת להתרשם מבתי הספר לפני ההרשמה ואף להשתתף ב-admit weekend במקומות הרלוונטיים. האם בתי הספר מספקים ויזה לסטודנטים בינ"ל המעוניינים לבקר לפני ההרשמה?

תודה!

ישי

StudyMBA
    חבר

היי גילעם,

ראשית תודה על התיחסותך לשאלתי, ואודה עם תתייחס גם לזו.

אתה מציין ANALYTICAL SKILLS כ-CONCERN, לדעתי (הלא מלומדת) אין מה להשוות בין GMAT לבין תואר ראשון בהנדסה. אמנם ציוני התואר אינם כליל השלמות, ואף רחוק מכך,אך הם מבטאים יכולת אנליטית גבוהה מאשר כל מבחן GMAT כזה או אחר. מעבר לכך, במסגרת עבודת הפיתוח בסטרט-אפ בו אני מועסק באה לידי ביטוי היכולת האנליטית באופן חד עוד יותר. האין די בכך כדי לבטל את אותו CONCERN עליו ואתה מדבר?

אני מניח שנכון יהיה לנצל את החיבורים ע"מ להדגיש נקודה זו.

תודה רבה!

sorek
    חבר

hi Gilam,

i'm about to graduate from the Technion with about 80 avg (i gues it's in the top 30-35%).

i took the Kaplan test , got a nice grade and i think i can make it to above 720.

i'm working in a good councelling firm ,have good recommendations and i'm pretty confident about my interview and writting skills.

considering all this:

1. how hi do you think i can get in the ranking (top5, top30)?
    2. is it worth it to go do it in the top whatever if it's not top10 or just do it here?

thanks

Sorek

Infowell
    חבר
    מספר הפוסטים: 71

Hi Gilam,

Do you have any idea how many Israelis got interview invitations to HBS so far (if any)?

Thanks.

ido Gl
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: All, Gilam

שלום לכולם,
    ראשית – כל הכבוד לכל העוסקים במלאכה. נכנסתי לראשנה לאתר אתמול ומאד התרשמתי מההשקעה והעומק.
    שמי עידו ואני מתל אביב, אני מקווה שמילאתי את שאלון ההפיכה לחבר קבוע ואז תוכלו לראות עוד פרטים עלי.
    כרגע אני בתחילת תואר ראשון באוניברסיטת תל אביב (ניהול ומדע המדינה) וחושב על המשך בעתיד ללימודי MBA. האם תוכל.תוכלו לתת לי טיפים כלליים וראשוניים על דברים שכדאי לי להשקיע בהם כבר משלב זה?
    וגם שאלה טיפה יותר קונקרטית – אני כרגע עובד בשתי עבודות: 1. מנל תחום ההדרכה והפיתוח הארגוני בחברת סטאראט אפ בת 6 שנים. 2. מדריך פסיכומטרי .
    ברור לי שריבוי העבודות פוגע בלימודיי ואני מעוניין לוותר על אחת מהן. מצד אחד אני מעוניין בעבודה שתשפר את סיכויי בהמשך אך גם מודע לעובדה שבסטארט אפ מחר אני יכול למצוא עצמי ללא עבודה וללא ערך ממשי בשוק עקב גילי וחוסר ניסיון יחסי, בפסיכומטרי יש לעומת זאת ביטחון תעסוקתי לתמיד פחות או יותר (בשכר גבוה). האם עבודה של מדריך פסיכומטרי היא משהו שירשים מישהו בחו"ל כאייטם ב CV או שאני עושה מעצמי צחוק בעצם השאלה?

method=post>

lironc
    חבר

To: All

שלום,

שמי לירון ואני מעוניינת לקבל קצת פרטים על לימודי תואר שני במנהל עסקים בשוויץ (ציריך ליתר דיוק) – מהן דרישות הקבלה והאם אוכל אח"כ לקבל אשרת עבודה גם אם אין לי אזחות אירופאית?

תודה רבה,

לירון

robertok
    חבר
    מספר הפוסטים: 43

To: lironc

שלום לירון,

שמי רוברטו, סטודנט MBA ב IMD (לוזאן, שוויץ).

ככל הידוע לי, ישנן 2 תוכניות MBA עיקריות בשוויץ, ושתיהן באנגלית. האחת היא של IMD, המתקיימת כאמור בלוזאן, ומדורגת כאחת המובילות, אם לא המובילה באירופה. בוגרי התוכנית לרוב לא נתקלים בבעיות ויזה, למעט מקרים חריגים.

התוכנית השנייה היא של אוניברסיטת סן-גאלן, ומתקיימת בעיר סן-גאלן בחלקה הגרמני של שוויץ. תוכנית מעט פחות יוקרתית, אך מאוד מוכרת בתוך שוויץ.

בעניין ציריך עצמה, לא קיימת תוכנית ברמה בינלאומית, אך עדיין עשויות להיות תוכניות מקומיות אשר בסבירות גבוהה מועברות בגרמנית.

אם ברצונך בפרטים נוספים את מוזמנת ליצור קשר:

[email protected]

בברכה,

רוברטו

Causa Sui
    חבר

Dear Gilam,

I have been recently informed of an MBA program (Ivey – Canada)

My questions are:

Can you recommend this program? If yes, what is their speciality?

Will such a degree provide any competitive edge in Israel?

I heard that they recently changed their traditional "two year" program and that now they offer a 12 months prog. Do you think such a change can adversley affect the popularity of the program among recruiters? Any up to date info about it?

Does Aringo have any experience with that program's application process? Does it welcome Israeli applicants like American universities do?

Where does RSM stand with respect to the above mentioned questions?

Thanx in advance for the information.

Any informative reply given by other members of this forum will also be most welcome :)

Causa Sui

LPOW
    חבר

Gilam,

Has anybody you know of received interview invite from Stanford? How important is the interview at Stanford

Thanks

JoeCool
    חבר
    מספר הפוסטים: 267

Hi Gilam,

I hope all is well with you during this stessful period.

Can you please help relieve our stress (or add to it) and tell us how many people from those who have worked with Aringo this year have received interviews?

To which schools?

Thanks

aringo
    חבר

To: eliko

Hi Gilam,

Did you hear of any Israeli cancdiadtaes who

got an interview from chicago

Thanks,

Eliko

Yes, I heard of a few, something like 4 I think. I mostly hear it from people who actively mention this to us, I assume that there are probably a few others as well.

Gilam

aringo
    חבר

To: yishayk

תודה.

ולשאלה אחרת – לאחר שאסיים להגיש את המועמדות ל-HBS, סטנפורד, MIT ו-UCLAאני מתכנן לטייל בחודשים הקרובים באוסטרליה ובניו-זילנד עד לקבלת התוצאות.

האם לדעתך אתקל בבעיות מבחינת הראיונות שיהיה עלי לעבור? למשל, האם אוכל לעבור ראיון במקומות כמו אוסטרליה או ניו-זילנד?

למיטב ידיעתי, סביר שתוכל לארגן ראיונות גם באוסטרליה (איני בטוח לגבי ניו זילנד), אולם תצטרך קודם לוודא מול ביה"ס שתקופת הראיונות שלהם שם חופפת לזמן היותך שם – אם אתה מתכנן טיול בהרבה מקומות, אתה מסתכן בזה ש"תפספס" את הראיונות בכל מקום, אם לא תבדוק את זה מראש. כדאי ליצור כבר עכשיו קשר עם בתיה"ס ולהתחיל לברר את הלוגיסטיקה של העניין. בנוסף, קח בחשבון את נושא הלבוש ואת פערי התרבות/שפה האפשריים (סביר כי המבטא האוסטרלי יהיה לך קשה יותר להבנה).

האם כדאי לתכנן את הטיול כך שאהיה בארץ/בארה"ב בתקופה שבה אני עשוי להיקרא לראיון?

להערכתי זוהי האפשרות האופטימלית, אבל היא בהחלט אינה האפשרות היחידה.

לחלופין, תכננתי לטוס לארה"ב על מנת להתרשם מבתי הספר לפני ההרשמה ואף להשתתף ב-admit weekend במקומות הרלוונטיים. האם בתי הספר מספקים ויזה לסטודנטים בינ"ל המעוניינים לבקר לפני ההרשמה?

ככל ידוע לי, מדובר בויזת תייר רגילה אותה תנפיק בתהליך הרגיל שעובר כל תייר.

תודה!

ישי

מקווה שעזרתי,
    גילעם

aringo
    חבר

To: StudyMBA

היי גילעם,

ראשית תודה על התיחסותך לשאלתי, ואודה עם תתייחס גם לזו.

אתה מציין ANALYTICAL SKILLS כ-CONCERN, לדעתי (הלא מלומדת) אין מה להשוות בין GMAT לבין תואר ראשון בהנדסה. אמנם ציוני התואר אינם כליל השלמות, ואף רחוק מכך,אך הם מבטאים יכולת אנליטית גבוהה מאשר כל מבחן GMAT כזה או אחר. מעבר לכך, במסגרת עבודת הפיתוח בסטרט-אפ בו אני מועסק באה לידי ביטוי היכולת האנליטית באופן חד עוד יותר. האין די בכך כדי לבטל את אותו CONCERN עליו ואתה מדבר?

להערכתי, מרבית ועדות הקבלה ייראו בתואר שלך (ובעבודת הפיתוח) "מאזן" חזק לצד הכמותי של ה-GMAT. היות ומדובר בתואר בהנדסה שנעשה בעברית, סביר כי היכולת שלו "לאזן" את הצד הוורבלי (אשר נתפס כאחד המרכיבים המרכזיים ב-analytical skills) מוגבלת. בנוסף, ועדות הקבלה בד"כ מערכות את ה-GMAT כאינדיקציה שוויונית: המבחן זהה לכולם, בעוד שייתכנו הבדלים גדולים ברמה, בקושי ובחוזק הסטודנטים בין מוסדות שונים וארצות שונות.

אני מניח שנכון יהיה לנצל את החיבורים ע"מ להדגיש נקודה זו.

אכן. סביר כי הדגשת העובדות הנ"ל תסייע קמעא לאיזון ה-GMAT.

תודה רבה!

בבקשה ובהצלחה,
    גילעם

aringo
    חבר

To: sorek

hi Gilam,

i'm about to graduate from the Technion with about 80 avg (i gues it's in the top 30-35%).

i took the Kaplan test , got a nice grade and i think i can make it to above 720.

i'm working in a good councelling firm ,have good recommendations and i'm pretty confident about my interview and writting skills.

considering all this:

1. how hi do you think i can get in the ranking (top5, top30)?

Based on the information that you provided, and assuming strong essays and recommendations, you are a relevant candidate at any program. Further information about your personal history may help me provide you with a more informed answer.

2. is it worth it to go do it in the top whatever if it's not top10 or just do it here?

This is a good question – a matter of opinions and beliefs. I believe that in a program ranked 10-25 you will get most of the value (for your life) that you can get from a top-10 program. I believe that if this step is worth doing for a top-10 program, then it's most likely worth doing for a top-25 program as well.

thanks

Sorek

Hope this helps,
    Gilam

aringo
    חבר

To: ido Gl

שלום לכולם,
    ראשית – כל הכבוד לכל העוסקים במלאכה. נכנסתי לראשנה לאתר אתמול ומאד התרשמתי מההשקעה והעומק.
    שמי עידו ואני מתל אביב, אני מקווה שמילאתי את שאלון ההפיכה לחבר קבוע ואז תוכלו לראות עוד פרטים עלי.
    כרגע אני בתחילת תואר ראשון באוניברסיטת תל אביב (ניהול ומדע המדינה) וחושב על המשך בעתיד ללימודי MBA. האם תוכל.תוכלו לתת לי טיפים כלליים וראשוניים על דברים שכדאי לי להשקיע בהם כבר משלב זה?

כמה רעיונות – להשקיע בלימודים, להתקדם בעבודה, "לשים על הכוונת" 2-3 ממליצים פוטנציאליים (אם יש מישהו בכיר מאוד/מפורסם שאתה יכול לעשות עבורו עבודה כלשהי זה מצויין) ולבנות איתם יחסים מעולים, לשקול פעילות ציבורית/חברתית/התנדבותית/פוליטית (אם היא בהקשר המנהיגותי/הבחרותי/יזמי זה טוב במיוחד), לעקוב אחרי פורומים כגון זה, לגבש את מטרותיך לעתיד (תוכנית קריירה), לצבור כמה הצטיינויות שאפשר בלימודים/עבודה/פעילות אחרת, ללמוד על בתי הספר ולבחור 2-3 שעליהם תשים את הפוקוס, לבקר בקמפוסים.

וגם שאלה טיפה יותר קונקרטית – אני כרגע עובד בשתי עבודות: 1. מנל תחום ההדרכה והפיתוח הארגוני בחברת סטאראט אפ בת 6 שנים. 2. מדריך פסיכומטרי .
    ברור לי שריבוי העבודות פוגע בלימודיי ואני מעוניין לוותר על אחת מהן. מצד אחד אני מעוניין בעבודה שתשפר את סיכויי בהמשך אך גם מודע לעובדה שבסטארט אפ מחר אני יכול למצוא עצמי ללא עבודה וללא ערך ממשי בשוק עקב גילי וחוסר ניסיון יחסי, בפסיכומטרי יש לעומת זאת ביטחון תעסוקתי לתמיד פחות או יותר (בשכר גבוה). האם עבודה של מדריך פסיכומטרי היא משהו שירשים מישהו בחו"ל כאייטם ב CV או שאני עושה מעצמי צחוק בעצם השאלה?
    להערכתי העבודה הנוכחית בסטארט-אפ תהיה אפקטיבית יותר במונחים של השפעה על וועדות הקבלה ל-MBA, בייחוד אם בתפקיד זה אתה יכול להגיע לניהול אנשים, ליזום או הובלה של פרוייקטים מוצלחים, ולהתקדמות בתפקידים, וכן בייחוד אם העבודה הזו תתחבר עם תוכנית הקריירה שלך. לעבודה כמדריך פסיכומטרי יהיה ערך בקורות חיים שלך בתור מועמד ל-MBA באחת התוכניות המובילות בעולם, אם כי הערך יהיה נמוך משמעותית להערכתי. אם עבודת ההדרכה תזמן אפשרויות לניהול, ליוזמה ולקידום בתפקידים ואם היא תתחבר לתוכנית הקריירה שלך – ערכה יעלה.
    בהצלחה,
    גילעם

aringo
    חבר

To: Infowell

Hi Gilam,

Do you have any idea how many Israelis got interview invitations to HBS so far (if any)?

Two mentioned it. There may be more that I don't know about…

Thanks.

aringo
    חבר

Gilam,

Has anybody you know of received interview invite from Stanford? How important is the interview at Stanford

I haven't heard of anyone yet. The interview is very important. Almost all Israelis who got into Stanford in recent years went through an interview.

Gilam

aringo
    חבר

To: JoeCool

OK, I checked a bit more… at least one at Stanford (more seem to be coming) and at least 3 at HBS.

Gilam

aringo
    חבר

Dear Gilam,

I have been recently informed of an MBA program (Ivey – Canada)

My questions are:

Ivey is a small and pretty strong program (#6 outside of the US, according to Business Week, #6 in the world according to the Wall Street Journal). Considering their ranking, their acceptance rates are relatively high – about 60%. It probably has to do with their location – London (Western Ontario) is not one of Canada's larger cities (it is located halfway between Toronto and Detroit). This is one of the reasons why they have a tightly-knit community. The vast majority of the students aren't local. This is in contrast to Rotman, for example, which is known as more of a "commuter school". Ivey's main strength is in general management and strategy (which leads to relatively strong results in consulting recruiting). They're well regarded by the employers in the area in particular, and in Canada in general.

Will such a degree provide any competitive edge in Israel?

This would depend on the employer and the field. It would also depend on what you did after school, because Ivey could open employment opportunities for you in Canada, which you can later leverage for your Israeli employment search.
    In general, Ivey in and of itself would provide less of an edge than a Top 10 US program, but often it would probably be more highly valued than and Israeli MBA – if only for the language, network and culture tools that it provides.

I heard that they recently changed their traditional "two year" program and that now they offer a 12 months prog. Do you think such a change can adversley affect the popularity of the program among recruiters? Any up to date info about it?

I do not have any up-to-date info on this. I believe that it will somewhat reduce the appeal of their graduates to some of the recruiters, both due to the length of the program and due to the lack of an internship.

Does Aringo have any experience with that program's application process? Does it welcome Israeli applicants like American universities do?

Yes, we've had a few candidates who were admitted to Ivey, and one who is applying this year. It seems that the school is welcoming to international students in general and to Israeli students in particular.

Where does RSM stand with respect to the above mentioned questions?

If by RSM you are referring to Rotman and not to Rotterdam – Rotman's specialty is in finance. It 's also a small program which enjoys a good international reputation, and in some rankings it's placed higher than Ivey (Financial Times – 21st and 29th places respectively). Also, Rotman is somewhat more difficult to get into.

Thanx in advance for the information.

Any informative reply given by other members of this forum will also be most welcome :)

Causa Sui

Good luck,

Gilam

Causa Sui
    חבר

Dear Gilam

Thank you for the thorough review of the Ivey program. It really helps me put things in the right perspective…

Unfortunately, in my previous message (see right above), I wrote RSM without explaining which school I was referring to…I was referring to Rotterdam.

What are the chances of finding a good post graduation placement, being an international student in a European school in the caliber of RSM?

As I know that choosing a European school, more or less, denies me of the opportunity to pursuit jobs in North America, will the fact that I am not an EU citizen make me "unattractive" for European recruiters?

Thanx

Causa Sui

fransis
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

שלום שמי דובי ואני התחלתי לא מכבר את תהליך הקבלה לאוניברסיטאות בארה"ב אני עושה זאת דרך ארינגו וצוותו הנםלא של גילעם. רציתי לשאול אותך על הנסיון שלך בתהליך .מתי אתה מתחיל ללמוד ? מהו ציון הגימט שעימו התקבלת

תודה[email protected]

fransis
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

To: guym

guy hi

i wonder if u can share a bit of your experience with the admission process to stanford , gmat grade , working experience and etc…i am considering applying to stanford ….

[email protected]

Infowell
    חבר
    מספר הפוסטים: 71

Hi Gilam,

Historically approx. what percent of people get interviews from HBS? and from those who are interviewed how many are accepted?

The weekly question: How many Israelis got an interview invitation from HBS so far?

b.t.w any idea why HBS releases, at least up until now, only phone (as opposed to alum) interviews ?

Thanks.

Slovo
    חבר
    מספר הפוסטים: 96

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p><p align=left dir=ltr>That's incorrect, I know at least one person who got Alumni interview</p>

LPOW
    חבר

Gilam,

Which school in your opinion has the biggest/ most active network in Israel? Are there any examples of successful Israeli MBAs at the 'c' level?

Thanks

L

aringo
    חבר

Dear Gilam

Thank you for the thorough review of the Ivey program. It really helps me put things in the right perspective… you're welcome!

Unfortunately, in my previous message (see right above), I wrote RSM without explaining which school I was referring to…I was referring to Rotterdam.

Rotterdam is one of Europe's 10 leading program (in fact, top-7 usually). A relatively young (20 year old), small (not as small as IMD, but still) and very international program (over 85% of the students are foreign if I remember correctly). Admission rates are relatively high (around 40%). Their strengths are in Consulting and Technology (and Finance to a lesser extent).

What are the chances of finding a good post graduation placement, being an international student in a European school in the caliber of RSM?

Depends very much on geography. In the country of your school, I'd say that chances are good, as long as language is not a problem (i.e. if you speak Dutch). If you don't speak Dutch, you're still probably more likely to find a position in the Netherlands than in the rest of Europe. The name recoginition of RSM is limited outside of the Netherlands (in Europe), and even more so in America and Israel.

As I know that choosing a European school, more or less, denies me of the opportunity to pursuit jobs in North America, will the fact that I am not an EU citizen make me "unattractive" for European recruiters?

It will probably make it a bit harder for you to attain a strong position in Europe, but it will still be possible and attainable. My estimate is that most of the Israelis who do the MBA and Europe do not have an EU passport and do work in Europe after graduation. In general, however, it is often easier for foreign MBA graduates to attain a position in the US (if they graduated from a US program) than it is to attain a position in Europe (if they graduated from a European program).

Thanx

Causa Sui

You're welcome, good luck!

Gilam

מוצגות 50 תגובות – 451 עד 500 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.