Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 501 עד 550 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: h123

שלום גילעם,

אני בת 25 וברצוני לשמוע את דעתך לגבי סיכויי הקבלה שלי ללימודי MBA בחו"ל (כמובן שהשאיפה היא להיות באונב' הנחשבות יותר). סיימתי לימודי הנדסת חשמל בטכניון בממוצע 89 (קצת יותר) כל הכבוד! ממוצע גבוה לטכניון – אני מניח שזה אומר "בוגרת בהצטיינות", אני עובדת כבר שנה וחצי כמהנדסת בחברת היי טק (שנתיים קודם לכן עבדתי כסטודנטית). בצבא הייתי בחמ"ן תלפיות ושירתתי על תקן קצינה. GMAT עדיין לא עשיתי. החשש העיקרי שלי הוא מהרזומה (פעילות התנדבותית, פעילות מנהיגותית, המלצות מ"אנשים נחשבים" וכדומה). מה דעתך?

בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT 650 למשל, תהיי להערכתי מועמדת תחרותית (עד חזקה) בטופ-10 בארה"ב ובטופ-3 באירופה. רקע מנהיגותי חזק יותר אכן יכל לסייע. תקן הקצונה יעזור משהו בהקשר הזה. רבים (אולי מרבית) המתקבלים אינם מביאים המלצות מאנשים חשובים. בהקשר הנכון הן יכולות לסייע בהחלט, ובהקשר פחות נכון (היכרות מינימלית/עקיפה) הן יכולות לעיתים אף להחליש את המועמדות.

תודה.

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: Infowell

Hi Gilam,

Historically approx. what percent of people get interviews from HBS? and from those who are interviewed how many are accepted?

In recent years, Harvard usually interviewed a little over 20% of the applicants, and accepted about 65% of the interviewees. With Israelis, the percentage of the people invited to an interview was often a bit lower, and the percentage of people accepted was often a bit higher (last year, for example, we helped 5 of those who got an interview at HBS and all 5 got accepted – this was quite unusal, though).

The weekly question: How many Israelis got an interview invitation from HBS so far?

At this point I still know only about those we assisted – 5 so far.

b.t.w any idea why HBS releases, at least up until now, only phone (as opposed to alum) interviews ? They release both. This decision mostly depends on staffing and availability considerations. All in all, over the past 8 years that I've been tracking this, I believe that around 80% of the Israeli interviews were conducted by Boston-based, professional-staff interviewers.

If your interview is with a Boston-based person, consider flying there for the interview.
    I flew to Boston for the interview (they suggested that I do this on the phone). In retrospect I feel that it was a good decision.

Thanks.

You're welcome. Good luck with the interview!

Gilam

aringo
    חבר

To: LPOW

Gilam,

Which school in your opinion has the biggest/ most active network in Israel? Are there any examples of successful Israeli MBAs at the 'c' level?

From what I hear, the INSEAD network is the largest newtwork locally. I think that the Wharton and HBS networks are relatively strong.

When you asked for an example – I assume that by "C" level you mean CEO, CTO etc. Well, one quick example is Meir Brand who is 35, graduated from HBS and was appointed as the CEO of Google Israel a few weeks ago. Meir and I spent quite some time preparing for the interviews, and it was clear that the HBS graduation was a significant deciding factor for the Google folks in London.

Thanks

You're welcome.

Gilam

savi1
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

To: Gilam

הי גילעם,

יש לי שאלה בקשר להמלצות. ההמלצה הראשונה שלי תהיה מהממונה הישיר שלי, אבל כיוון שזו עבודתי הראשונה לאחר התואר אני לא בטוח מי צריך להיות הממליץ השני. האפשרויות שלי הן:

1. מנהל מחלקת על קשרי קהילה בחברה – אני יזמתי וכיום מנהל פרויקט התנדבות בבית חולים פסיכיטאטרי לילדים המונה 40-50 מתנדבים. נוצר מצב ששני הממליצים מאותה חברה ואף אחד לא ממש בכיר

2. המפקד שלי מהצבא במשך שנתיים -אבל זה היה מזמן (אני בן 29 והשתחררתי בן 22)

3 פרופסור מהטכניון שעשיתי איתו פרויקט גדול – ההכרות המקצועית שלי איתו היא רק לשלושה חודשים אבל אנחנו עד היום בקשר

4. בעלים של מסעדה שעבדתי בה 5 שנים במלצרות במהלך התואר הראשון ולפניו

אני מגיש מועמדות כרגע ל – LBS

תודה

אבי

yaniv1975
    חבר
    מספר הפוסטים: 46

שלום גילעם

אני עומד להגיש את מועמדותי ללימודי מ.בי.אי בארצות הברית לשנה הבאה

מעט רקע על עצמי:

טייס קרב בחיל האויר, סיימתי 8 שנים, דרגן רסן

כשהשתחררתי, הקמתי בתל אביב עסק עצמאי, של אולם ארועים והפקת ארועים

במקביל, עשיתי תואר באוניברסיטת תלאביב לכלכלה וספרות אנגלית. ממוצע תואר 75, לא משהו ואני מודע לכך, הראש שלי היה בעסק ולא בלימודים

גימט – ציון 670 בראשון, 40 באנגלית, 43 בכמותי. ניסיתי לשפר במבחן השני את הכמותי. אכן הצלחתי לשפר ל48, אבל באנגלית הפעם פישלתי כך שהציון הסופי הוא 610

נרשמתי לגימט נוסף בשבוע הבא, וכרגע אני מתחרט על כך, ושוקל לבטל את המבחן השלישי

מלבד יום מילואים פעם בשבוע, אני מתנדב בעיריית תל אביב כבר כשנתיים בסיוע לקשישים בביתם

יש לי מספר שאלות

הכי דחוף – חוות דעתך בקשר לגי מט נוסף. עקב לחץ הזמן, אני מעדיף להשקיע באפליקיישנס, גם ככה אני מתעכב עם זה בגלל הגימט השני שעשיתי

תן חוות דעת לגבי הסיכויים שלי להתקבל לטופ 10, ובעיקר לטופ 3 כמו וורטון והרווארד

תודה רבה

יניב

Eze_Nyc
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

To: All

Hi Gilam and everyone,

I'm seeking for advice. I graduated college in 2004 (cum laude) and worked in research in new york since then. I thought about applying for the MBA in either columbia, NYU, stanford or UCLA. I took the GMAT earlier this year, almost without studying and got a low grade. i have several questions:

• Do you think it's possible to start an application at this point? (i didnt start any of the essays and i need to take the GMAT again)
    • Is there an option to apply with a low grade and take the test again after filling the application?
    • Do you know of other graduate degrees in these schools (not MBA) that combine technology and business?
    • What are the chances of getting accepted to a program with a low gmat ?
    • Is work during college considered as work experience?

i would appreciate your thoughts. thanks for taking the time to reply.

norgay
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

Hi Gilam,

I have a quick question about the Duke application. Duke requests that the applicant list the other programs to which he/her is applying. Im applying to many schools (6-7) and dont want to list them.

How important do you think this issue is to the schools (and Duke in particular) that request this? Do you think it would be ok to just ignore this field? Or would they consider that disrespectful?

Thanks a lot for your time!

norgay.

eliko
    חבר
    מספר הפוסטים: 203

To: norgay

אהלן גילעם מה שלומך

שאלה ראשונה שלי הינה: האם יש לך נתונים לגבי אחוזי מוזמנים לראיון ב UCLA, ברקלי,קורנל, ו NYU? (קיבלתי בינתיים משיקגו וקורנל אגב …)

שאלה שניה : האם אתה מכיר דרך לעבור את תקופת ההמתנה יותר בקלות

שבת שלום ואחלה סופשבוע

אליקו

Ohadbar1
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

Hi Gilam

How common was being waitlisted as a Stanford R1 Interviewed applicant?

Thanks

קרארק
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p>גלעד,

בהמשך לשאלה של eliko, האם יש לך אחוזי מוזמנים לראיון בקולומביה?

האם ידוע לך על אנשים שהוזמנו לראיון כבר (בEARLY DECISION
    )?

תודה

aringo
    חבר

To: savi1

הי גילעם,

יש לי שאלה בקשר להמלצות. ההמלצה הראשונה שלי תהיה מהממונה הישיר שלי, אבל כיוון שזו עבודתי הראשונה לאחר התואר אני לא בטוח מי צריך להיות הממליץ השני. האפשרויות שלי הן:

1. מנהל מחלקת על קשרי קהילה בחברה – אני יזמתי וכיום מנהל פרויקט התנדבות בבית חולים פסיכיטאטרי לילדים המונה 40-50 מתנדבים. נוצר מצב ששני הממליצים מאותה חברה ואף אחד לא ממש בכיר

2. המפקד שלי מהצבא במשך שנתיים -אבל זה היה מזמן (אני בן 29 והשתחררתי בן 22)

3 פרופסור מהטכניון שעשיתי איתו פרויקט גדול – ההכרות המקצועית שלי איתו היא רק לשלושה חודשים אבל אנחנו עד היום בקשר

4. בעלים של מסעדה שעבדתי בה 5 שנים במלצרות במהלך התואר הראשון ולפניו

אני מגיש מועמדות כרגע ל – LBS

אבי, על סמך הנתונים שבידי כרגע, הנטייה הראשונית שלי היא ללכת על המפקד מהצבא. ציינתי "ראשונית" כיוון שייתכן כי נתונים נוספים לגבי הממליצים, לגבי הרקע שלך ולגבי התוכן של החיבורים היו משנים את הנטייה הנ"ל.

תודה

אבי

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: yaniv1975

שלום גילעם

אני עומד להגיש את מועמדותי ללימודי מ.בי.אי בארצות הברית לשנה הבאה

מעט רקע על עצמי:

טייס קרב בחיל האויר, סיימתי 8 שנים, דרגן רסן

כשהשתחררתי, הקמתי בתל אביב עסק עצמאי, של אולם ארועים והפקת ארועים

במקביל, עשיתי תואר באוניברסיטת תלאביב לכלכלה וספרות אנגלית. ממוצע תואר 75, לא משהו ואני מודע לכך, הראש שלי היה בעסק ולא בלימודים

גימט – ציון 670 בראשון, 40 באנגלית, 43 בכמותי. ניסיתי לשפר במבחן השני את הכמותי. אכן הצלחתי לשפר ל48, אבל באנגלית הפעם פישלתי כך שהציון הסופי הוא 610

נרשמתי לגימט נוסף בשבוע הבא, וכרגע אני מתחרט על כך, ושוקל לבטל את המבחן השלישי

מלבד יום מילואים פעם בשבוע, אני מתנדב בעיריית תל אביב כבר כשנתיים בסיוע לקשישים בביתם

יש לי מספר שאלות

הכי דחוף – חוות דעתך בקשר לגי מט נוסף. עקב לחץ הזמן, אני מעדיף להשקיע באפליקיישנס, גם ככה אני מתעכב עם זה בגלל הגימט השני שעשיתי

יניב, בהנתן לוח הזמנים (אני מניח שאתה רוצה להגיש בינואר), הסטוריית הציונים וההעדפה שלך, גם הנטייה שלי היא להתמקד באפליקיישן בשלב הזה.

תן חוות דעת לגבי הסיכויים שלי להתקבל לטופ 10, ובעיקר לטופ 3 כמו וורטון והרווארד

להערכתי עם חיבורים והמלצות חזקים תהיה מועמד תחרותי בתוכניות כגון טאק, ייל, מישיגן, NYU. סביר שתהיה תחרותי גם בשיקגו. בקלוג, ב-MIT ובוורטון תהיה תחרותי (טיפה לכיוון הסטרצ'). בהרוורד תהיה בין סטרצ' לתחרותי להערכתי.

תודה רבה

יניב

בבקשה, והרבה בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: Eze_Nyc

Hi Gilam and everyone,

I'm seeking for advice. I graduated college in 2004 (cum laude) and worked in research in new york since then. I thought about applying for the MBA in either columbia, NYU, stanford or UCLA. I took the GMAT earlier this year, almost without studying and got a low grade. i have several questions:

• Do you think it's possible to start an application at this point? (i didnt start any of the essays and i need to take the GMAT again)

It's definitely possible to prepare a quality application if your plan is to sumit the applications in March (the last round, which is usually "hardest"). If you plan to submit in January – it is very likely that there will be a substantial "price" in terms of application quality.

• Is there an option to apply with a low grade and take the test again after filling the application?

This option exists in UCLA for the third round, in accordance with their deadlines table – if you apply by Feb 21st, you can take the GMAT as late as March 31. This option is not available for their second round nor for other schools – formally, the new grade will not be taken into consideration if the application has already been submitted. Practically and informally, there is some chance that in some of the schools (excluding Stanford) the new grade (if significantly higher) will have an informal impact and will be taken into consideration.

• Do you know of other graduate degrees in these schools (not MBA) that combine technology and business?

We specialize in MBA programs. I am less familiar with other programs.

• What are the chances of getting accepted to a program with a low gmat ?

If the GMAT is below 550 and there are no special (medical) circumstances, the chances to be accepted to a top-15 program are very low.

• Is work during college considered as work experience?

Yes. It is considered as part-time work experience and it could somewhat promote your candidacy, especially if you had an opportunity to excercise and demonstrate leadership skills.

i would appreciate your thoughts. thanks for taking the time to reply.

Hope I helped. Good luck!

Gilam

aringo
    חבר

To: eliko

אהלן גילעם מה שלומך

שאלה ראשונה שלי הינה: האם יש לך נתונים לגבי אחוזי מוזמנים לראיון ב UCLA, ברקלי, ו NYU?

על סמך נתוני השנים הקודמות – ב-UCLA מראיינים בערך חצי מהמועמדים, ב-NYU בערך 35%, ובברקלי בסביבות ה-20%.

שאלה שניה : האם אתה מכיר דרך לעבור את תקופת ההמתנה יותר בקלות

לפתוח במקביל במו"מ עם "קדימה" על צירופך?…

שבת שלום ואחלה סופשבוע

אליקו

בהצלחה אליקו!

aringo
    חבר

To: norgay

Hi Gilam,

I have a quick question about the Duke application. Duke requests that the applicant list the other programs to which he/her is applying. Im applying to many schools (6-7) and dont want to list them.

How important do you think this issue is to the schools (and Duke in particular) that request this? Do you think it would be ok to just ignore this field? Or would they consider that disrespectful?

Oh, good question. There's so much theory and speculation behind this one. No easy answer here, what I can do is give you a few pointers: Duke is asking- "Please list all other MBA programs to which you are applying". Because they ask for "all", you will not be telling the truth if you don't mention all the programs. It is an ethical issue.
    Mentioning programs which are singificantly harder to get into than Duke may push Duke to put you on the waitlist if they believe that you may be admitted to one of these programs (yield management considerations). Not mentioning any program may somewhat (marginally) decrease the "symphathy" towards your candidacy and may lead Duke to assume that there's a reasonable chance that you won't accept their offer if you are admitted.
    If Duke does put you on the waiting list mostly because of the above-mentioned concern, then demonstrating strong commitment to Duke while being on the waitlist (sending letters, being in touch) is likely to lead to your admission.

Gilam

aringo
    חבר

To: Ohadbar1

Hi Gilam

How common was being waitlisted as a Stanford R1 Interviewed applicant?

Not common. I maybe ran into 2-3 such cases over the past few years (though I do not know about all cases).

Gilam

yonis
    חבר
    מספר הפוסטים: 73

So, if the question from school x asks to state other programs you're applying to, but does not ask you to specify ALL of them.

Should the strategy be to mention other schools, but not to mention schools which are harder to get into than school x?

Thanks.

קרארק
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p>גלעם,

האם יש לך נתונים איזה % מוזמנים לראיון בקולומביה ?
    האם ידוע על אנשים שהוזמנו לראיון (ב-early decision)?

האם הם התחילו לקבל כבר מועמדים לסתיו 2006?

תודה מראש!

Slovo
    חבר
    מספר הפוסטים: 96

<p align=left dir=ltr>To: All
    <hr></p>
    לא אגנוב את התשובה מגלעם, אבל אפשר למצוא עוד נתונים ב
    http://www.admissions411.com/schoolstats.asp
    גם על בתי הספר וגם נתונים יותר ספציפיים על מועמדים שחשפו את פרטיהם.

y.c
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

גילעם שלום רב!!

אני בן 27 תואר ראשון בפוליטיקה וממשל מאוניברסיטת בן גוריון בממוצע 93.

gmat 680 כמותי 47

הייתי מ"כ בגדוד 50, ופיקדתי על כ-12 איש במהלך שירותי הצבאי.

באוניברסיטה הייתי אחראי על קשרי החוץ: קשר עם שגרירויות ואירגונים שונים בחו"ל

כיום אני עובד בחברת פירסום כתקציבאי

האם יש לי סיכוי להתקבל לאחת מעשרים התוכניות הטובות ביותר

תודה רבה וכל הכבוד על העבודה המדהימה שאתה עושה

האם יש לי סיכוי ריאלי להתקבל

eliko
    חבר
    מספר הפוסטים: 203

היי גילעם

האם ידוע לך מה אחוז המתמודדים שזוכים לראיון בקורנל

תודה

אליקו

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

To: chapnik

I think your profile is good enough to get admitted to any program

it all depends on the application you make now

Assaf

yairub
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום!
    שמי יאיר ואני סטודנט לרפואה שנה חמישית בן 29. אני מאוד מתענין באפשרות ללמוד תואר שני במנהל עסקים בחו"ל אחרי הסטאז' ברפואה (כלומר בסביבות שנת 2008)מתוך מחשבה על השתלבות עתידית בתחום הביוטכנולוגיה והתעשייה הרפואית.
    רציתי לברר אתכם את סיכוי הקבלה שלי (+מלגות) לבתי הספר השונים. אני נוטה לכיוון של מקום כמו אינסייד מהסיבה העיקרית של משך התוכנית המקוצר. האם לדעתכם ישנם סיכויי קבלה גבוהים לעשיריה הפותחת בארה"ב? חשוב לי לשאול האם העובדה שאין לי רקע ניהולי פרופר אלא דווקא רקע רפואי תהיה לטובתי או לרעתי?
    יש לי נסיון פיקודי של 5 שנים בצבא עם המלצות בכתב (מאותה תקופה) ונסיון מעבודתי הנוכחית כקצין הביטחון של האוניברסיטה ועוד מספר עבודות נוספות . האם זה בכלל אפשרי או שמא עלי לפנות לתואר שני במנהל עסקים בארץ ולהסתפק בכך?
    אני מודה לכם מראש על ההתיחסות. שבוע טוב. יאיר.
    sefi
    חבר
    מספר הפוסטים: 31

According to BW data 56% of the appplicants are interviewed.

I hope it helps.

YFEFFER
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

הי גילעם ושאר חברי הפורום,

יש לי שאלה די דחופה אז אשמח לתשובה בהקדם האפשרי

סיימתי לפני כחודש קורס הכנה לגמאט ולאחר מרתון של כשלושה שבועות אני אמור לקחת את המבחן בעוד כשבוע וחצי.

היות ובשבעת הסימולציות שעשיתי עד כה קיבלתי ציונים נמוכים מסביב ה-660 והיות והבנתי מאנשים שונים שגם אם אגש שוב ואוציא ציון גבוה הרי שהציון הנמוך נשאר רשום וישפיע לרעה על סיכויי הקבלה שלי לאונ' בארה"ב, אני שוקל ברצינות לא לגשת למבחן ולהתחיל קורס חדש .

שאלותי בעניין הן:

א. הבנתי שאנשים התקבלו גם עם 650 אבל רציתי קבל ממך הערכה לגבי איפה עובר קו הגבול שמתחתיו לא כדאי לגשת. כלומר מתחת לאיזו תחזית של ציון לא כדאי בכלל לנסות ולגשת

ב. בהנחה שניגשתי, קיבלתי ציון נמוך, ניגשתי בשנית והוצאתי ציון גבוה – עד כמה משפיע לרעה הציון הראשון והנמוך על האפליקיישן (אם יהיה לי למשל ציון ראשון 640 וציון שני 690)ג

תודה רבה!!

kassifo
    חבר
    מספר הפוסטים: 201

To: YFEFFER

אני אומר: לך על זה.

א. לא תמיד מבחני הדוגמא משקפים את המבחן האמיתי.

ב. אם תצטרך לעשות ג'ימאט שוב, לדעתי הראשון לא ישפיע כלל. למיטב זכרוני בתיה"ס שואלים כמה פעמים נבחנת ומה הציון הגבוה ביותר (לא האחרון).

אז תתכונן כמה שאתה יכול עד אז, והצלחה!

Ohadbar1
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

Hi Gilam,

At this stage, historically, have all the interview invitations been sent to Harvard R1 applicants? (does submitting the application in the last hour before deadline affect this?)

Thanks

jackla
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p>לגלעם,

תודה רבה וכל הכבוד על העזרה הרבה שאתה נותן! אני קורא את הפורום באופן "פאסיבי" כבר מספר חודשים ואני חייב לשבח
    אותך על העדר מוחלט של תשובות מסוג "… ומידע נוסף תקבל
    אם תעבוד עם ארינגו…", אתה בוחר לסייע לכולם ולא
    חוסך עיצות שפר!

כעת לעניין, הפרטים שלי מצויים בהודעה הראשונה שלי
    בקיצור: בן 24 GMAT 760, ת' ראשון בהנ' חשמל מאונ' ת"א:95, ת' שני בדרך כ-95, נסיון של כ-חמש שנים באזרחות רובו בזמן חלקי במהלך התארים בתחום אבטחת מידע ופחות באלקטרוניקה. מן הצבא שוחררתי לאחר שמונה חודשים עקב סיבוך של מחלה.

כעת לשלב השאלות:
    1) השאלה הראשונה וה"לוחצת ביותר" היא האם יש טעם להגיש מועמדות לדידליין של מרץ ? מה תהיה הפגיע בסיכויי הקבלה והמלגה ?

2) שאלת הסיכויים המסורתית: היכן לדעתך אני עומד עם וורטון בהנחת המלצות נוטפות דמעות של אושר וחיבורים טובים ?
    מה עם הרוורד ?
    בשורה השניה, מה עם MIT, קולומביה ודארטמות' ?

3) אין לי הרבה פעילויות חוץ – Extracurricular Activities,
    פרט אולי לתקופת התיכון, יש לכך כמובן הסבר – עבדתי במהלך השנים האחרונות, כולל תקופת הלימודים ופשוט לא עמדה לי האפשרות להשתתף בפעילויות כאלו . בכ"ז האם יש לחסרון זה
    השפעה מכרעת ?

4) מה הם כיווני הקריירה שעומדים לפני מהנדס בוגר וורטון(יש לי העדפה חזקה לוורטון בגלל מצב משפחתי ) ? ראיתי מספר מנהלי פיתוח (CTO ו-כו' ) אשר באים מרקע דומה, אבל חסרות לי מאד דוגמאות קונקרטיות של בוגרי מנהל עסקים אמריקאי בעלי רקע הנדסי. למעשה המצב הוא כזה : אני יודע ש MBA בארה"ב זה טוב, אך אינני יודע ממש למה, לכן קשה לי מאד לגבש
    את מטרות הקריירה .

4) שאלה לגבי ארינגו – האם יש סיכוי שתוך עבודה מאומצת
    אצליח להגיש את המועמדויות עד מרץ ?

יש לי עוד לא מעט שאלות – אבל הנ"ל הן החשובות ביותר.

בתודה מראש,
    יבגני

YFEFFER
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

To: kassifo

תודה רבה אורן,

LPOW
    חבר
    מספר הפוסטים: 200

To: jackla

Mate,

You have great stats – really impressive but IMHO its better to go for an MBA with some experience – if your looking for an employer to sponser you (i.e. not an american citizen) they will value some real life experience. To make a long story short – experience will dramatically improve your exit options- an MBA is not a passport – its only a foot in the door – especially in industry – go work for 2-3 years in a leading company – intel – and your employment prospects will improve dramatically. – if you wish to be an ibanker please ignore my comments.

just my 0.02$

jackla
    חבר

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p>הי LPOW, תודה על התגובה!

משום מה האנגלית לא עובדת לי בכתיבה.

אתה חושב שעבודה כמהנדס באינטל במשך כ-שנתיים, כלומר לכל היותר התקדמות לרמת ראש צוות ( במקרה האידיאלי ) תתרום ?
    לפי הבנתי בתיה"ס והמעסיקים מחפשים נסיון עבודה, אשר לא חסר לי ממש(נכון שיותר זה תמיד יותר טוב…). אמנם זה לא נסיון שכולו בזמן מלא אבל במהלך החמש שנים הספקתי לעבוד בחו"ל ובארץ עם לקוחות גדולים מאד ובמצבים שלדעתי
    עבודה באינטל בתפקיד זוטר לא תשתווה אתם. למעשה דווקא יש לי ניסיון של כשנה בעבודה בחברת שבבים בין לאומית וממה שיכולתי
    לראות הנסיון שאדם יכול לרכוש במקום כזה בזמן כה קצר הוא
    בעיקר ניסיון תפעולימקצועי.
    ניתן ללמוד איך לבצע מספר משימות בתהליך התכנון, אלו כמובן משימות חשובות אבל גם מאד ספציפיות
    והנסיון הנרכש קרוב לוודאי שלא יהיה רלוונטי בסוג
    העבודה אשר יבצע אותו אדם לאחר סיום התואר במנהל עסקים וזאת גם אם יבחר להשאר בתחום הטכנולוגי.

שאלה נוספת – איך ניתן לדעתך לשלב את הרקע הטכנולוגי
    בתחום ה-Investment Banking? ברור לי כי יש את הכיוון של ההשקעות בחברות היטק מתפתחות, אבל האם יש משהו ספציפי יותר אשר דורש סינטזה של טכנולוגיה ומימון ?
    מעבר לכך מה סיכוייו של אדם עם רקע טכנולוגי, בתחום ה-ibanking ? כי פה ברור כי לא ניתן לצפות לניסיון קודם…
    הכל כמובן מעבר לתכונותיו האישיות ויכולתו של אדם –
    אלו תמיד נכונים :)

תודה תודה מראש!

LPOW
    חבר

I think that full time experience is very important in industry just have a look at potential recruiters add – go to their website and research.

Re I-banking – thats another world – they look for sharp mussle power – they dont really care about experience –

You need to ask yourself what you want to be when you grow up :) – CFO (banking good option), CTO (PhD?), Head of R&D (MBA after a bit more experince in a blue chip)? I wouldnt apply for round 3 as HBS doesnt give you a second chance – so you have time to build a compelling case, oh and extra caricular activities seem important – helps them weed out the anti-social dweebs – If I were you (just my opinion) I would gear up for next year and try to volunteer somewhere (Kadima comes to mind they have no active field members)

This is only MY PERSONAL opinion so take it for whats it worth… i can only say for sure that cigaretes kill…. and that you will have to pay your taxes…

Good uck

L

jackla
    חבר

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p><p align=left dir=ltr>Much thanks for all the important advice, LPOW!
    I've actually been thinking about joining Kadima's ranks.

Do you think it's worth mentioning volunteer work from the time I was in highschool ?
    Actually I'm more inclined towards Wharton(than towards HBS) also their finance speciality seems to spell out 'ibanking'

Oh – and if someone knows how to make the damn english work from left to right – I'd appreciate it.</p>

LPOW
    חבר

Please read a bit about i banking – its not as easy as it seems though your age would be an asset – They work 100 hours per week – if you can put up with that then its a great oppertunity for someone w/o meaningful experience.

Wharton IMHO is keen on experience – a 26 year old american would have 4 years of valuble experience – you compete against those people for industry jobs who are at a clear disadvantage.

Again banking and probably consulting are more flexible on experince if your CV is interesting (extra cariculars, leadership – also in b-school, b-school ranking youll have a better chance compensating for your lack of experience if your from HSW)

L

aringo
    חבר

To: קרארק

גלעם,

האם יש לך נתונים איזה % מוזמנים לראיון בקולומביה ?

בד"כ קצת פחות מארבעים אחוז.

האם ידוע על אנשים שהוזמנו לראיון (ב-early decision)?

אכן, יש כמה אנשים שכבר הוזמנו.

האם הם התחילו לקבל כבר מועמדים לסתיו 2006?

כן, יש אנשים שהתקבלו כבר. אולם רוב הודעות הקבלה לקולומביה לספטמבר 2006 בהחלט עוד לפנינו.

תודה מראש!

בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: chapnik

גילעם שלום רב!!

אני בן 27 תואר ראשון בפוליטיקה וממשל מאוניברסיטת בן גוריון בממוצע 93.

gmat 680 כמותי 47

הייתי מ"כ בגדוד 50, ופיקדתי על כ-12 איש במהלך שירותי הצבאי.

באוניברסיטה הייתי אחראי על קשרי החוץ: קשר עם שגרירויות ואירגונים שונים בחו"ל

כיום אני עובד בחברת פירסום כתקציבאי

האם יש לי סיכוי להתקבל לאחת מעשרים התוכניות הטובות ביותר

להערכתי, על סמך הנתונים שציינת, עם חיבורים והמלצות חזקים תהיה מועמד תחרותי בחלק משמעותי מ-20 התוכניות המובילות בעולם (10-15 מהן, ואולי יותר), ותהיה אף מועמד חזק ב-2-3 מ-20 המובילות.

תודה רבה וכל הכבוד על העבודה המדהימה שאתה עושה

תודה על הפירגון.

בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: yonis

Yoni, that sounds like a pretty smart strategy in this case.

Gilam

aringo
    חבר

היי גילעם

האם ידוע לך מה אחוז המתמודדים שזוכים לראיון בקורנל

בד"כ קצת מעל 50%.

תודה

אליקו

בבקשה והרבה הצלחה אליקו.

גילעם

aringo
    חבר

To: yairub

שלום!
    שמי יאיר ואני סטודנט לרפואה שנה חמישית בן 29. אני מאוד מתענין באפשרות ללמוד תואר שני במנהל עסקים בחו"ל אחרי הסטאז' ברפואה (כלומר בסביבות שנת 2008)מתוך מחשבה על השתלבות עתידית בתחום הביוטכנולוגיה והתעשייה הרפואית.
    רציתי לברר אתכם את סיכוי הקבלה שלי (+מלגות) לבתי הספר השונים. אני נוטה לכיוון של מקום כמו אינסייד מהסיבה העיקרית של משך התוכנית המקוצר. האם לדעתכם ישנם סיכויי קבלה גבוהים לעשיריה הפותחת בארה"ב? חשוב לי לשאול האם העובדה שאין לי רקע ניהולי פרופר אלא דווקא רקע רפואי תהיה לטובתי או לרעתי?
    הרקע הרפואי הוא אטרקטיבי במיוחד למרבית בתיה"ס. בתיה"ס רוצים לגוון את המחזור, ורופאים לכן מתקבלים בד"כ באחוז גבוה יותר מאשר אחוז הקבלה של כלל המועמדים. רקע רפואי + ניהולי הוא אטרקטיבי אף יותר, אולם העדרו של רקע ניהולי לכשעצמו בוודאי לא יהווה deal breaker.
    יש לי נסיון פיקודי של 5 שנים בצבא הנה בא גם רקע ניהולי! עם המלצות בכתב (מאותה תקופה) ונסיון מעבודתי הנוכחית כקצין הביטחון של האוניברסיטה ועוד מספר עבודות נוספות . האם זה בכלל אפשרי או שמא עלי לפנות לתואר שני במנהל עסקים בארץ ולהסתפק בכך?
    יאיר, בהנחה של ציוני תואר ראשון סבירים, ציון GMAT סביר וחיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד רלוונטי בהחלט ב-10 התוכניות המובילות בעולם.
    אני מודה לכם מראש על ההתיחסות. שבוע טוב. יאיר.
    בבקשה ובהצלחה!
    גילעם

aringo
    חבר

To: YFEFFER

הי גילעם ושאר חברי הפורום,

יש לי שאלה די דחופה אז אשמח לתשובה בהקדם האפשרי

סיימתי לפני כחודש קורס הכנה לגמאט ולאחר מרתון של כשלושה שבועות אני אמור לקחת את המבחן בעוד כשבוע וחצי.

היות ובשבעת הסימולציות שעשיתי עד כה קיבלתי ציונים נמוכים מסביב ה-660 והיות והבנתי מאנשים שונים שגם אם אגש שוב ואוציא ציון גבוה הרי שהציון הנמוך נשאר רשום וישפיע לרעה על סיכויי הקבלה שלי לאונ' בארה"ב, אני שוקל ברצינות לא לגשת למבחן ולהתחיל קורס חדש .

בד"כ האוניברסיטאות מסתכלות על הציון הגבוה ביותר בלבד מבין ציוני ה-GMAT. ברבות מהאוניברסיטאות זו המדיניות הרשמית. משיחות עם ועדות קבלה שונות לאורך השנים התרשמותי היא שברובן המכריע של האוניברסיטאות בהן זוהי המדיניות הרשמית גם עומדים בכך ולא יתייחסו (או כמעט לא יתייחסו) לציון הנמוך יותר – אף אם יש להם גישה אליו.

שאלותי בעניין הן:

א. הבנתי שאנשים התקבלו גם עם 650 אבל רציתי קבל ממך הערכה לגבי איפה עובר קו הגבול שמתחתיו לא כדאי לגשת. כלומר מתחת לאיזו תחזית של ציון לא כדאי בכלל לנסות ולגשת

אם אתה חושב על 30 האוניברסיטאות המובילות בארה"ב, יש בכל שנה מועמדים המתקבלים לתוכניות אלה עם 550 (ראה גם http://aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm). לגבי 10 המובילות – בכל שנה יש מתקבלים עם 570-580(ולעיתים אף פחות, בעיקר בנות…).
    כאמור, היות וההתייחסות בד"כ היא לציון הגבוה ביותר, היות וואנחנו מדברים על אזור ה-650 והיות והמבחן אדפטיבי (אני רואה לעיתים קרובות שיפורים של עשרות נקודות (ואף מעל 100) מהראשון לשני) המלצתי היא שתיגש.

ב. בהנחה שניגשתי, קיבלתי ציון נמוך, ניגשתי בשנית והוצאתי ציון גבוה – עד כמה משפיע לרעה הציון הראשון והנמוך על האפליקיישן (אם יהיה לי למשל ציון ראשון 640 וציון שני 690)ג

מקווה שעניתי על כך למעלה…

תודה רבה!!

בבקשה, והרבה הצלחה.

גילעם

aringo
    חבר

To: Ohadbar1

Hi Gilam,

At this stage, historically, have all the interview invitations been sent to Harvard R1 applicants? Historically, usually not. It happened that they surpriesed very few people even much later in the season, but this was relatively rare. (does submitting the application in the last hour before deadline affect this?) If you're asking if it affects chances – usually not. If you're asking if it affects the interview invitation release date – as far as I know, occasionally it does (not always, not systematically).

Thanks

You're welcome.

Gilam

aringo
    חבר

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p>לגלעם,

תודה רבה וכל הכבוד על העזרה הרבה שאתה נותן! אני קורא את הפורום באופן "פאסיבי" כבר מספר חודשים ואני חייב לשבח
    אותך על העדר מוחלט של תשובות מסוג "… ומידע נוסף תקבל
    אם תעבוד עם ארינגו…", אתה בוחר לסייע לכולם ולא
    חוסך עיצות שפר!

וואו, עידוד כזה לא קיבלתי מזמן… תודה!

כעת לעניין, הפרטים שלי מצויים בהודעה הראשונה שלי
    בקיצור: בן 24 GMAT 760, ת' ראשון בהנ' חשמל מאונ' ת"א:95 אניח שזו הצטיינות יתרה, ת' שני בדרך כ-95 אניח שזו הצטיינות. כל הכבוד…, נסיון של כ-חמש שנים באזרחות רובו בזמן חלקי במהלך התארים בתחום אבטחת מידע ופחות באלקטרוניקה. מן הצבא שוחררתי לאחר שמונה חודשים עקב סיבוך של מחלה.

כעת לשלב השאלות:
    1) השאלה הראשונה וה"לוחצת ביותר" היא האם יש טעם להגיש מועמדות לדידליין של מרץ ? מה תהיה הפגיע בסיכויי הקבלה והמלגה ?

שאלה חשובה. במרבית התוכניות קשה יותר להתקבל (ולקבל מילגות) במרץ (אך ישראלים מתקבלים בהגשת מרץ בכל שנה – בשנה שעברה סייענו לבחור שהתקבל להרוורד בהגשת מרץ). ישנן תוכניות בהן ההבדל בין מרץ לינואר קטן (אם בכלל) – תוכניות המתחילות בינואר ותכניות בהן יש 4 או 5 סבבים – ראה למשל נתונים של תוכניות כאלה לגבי הגשות במרץ 2005 ב- http://aringo.co.il/HebrewSite/h-deadlines2.htm (העמוד מעודכן ל-2005. בשבועיים הקרובים נעלה לאתר את נתוני מרץ 2006).
    באוניברסיטאות השונות ישנן גישות שונות כלפי re-applicants. למיטב ידיעתי, אם הסיבה הכמעט יחידה לדחייה (גם בהרוורד) היא שפנית במרץ, אזי העובדה שפנית במרץ לא תקטין (או לא תקטין משמעותית) את סיכוייך בפנייה נוספת באוקטובר (וייתכן שאף תגדיל אותם במקומות כגון וורטון).

2) שאלת הסיכויים המסורתית: היכן לדעתך אני עומד עם וורטון בהנחת המלצות נוטפות דמעות של אושר וחיבורים טובים ?
    מה עם הרוורד ?
    בשורה השניה, מה עם MIT, קולומביה ודארטמות' ?

תחת ההנחות והנתונים הנ"ל (דמעות וכו'), להערכתי תהיה מועמד חזק (קצת לכיוון ה"תחרותי") בוורטון וב-MIT ומועמד חזק בקולומביה ובטאק (סיכוי טוב למילגה משמעותית באחרון). בהרוורד תהיה בין "סטרצ'" ל"תחרותי" להערכתי.

3) אין לי הרבה פעילויות חוץ – Extracurricular Activities,
    פרט אולי לתקופת התיכון, יש לכך כמובן הסבר – עבדתי במהלך השנים האחרונות, כולל תקופת הלימודים ופשוט לא עמדה לי האפשרות להשתתף בפעילויות כאלו . בכ"ז האם יש לחסרון זה
    השפעה מכרעת ?
    השפעה מכרעת – להערכתי לא. השפעה – תהיה, בעיקר בוורטון.

4) מה הם כיווני הקריירה שעומדים לפני מהנדס בוגר וורטון(יש לי העדפה חזקה לוורטון בגלל מצב משפחתי ) ? תחום התמחתונו הוא תהליך הקבלה, כך שאני עונה כאן בעיקר מנסיון ורשמים כלליים. נראה שרבים מהחבר'ה הנ"ל עובדים בייעוץ אסטרטגי ובבנקאות השקעות לאחר הלימודים (חלקם הולכים למחלקות המפוקסות על לקוחות היי-טק. חלקם עוברים לתפקידי ניהול בהיי-טק לאחר כמה שנים) ואחרים לוקחים תפקידי ניהול (בעיקר – ניהול אנשי פיתוח או ניהול מוצר) בחברות היי-טק. ראיתי מספר מנהלי פיתוח (CTO ו-כו' ) אשר באים מרקע דומה, אבל חסרות לי מאד דוגמאות קונקרטיות של בוגרי מנהל עסקים אמריקאי בעלי רקע הנדסי. למעשה המצב הוא כזה : אני יודע ש MBA בארה"ב זה טוב, אך אינני יודע ממש למה, לכן קשה לי מאד לגבש
    את מטרות הקריירה .

4) שאלה לגבי ארינגו – האם יש סיכוי שתוך עבודה מאומצת
    אצליח להגיש את המועמדויות עד מרץ ?

בהחלט. יש יותר אוויר לרוץ החל מאמצע ינואר (פחות לחץ) וגם המחיר קצת נמוך יותר מאמצע ינואר עד סוף יוני.

יש לי עוד לא מעט שאלות – אבל הנ"ל הן החשובות ביותר.

בתודה מראש,
    יבגני

בבקשה יבגני, מקווה שעזרתי.

גילעם

gilads
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: קרארק

Hi Gilam,

I applied to several schools last year. My Gmat score was 570. I have quite good background.

I was accepted by NYU and Cornell. I was rejected from Harvard, Kellogg and Columbia. I have asked NYU to postpone my admission to 2006 and they have accepted.

I made the Gmat again and got 640. Do you think that I have a chance to apply again to Harvard, Kellogg or Columbia as reapplicant.

Looking forward to your reply.

Gilad

p.s – you are doing a great job—-thank you very much

tryerty
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: gilads

Can you tell me when (on the admission process – I mean at the beginning, middle or at the very end) Columbia rejected you?

Thanks,

Gilad

ast
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

Hi Gilam,

What are the chances of geeting into LBS on 3rd round in general?

Is LBS known for a large 3rd round?

Thanks.

Amit

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

To: ast

Hi Amit,

Acceptance chances in 3rd round are the same as 1st and 2nd in LBS.

Let me know if you have any questions about the school.

Dalit

ast
    חבר

To: dalit

Dalit,

First, thanks for your quick answer, appreciate.

Second, when you say the same chances do you also mean the same in terms of the quantity of people per round getting accepted? (e.g., 1st-30%, 2nd-30%, 3rd-30%, 4th-10%)

Thanks.

Amit

dalit
    חבר

yes

ast
    חבר

To: dalit

Dalit,

Does the same apply for 4th round as well?

Thanks again.

Amit

dalit
    חבר

No. Round 4 chances are small.

מוצגות 50 תגובות – 501 עד 550 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.