Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 751 עד 800 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

To: dudy

naaaa…. i think this post would be more suitable to daffy :-)
    Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p><div align=left dir=ltr>I think he got the point
    I still suggest he should interview with Stanford- I believe he came from a good place basically assuming that if he will not potentially take a spot in Stanford, it would improve the chances of another Israeli applicant

I don't think it works this way
    do the interview and go to see the schools if you get admitted- don't let non relevant aura etc' influence your judgement
    On a personal note- I would have chosen Stanford over HBS
    Assaf</div>

Hoffmann
    חבר
    מספר הפוסטים: 32

To: dalit

I think Daffy went to Riga U :)

YFEFFER
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

To: Gilam

תודה רבה גילעם

ו… שאלה נוספת-

ציינת שכדאי שאחת מהתוכניות שאני בודק כרגע תהיה כזו שבה אני מועמד חזק עם פוט' למלגה… היות ואתה המומחה הייתי שמח לדעת מהן לדעתך התוכניות בהן אני חזק ומה יהווה STRETCH מבחינתי.

הנתונים שלי – גמאט 720, טופאל 287, שירתתי, כמוך, בחטיבת המחקר 3 שנים כחוקר, נסיון עשיר מאוד בהתנדבות בנושא זכויות אדם (שכולל עבודה מול ופגישות עבודה אצל ארגונים ידועים בתחום בארה"ב, שותפות בהקמת ארגון נוער ארצי, ועבודה עם המשטרה ועם עיריית תל-אביב), תואר ראשון במחקר רפואי מהפקולטה לרפואה באונ' ת"א, בחודשים הקרובים אני מארגן אירוע התרמה בדרום ת"א שבו אהיה אחראי על כ-12 מתנדבים… ו… זהו בינתיים <-:

החסרון העיקרי שלי הוא שמעבר לנסיון בצבא יש לי רק 6 חודשים של נסיון בתחום התואר הראשון שלי (למרות זאת הדוקטור שם הודיע שהוא ימליץ עלי בחום).. בפועל מדובר ב3 וחצי שנים אבל לא ברור לי לכמה שנות עבודה יתרגמו את זה באונ' בחו"ל (2-3 ?).
    בעניין ממליצים- ח"כ לשעבר, פרופ' לפיסיקה גרעינית, חבר במועצת עיריית תל-אביב, יו"ר ארגון זכויות אזרח, שני ד"רים למשפטים, הד"ר מהמעבדה בה עבדתי, המפקד שלי מהצבא ועוד קצין שעבד איתי. כולם חברים טובים אישיים שלי ו/או מעסיקים/קולגות לשעבר.

במיוחד הייתי שמח להתייחסות לגבי סיכויי בהרווארד/סטנפורד.

ואגניב עוד שאלה אחרונה אם אפשר – איפה שלא ביררתי אנשים התייחסו להרווארד כבי"ס מצוין אבל כמקום של סנובים שבו אתה מעביר שנתיים בפרך. אני אישית מאוד התרשמתי מהנתונים של הבי"ס אבל לא יצא לי להפגש עם בוגר של הבי"ס ככה שזו התרשמות מאנשים שדיברו מהצד. בכל זאת, הדהים אותי שכמעט כול האנשים שדיברו עליו אמרו אותו הדבר כאילו מדובר בקונצנזוס ידוע לכל. מה אתה יכול להגיד על הרווארד?

מקווה שאני לא עושה לך חיים קשים מדי <-:
    ושוב, תודה.

LPOW
    חבר
    מספר הפוסטים: 200

To: YFEFFER

I have spoken to a lot of people from various schools. I cannot say that the HBS students were fuller of them selves than students from other elite schools. Yes, there are some snobs at HBS though personally the biggest snobs I met came from another school.

I think the more experienced you are the better you understand that an MBA is not a passport for success but another instrument in your tool kit.

I think you are a strong candidate at both schools just ace the application J

Good luck.
    YFEFFER
    חבר

To: LPOW

תודה רבה!!

אני מבין שאתה בוגר/לומד ב-HBS

אתה יכול לפרט קצת איך שיווקת את עצמך ? כמה שנות ניסיון עבודה היו לך ואיך לדעתך יתייחסו בHBS לרקע הדל שלי מבחינת נסיון עבודה ?

ושוב – תודה <-:

LPOW
    חבר

I am no expert just a prospective student at an MBA program in the US. I can only say that if you have a strong volunteer record and decent grades then you are in the game.

IMHO experience is important –it helps a lot when looking for a job at Bschool – remember a 26 year old American has 4 years experience in a blue chip shop – You are mainly competing with them and not with the local Israelis.

Infowell
    חבר
    מספר הפוסטים: 71

To: LPOW

You are no expert, but you def. have the talent.
    shoshy
    חבר
    מספר הפוסטים: 141

To: Hoffmann

Good to know someone remembers Riga U ;-)
    dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

To: shoshy

RU will stay in our heart forever… we should do a reunion for the calss of 2005 (Shoshana, you'rew invited too)
    LPOW
    חבר

To: Infowell

Cheers mate, you faired fine too. cong on the stanford invite. If I were you i would go.

Best of luck

L

YFEFFER
    חבר

הי גילעם,

מסתבר שבן זוגי ואני לא זכאים לקבל ויזת בן זוג היות ואנו זוג חד-מיני. לכן, בן זוגי יהיה חייב להוציא ויזה לשנתיים לפחות בהליך נפרד (תהליך ארוך, מייגע ומפלה לחלוטין). יש לך נסיון עם מועמדים שנתקלו בסיטואציה דומה ?

תודה רבה רבה! יוני

ido Gl
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: All

שלום,

האם לדעתכם ישנם תארים מסוימים אשר עדיפים על פני אחרים כאשר באים להתקבל לMBA בבתי הספר הטובים יותר?

ספציפית יותר, האם תואר ראשון במנהל עסקים מהווה יתרון כלשהוא?

kassifo
    חבר
    מספר הפוסטים: 201

To: ido Gl

לי יש תואר ראשון במנע"ס ולדעתי זה לא מהווה יתרון, אולי אפילו חסרון.

פחות "מעניין"…

זה יכול לעזור במהלך הלימודים כמובן, אבל לדעתי לא בתהליך הקבלה. מצד שני, לחלק גדול מהסטודנטים יש רקע במנע"ס או כלכלה אז זה בפירוש לא חריג.

Alonm
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

הי גילעם,

בהרבה מהאפליקיישנים (האירופאים לפחות), בחלק המיועד לממליצים, ישנו מבנה של שאלות כגון: עד כמה המועמד מתאים לתוכנית וכו'.., המשתנה בין בתי הספר השונים.

האם רצוי שהממליץ ימלא את החלק הזה אך יצרף גם מכתב נוסף המפרט באופן נרחב יותר את חוזקות המועמד?

האם קיימת לדעתך חשיבות לכך שהממליץ ימלא את השדות באפליקיישן בכתב ידו (מראה על אותנטיות גבוהה יותר?) בניגוד למכתב אחד הכולל גם את השאלות המופיעות באפליקיישן?

תודה,

אלון.

iddlesh
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

גלעם שלום

שתי סוגיות שהייתי שמח להתייעץ איתך לגביהם:

1. אני מעונין להתקבל ללימודי MBA באנסיאד פונטנבלאו בינואר 2007 (ROUND 2). קיבלתי GMAT 680 עם חלוקת ציונים 42 בכמותי (אחוזון 67), 41 במילולי (אחוזון 93). מה דעתך לגבי הציון באופן כללי? האם יש משמעות לחלוקה הפנימית – ציון נמוך יחסית בכמותי (אני עו"ד ללא רקע מתמטי/פיננסי)?

2. שמעתי מחבר שהתקבל לאוניברסיטאות הטובות בארה"ב שמקובל שם אחרי הגשת המועמדות המלאה, שבוגרי הבית ספר/אנשים מכובדים (לא הממליצים) שמכירים אותך ישלחו אי מייל תמיכה במועמדות שלך בזמן שאתה ממתין לתשובות. מברורי השטחיים, באנסיאד זה לא מקובל. מה עמדתך בנושא? מה צריך להיות הפורמט, באופן כללי, של מייל כזה?

באמת תודה רבה על כל העזרה,

IDDLESH

the dude2
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: iddlesh

שלום גלעם,

הגשתי לכמה מקומות לסיבוב שני – לא שמעתי מהם כלום עד עכשיו.

השאלה היא, על פי נסיונך והאינפורמציה שיש לך לגבי החברה של ארינגו, להתחיל להתיאש עכשיו או שזה עוד מוקדם מדיי?

מעריך מאוד את העזרה שלך

מושיקו

leahj
    חבר

גילעם שלום, אני מעוניינת לעשות את התואר השני שלי עם התמחות בשיווק, באילו מקורות מידע כדאי לי להשתמש בכדי לדעת אילו אוניברסיטאות יתאימו לי יותר? הרי האתרים של האוניבסיטאות לא כ"כ אובייקטיבים…
    כמה חשוב לדעתך לבקר בבית הספר אליו ארצה להגיש מועמדות?
    ושאלה אחרונה, אם אני נבחנת בג'ימט רק במאי הקרוב, האם זה מאוחר מידי להרשם לספט' 2007?
    תודה רבה על כל מה שאתה עושה
    יעקובסון לאה

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: אייל

אהלן גילעם,

יש לי עוד שאלה קטנה אם אפשר. ראיתי באתר שלכם שיש שוני באורך הלימודים בביה"ס השונים. הכוונה שלי היא למסלולים של שנתים, ראיתי שבוורטון ובMIT האורך הוא 18 חודשים לעומת 21-22 חודשים בביה"ס אחרים. הסתכלתי באתרים של ביה"ס אבל לא כ"כ הצלחתי להבין בדיוק.

בקיצור, המידע אצלכם מדויק?

תודה,

אייל

שאלה טובה. האורך של תוכניות השנתיים הוא זהה – בהרוורד, וורטון, MIT, קולומביה וכו'. מדובר בתוכניות של כ-21 חודשים ברוטו (מתחילות בספטמבר, מסתיימות במאי, ובאמצע יש חופשת/התמחות קייץ של +3 חודשים, כך שנטו מדובר בכ-18 חודשים). התוכניות מדווחות את האורך באופן שונה (חלק כוללות את ההתמחות, חלק לא) ולהערכתי מכאן אי ההתאמה. הערתך ממש במקום – אנחנו צריכים לבצע הערכה מחודשת של העניין – האם עדיף לדווח באתר ארינגו בהתאם לדיווח המקורי של התוכנית (מה שיוצר אי התאמות ונתונים סותרים!), או האם לדווח בהתאם לאורך בפועל, או אולי להוסיף הערה לגבי הסיבות לאי ההתאמה… נקודה חשובה. אטפל בכך. תודה על ההערה!

גילעם

aringo
    חבר

To: nate77

אהלן גילעם,

מה היא דעתך על הכתבה שפורסמה ב"בוסטון גלוב" על כוונת בתי הספר המובילים להצר את יכולות המועמדים להשתמש בשירותי ייעוץ? האם אתה חושב שאנשים כמוני שמתכוונים להשתמש בכזה שירות צריכים לתחיל לדאוג? כמה זה רציני לדעתך?

תודה.

שמע, מי שמנהל עסק של ייעוץ למועמדים בהחלט צריך להתחיל לדאוג לגבי עתידו… כמועמד השינוי הזה צריך פחות להדאיג. עמוד בדרישות האתיות של האוניברסיטה המעודכנות למועד הפנייה שלך והכל צריך להיות בסדר…

בהצלחה,

גילעם

sharon e
    חבר

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p>
    שלום גלעם

שמי שרון ואני מעוניינת ללמוד וטרינריה בחו"ל, כשהמוקד הוא קנדה, והאמת היא שאין לי מושג מהיכן להתחיל או כיצד לגשת לזה.
    אני זקוקה להכוונה…
    אודה לך אם תשיב לי בהקדם.

תודה מראש
    שרון

aringo
    חבר

תודה רבה גילעם

ו… שאלה נוספת-

ציינת שכדאי שאחת מהתוכניות שאני בודק כרגע תהיה כזו שבה אני מועמד חזק עם פוט' למלגה… היות ואתה המומחה הייתי שמח לדעת מהן לדעתך התוכניות בהן אני חזק ומה יהווה STRETCH מבחינתי.

הנתונים שלי – גמאט 720, טופאל 287, שירתתי, כמוך, בחטיבת המחקר 3 שנים כחוקר, נסיון עשיר מאוד בהתנדבות בנושא זכויות אדם (שכולל עבודה מול ופגישות עבודה אצל ארגונים ידועים בתחום בארה"ב, שותפות בהקמת ארגון נוער ארצי, ועבודה עם המשטרה ועם עיריית תל-אביב), תואר ראשון במחקר רפואי מהפקולטה לרפואה באונ' ת"א אניח לצורך העניין ממוצע סביב 80-85, בחודשים הקרובים אני מארגן אירוע התרמה בדרום ת"א שבו אהיה אחראי על כ-12 מתנדבים… ו… זהו בינתיים <-:

החסרון העיקרי שלי הוא שמעבר לנסיון בצבא יש לי רק 6 חודשים של נסיון בתחום התואר הראשון שלי (למרות זאת הדוקטור שם הודיע שהוא ימליץ עלי בחום).. בפועל מדובר ב3 וחצי שנים אבל לא ברור לי לכמה שנות עבודה יתרגמו את זה באונ' בחו"ל (2-3 ?) שלוש וחצי בד"כ – במרבית המקרים הנסיון הצבאי ייחשב לנסיון עבודה לכל דבר (אם כי, כפי שציינת, ל"עוצמה" של נסיון העבודה יש חשיבות רבה)..
    בעניין ממליצים- ח"כ לשעבר, פרופ' לפיסיקה גרעינית, חבר במועצת עיריית תל-אביב, יו"ר ארגון זכויות אזרח, שני ד"רים למשפטים, הד"ר מהמעבדה בה עבדתי, המפקד שלי מהצבא ועוד קצין שעבד איתי. כולם חברים טובים אישיים שלי ו/או מעסיקים/קולגות לשעבר.

במיוחד הייתי שמח להתייחסות לגבי סיכויי בהרווארד/סטנפורד.

ואגניב עוד שאלה אחרונה אם אפשר – איפה שלא ביררתי אנשים התייחסו להרווארד כבי"ס מצוין אבל כמקום של סנובים שבו אתה מעביר שנתיים בפרך. אני אישית מאוד התרשמתי מהנתונים של הבי"ס אבל לא יצא לי להפגש עם בוגר של הבי"ס ככה שזו התרשמות מאנשים שדיברו מהצד. בכל זאת, הדהים אותי שכמעט כול האנשים שדיברו עליו אמרו אותו הדבר כאילו מדובר בקונצנזוס ידוע לכל. מה אתה יכול להגיד על הרווארד?

בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ועל סמך הנתונים שבידי (ייתכן מידע נוסף, בייחוד לגבי ההישגים בעבודה ובהתנדבות, ישנה הערכה זו) להערכתי בהרוורד ובסטנפורד תהיה בין סטרצ' לתחרותי (קצת יותר לכיוון הסטרצ' בהרוורד).
    להערכתי תהיה מועמד תחרותי בתוכניות כגון קולומביה, וורטון, קלוג (קצת לכיוון הסטרצ'), MIT ומועמד חזק בתוכניות כגון קורנל, דיוק, דרדן, UCLA. בברקלי, NYU, מישיגן תהיה בין תחרותי לחזק להערכתי.

לגבי הרוורד – גם לדעתי המסלול קשה יחסית מבחינת עומס ולחץ (בייחוד בשנה הראשונה). זו התוכנית המבוקשת ביותר, והיא ממוקדת (בתהליך הקבלה) על אנשים עם אמביציה חזקה ו"בולדוזריות". מטבע הדברים, שתי העובדות האלה הופכות את הסטודנט הממוצע שם ל"גאה" ואגרסיבי יחסית. כפי שזה נראה מהזווית שלי, האוריינטציה הזו פחתה בשנים האחרונות, הן דרך הגישה לבחירת האנשים והן דרך ההבנה של הסגל והסטודנטים כי התדמית הזו בעייתית ויש לשפרה. כמה מהישראלים שהתקבלו להרוורד בשנים האחרונות לא רק מדהימים בהישגים שלהם אלא גם, לדעתי, מדהימים בצניעות ובעדינות שלהם בהינתן ההישגים האלה.

מקווה שאני לא עושה לך חיים קשים מדי <-:
    ושוב, תודה.

לא לדאוג…הרבה הצלחה בתהליך!

גילעם

aringo
    חבר

הי גילעם,

מסתבר שבן זוגי ואני לא זכאים לקבל ויזת בן זוג היות ואנו זוג חד-מיני. לכן, בן זוגי יהיה חייב להוציא ויזה לשנתיים לפחות בהליך נפרד (תהליך ארוך, מייגע ומפלה לחלוטין). יש לך נסיון עם מועמדים שנתקלו בסיטואציה דומה ?

תודה רבה רבה! יוני

המומחיות שלנו היא יותר בתהליך הקבלה… לא נתקלתי במקרה כזה… מצטער.

גילעם

aringo
    חבר

To: Alonm

הי גילעם,

בהרבה מהאפליקיישנים (האירופאים לפחות), בחלק המיועד לממליצים, ישנו מבנה של שאלות כגון: עד כמה המועמד מתאים לתוכנית וכו'.., המשתנה בין בתי הספר השונים. כן, זהו המצב ברוב התוכניות המובילות בעולם.

האם רצוי שהממליץ ימלא את החלק הזה אך יצרף גם מכתב נוסף המפרט באופן נרחב יותר את חוזקות המועמד?
    אם ביה"ס מקבל המלצות hard copy, ואם אין הוראה סותרת בהוראות של ביה"ס, ואם הממליץ מרגיש כי יש לו מה לומר, שיחזק את מועמדותך, מעבר לנושאים שהוקצבו לו בשאלות (בד"כ ניתן לשלב במסגרת התשובות לשאלות את מרבית/כל התכנים ה"מחזקים" שיש לממליץ לומר), לדעתי יש מקום לעשות זאת.
    מדובר במהלך חריג יחסית (וזה גם טוב – יקבל תשומת לב וייצור רושם כי לממליץ אכפת) הנושא בחובו סיכון קטן (אם נוצרת תחושה כי הממליץ "מכור" או אגרסיבי מדי), וכדאי שייעשה אם הממליץ משוכנע שהתוכן מחזק את מועמדותך.

האם קיימת לדעתך חשיבות לכך שהממליץ ימלא את השדות באפליקיישן בכתב ידו (מראה על אותנטיות גבוהה יותר?) בניגוד למכתב אחד הכולל גם את השאלות המופיעות באפליקיישן?
    בחור יצירתי אתה… גם כאן, מדובר במהלך חריג שאכן סביר כי יחזק את תחושת האותנטיות. אם כתב ידו של הממליץ קל מאוד לקריאה, ואם יש אפשרות להגיש את ההמלצה ב- hard copy ואם, כאמור, אין הוראה סותרת של ביה"ס – זה נשמע לי רעיון די טוב. לדעתי כדאי במקרה כזה שהממליץ יפתח עם הסבר מדוע הוא כתב את ההמלצה בכתב ידו ולא הדפיס אותה.

תודה,

אלון.

בבקשה ובהצלחה אלון!

גילעם

aringo
    חבר

גלעם שלום

שתי סוגיות שהייתי שמח להתייעץ איתך לגביהם:

1. אני מעונין להתקבל ללימודי MBA באנסיאד פונטנבלאו בינואר 2007 (ROUND 2). קיבלתי GMAT 680 עם חלוקת ציונים 42 בכמותי (אחוזון 67), 41 במילולי (אחוזון 93). מה דעתך לגבי הציון באופן כללי? האם יש משמעות לחלוקה הפנימית – ציון נמוך יחסית בכמותי (אני עו"ד ללא רקע מתמטי/פיננסי)?

הציון נמוך בכ-20 נקודות מציון ה-GMAT הממוצע של המתקבלים (לדעתי הוא כ-700 השנה, אם כי הנתון הרשמי עוד לא פורסם). סביר כי הציון בכללותו יהווה concern קטן (עד קטן מאוד) מבחינת ועדת הקבלה, ויהיה ניתן לאיזון בקלות יחסית ע"י ציוני תואר טובים, למשל. סביר כי הציון הכמותי יעורר concern. יהיה טוב אם באפשרותך לתת "קונטרה" ל-concern הזה, למשל, דרך קורס "העשרה" שלקחת/תיקח בתחום ותצליח בו, דרך ציוני בגרות (!) במתמטיקה, דרך ממליץ שמציין את היכולות שלך בתחום האנליטי ונותן דוגמאות ספציפיות, וכדומה.

2. שמעתי מחבר שהתקבל לאוניברסיטאות הטובות בארה"ב שמקובל שם אחרי הגשת המועמדות המלאה, שבוגרי הבית ספר/אנשים מכובדים (לא הממליצים) שמכירים אותך ישלחו אי מייל תמיכה במועמדות שלך בזמן שאתה ממתין לתשובות. מברורי השטחיים, באנסיאד זה לא מקובל. מה עמדתך בנושא? מה צריך להיות הפורמט, באופן כללי, של מייל כזה?

מממ… הדבר הזה התפשט… ככל הידוע לי (וייתכן שאני טועה) מועמדי ארינגו היו מהראשונים בעולם להשתמש בכלי הזה, שפיתחנו עבור אנשי ספטמבר 2003… נכון ללפני כחודשיים הגישה של אינסאד היתה פתוחה/חיובית כלפי support emails. ככל הידוע לי, הגישה הזו עדיין בתוקף. באופן כללי, מדובר באימייל של סטודנט/בוגר אל וועדת הקבלה (בשונה מ"מכובדים" – מקרה בו הייתי משתמש ב- extra recommendation, ובו הייתי נזהר משימוש ללא הקשר של עבודה משותפת). האימייל מציין את אופי ההיכרות ואת דעתו של השולח עליך. ניתן להוסיף גם כמה עובדות תומכות. האימייל יכול לשאת אופי של internal memo, המיועד לסייע לוועדת הקבלה לבחור את האנשים הנכונים לא פחות משהוא מיועד לתמוך במועמדותך.

באמת תודה רבה על כל העזרה,

IDDLESH

בבקשה, ובהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: the dude2

שלום גלעם,

הגשתי לכמה מקומות לסיבוב שני – לא שמעתי מהם כלום עד עכשיו.

השאלה היא, על פי נסיונך והאינפורמציה שיש לך לגבי החברה של ארינגו, להתחיל להתיאש עכשיו או שזה עוד מוקדם מדיי?

מעריך מאוד את העזרה שלך

מושיקו

מושיקו, עדיין מוקדם מדי להתייאש… המועד הסופי להודעה עוד לא חלף במרבית המקומות. עם זאת, אם לא קיבלת עדיין אף זימון לראיון, אני מצטער לבשר לך שבהחלט יש סיבה לדאגה (תלוי היכן…). בטופ-20 רובם המכריע של הזימונים כבר נשלח ורבים מהראיונות כבר בוצעו.

בהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: leahj

גילעם שלום, אני מעוניינת לעשות את התואר השני שלי עם התמחות בשיווק, באילו מקורות מידע כדאי לי להשתמש בכדי לדעת אילו אוניברסיטאות יתאימו לי יותר?

הרי האתרים של האוניבסיטאות לא כ"כ אובייקטיבים…

לאה, אם מדובר בתוכניות MBA עם חוזק יחסי בשיווק – יהיה טוב אם תסתכלי על קלוג, דיוק, מישיגן. גם וורטון נחשבת חזקה יחסית בתחום. כאן: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.htm תוכלי למצוא הערכת תחומי חוזק לתוכניות השונות.

כמה חשוב לדעתך לבקר בבית הספר אליו ארצה להגיש מועמדות?
    קצת נתונים: מרבית המתקבלים אינם מבקרים. מבין המבקרים, כ-80% אומרים שטוב שהם ביקרו. ככל שיורדים בדירוגים החשיבות של ביקור כזה עולה. ככל שמדובר בתוכנית קטנה יותר החשיבות של ביקור כזה עולה.

ושאלה אחרונה, אם אני נבחנת בג'ימט רק במאי הקרוב, האם זה מאוחר מידי להרשם לספט' 2007?
    לא מאוחר מדי. אידאלית, היה טוב אם היית עושה את ה-GMAT הראשון אפילו קודם. עם זאת, את לחלוטין בתמונה.

תודה רבה על כל מה שאתה עושה
    יעקובסון לאה

תודה על העידוד לאה… הרבה הצלחה בתהליך.

גילעם

aringo
    חבר

To: sharon e

שלום גלעם

שמי שרון ואני מעוניינת ללמוד וטרינריה בחו"ל, כשהמוקד הוא קנדה, והאמת היא שאין לי מושג מהיכן להתחיל או כיצד לגשת לזה.
    אני זקוקה להכוונה…
    אודה לך אם תשיב לי בהקדם.

תודה מראש
    שרון

שרון, תחום ההתמחות שלנו הוא תוכניות MBA… הייתי שמח לעזור אם הייתי יכול…

גילעם

gets
    חבר
    מספר הפוסטים: 67

Hello Gilam.

I am considering an MBA abroad, preferably US, and would be more than happy to get your estimation regarding my case and chances. Please note that I still do not have a GMAT score, just starting the preparation, and would also appreciate your guidance regarding the score I need for Top 10/20.

General:

I am about 29 years old. Electronics Eng. No military background.

Education:

· I have an Associated Degree (Handasai) in electronics with an average of 90 (the average refers to the official tests only, the internal grades are much higher.

· Completed towards BScTE at Holon Institute of Technology 2 years ago. My major was Electronics, however this was dual degree with minor at Technology Education. My average is about 78.3. Please note that this program was sponsored by TAU and I actually have 2 TAU diplomas:

1. "Boger BeHinuh Technologi"

2. Teudat Horaa

Experience Summery:

• 1.5 years of experience as security guard. Full time position during learning towards AD.
    • About 4 years of experience as a R&D Harware Eng., 3 of them in one of the most known Irsaeli Hi-Tech companies. Mostly 80% position during my studies towards BScTE .
    • 2 years as an Application eng. at small tech. company. Full Time Job.

R&D Experience:
    Design of a variety of products and boards.

Managerial Experience:
    My managerial experience is mostly as project manager of the products I have designed. It includes work with subcontractors, purchasing etc.

Tech Support/Service Experience:
    As an Application Eng. one of my responsibilities is helping our customers to define their needs and to consult them regarding our products. I also have participated as tech. person at an international exhibition that took place at Chicago last summer as a part of our team.

Marketing Experience:
    I have proposed to develop an innovative product that probably would help our company to expose itself internationally. After presenting the concept to some of our customers and getting a positive feedback it was decided to go for it, and I would manage its development.

Additional Questions:
    I know that my major weakness is a low average during my study. If it helps this issue could be explained by working at 80% position, during my study, and the far location of my company offices from my home (average of 3 driving hours a day). Do you think my experience and good GMAT score will enable me to overcome this weakness? On the other hand, can my education (minor at technology education) be a pro in terms of student diversification?
    I also think it would be important to mention that at the last 8 month of my work for a known Hi-tech company I was moved from R&D to RMA department ( 80% was not enough for them, as they started some new project and needed a person for 150% position). And when I was at the end of my degree completion I was fired as overqualified for the job (they could hire almost 2 technicians for my R&D salary). Is it a problem? If yes, can I overcome this issue by explaining that the firing had made a positive impact on my grades? I have received 89 for my graduation project due to the fact that I have had enough time to prepare it. I also have found a new job just one month after finishing the Graduation project, and it was Jan 2003, that wasn't easy time to get an offer.
    What GMAT score do I need to target for Top 10? For Top 20?

Hope it is enough for an initial estimationJ
    Thank You in advance.
    gets

shaysp
    חבר
    מספר הפוסטים: 86

שלום גילעם

עד כמה לדעתך חשובה ההשקעה ב AWA במבחן ה GMAT

אני מבין כי הציון על החיבורים,מועבר לבתי הספר ביחד עם החיבורים עצמם, אך אינו נלקח בחשבון בחישוב הציון הכללי.

אני נבחן בקרוב, ורציתי לדעת אם יש טעם לדעתך, להשקיע זמן רב בתרגול הנושא או שמספיק להגיע לרמה סבירה (ציון של 4+) רק כדי להסיר חשש של בית הספר.

תודה

שי

yarony
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: shaysp

גילעם,

רציתי לשאול – האם אתה הבעלים גם של ארינגו גם של mbachances וגם של iimba ?

sefi
    חבר
    מספר הפוסטים: 31

To: sharon e

Sharon,

I suggest you contact the Fulbright association. It might be a good source to begin with.

http://www.fulbright.org.il/

I hope it helps.

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

To: yarony

Hi Yaron,

As the head of the IIMBA, I think I can answer this question.

Gilam is the owner of Aringo, but the IIMBA is a student run (now graduates) organization that is aimed at helping Israeli applicants, current students and graduates http://www.iimba.org/aboutus.asp

Mbachances- is a joint venture between the above two groups, Gilam commited to remain impartial (which I think he is) and we monitor the forum and answer questions, in addition to opening new chats

This all thing doesn't make money and is using people free time

Hope it helps

Assaf

iddlesh
    חבר

גלעם אהלן

שוב תודה על התשובה המעמיקה, ברשותך 2 הצקות נוספות:

1. כאמור, קיבלתי GMAT 680 עם חלוקת ציונים 42 בכמותי (אחוזון 67), 41 במילולי (אחוזון 93). אני עדיין מתלבט אם לגשת שוב למבחן. האם ידוע לך כיצד מתייחסים באנסיאד לתוצאות עבר? (בדף תוצאות הGMAT הרשמי נכתב שכל בית ספר מתייחס אחרת – חלקם ממצעים את כל התוצאות, אחרים מתייחסים רק לתוצאה האחרונה וכו').

2. קצת הסתכלות להמשך – מה אחוז העוברים לשלב הראיונות? והאם לרוב מדובר על שני ראיונות או אחד (באתר כתוב 1-2)?

תודה,

IDDLESH

aringo
    חבר

To: gets

Hello Gilam.

I am considering an MBA abroad, preferably US, and would be more than happy to get your estimation regarding my case and chances. Please note that I still do not have a GMAT score, just starting the preparation, and would also appreciate your guidance regarding the score I need for Top 10/20.

General:

I am about 29 years old. Electronics Eng. No military background.

Education:

· I have an Associated Degree (Handasai) in electronics with an average of 90 (the average refers to the official tests only, the internal grades are much higher.

· Completed towards BScTE at Holon Institute of Technology 2 years ago. My major was Electronics, however this was dual degree with minor at Technology Education. My average is about 78.3. Please note that this program was sponsored by TAU and I actually have 2 TAU diplomas:

1. "Boger BeHinuh Technologi"

2. Teudat Horaa

Experience Summery:

• 1.5 years of experience as security guard. Full time position during learning towards AD.
    • About 4 years of experience as a R&D Harware Eng., 3 of them in one of the most known Irsaeli Hi-Tech companies. Mostly 80% position during my studies towards BScTE .
    • 2 years as an Application eng. at small tech. company. Full Time Job.

R&D Experience:
    Design of a variety of products and boards.

Managerial Experience:
    My managerial experience is mostly as project manager of the products I have designed. It includes work with subcontractors, purchasing etc.

Tech Support/Service Experience:
    As an Application Eng. one of my responsibilities is helping our customers to define their needs and to consult them regarding our products. I also have participated as tech. person at an international exhibition that took place at Chicago last summer as a part of our team.

Marketing Experience:
    I have proposed to develop an innovative product that probably would help our company to expose itself internationally. After presenting the concept to some of our customers and getting a positive feedback it was decided to go for it, and I would manage its development.

Additional Questions:
    I know that my major weakness is a low average during my study. If it helps this issue could be explained by working at 80% position, during my study, and the far location of my company offices from my home (average of 3 driving hours a day). Do you think my experience and good GMAT score will enable me to overcome this weakness? On the other hand, can my education (minor at technology education) be a pro in terms of student diversification?

Yes, a good GMAT score will help balance the GPA issue since both of these scores fall under the same admission driver (analytical skills). The explanation regarding working while studying is also likely to help a bit in alleviating the GPA concern. Your technology education focus is likely to help – first because both education and technology are relatively appealing areas for admission committees and second because the combination is unique.

I also think it would be important to mention that at the last 8 month of my work for a known Hi-tech company I was moved from R&D to RMA department ( 80% was not enough for them, as they started some new project and needed a person for 150% position). And when I was at the end of my degree completion I was fired as overqualified for the job (they could hire almost 2 technicians for my R&D salary). Is it a problem? If yes, can I overcome this issue by explaining that the firing had made a positive impact on my grades? I have received 89 for my graduation project due to the fact that I have had enough time to prepare it. I also have found a new job just one month after finishing the Graduation project, and it was Jan 2003, that wasn't easy time to get an offer.

The strategy of dealing with the firing depends, among other things, on the circumstances, the array of facts involved, the ability to get a relevant recommendation and the ethical requirements and job-related questions of each school. Some thoughts:

The firing event, if mentioned, is likely to create some level of concern among admission committees ("red light"). The fact that your grades went up will help alleviate the analytical skills concern (the the GPA will probably raise) but is not likely to alleviate the concerns that the firing may raise (these concerns are likely to fall under a different category of admission drivers – track record of success, teamwork skills, communication skills, etc.).

It will be good to check regarding each university whether you have to provide the reason for leaving each position. If you ethically have to provide the reason for leaving, then what is likely to help is a recommendation letter from the person who fired you saying how great you did on this job and what were the external circumstances that led to the firing. What is also likely to help is being fact-based and as objective as possible in describing the circumstances. Also, possibly being self-critical and saying what you have learned and how you developed from this. Under some circumstances, this approach is likely to work great (for example, we recommended this approach to a guy who was fired from McKinsey some years ago, which was effective), under other circumstances this may backfire ("bring the bears out of the woods…").

What GMAT score do I need to target for Top 10? For Top 20?
    You know, in the past three weeks we had 2 candidates who got invited to an interview at Harvard with a GMAT score below 600. Statistically, at least one of them will be admitted. Am I telling you this to brag? absolutely! But also to explain that the higher your GMAT score, the better. However, a certain candiadate may be accepted with a 580 and another candidate may be rejected with a 770.
    You can read more about ranges of GMAT scores here:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

My initial impression, assuming strong essays/recommendations and a GMAT around 670, that you will be competitive to strong at programs such as Cornell and USC. You will be competitive at Duke, Darden, UCLA, possibly Berkeley, Yale, Tuck and NYU. Wharton, Kellogg, Columbia are likely to be a stretch.

Hope it is enough for an initial estimationJ
    Thank You in advance.
    gets

You're welcome. Good luck!

Gilam

aringo
    חבר

To: shaysp

שלום גילעם

עד כמה לדעתך חשובה ההשקעה ב AWA במבחן ה GMAT

אני מבין כי הציון על החיבורים,מועבר לבתי הספר ביחד עם החיבורים עצמם, אך אינו נלקח בחשבון בחישוב הציון הכללי. הציון אכן מועבר ואכן אינו משפיע על הציון המספרי הכללי. החיבורים עצמם אינם מועברים לבתי הספר.

אני נבחן בקרוב, ורציתי לדעת אם יש טעם לדעתך, להשקיע זמן רב בתרגול הנושא או שמספיק להגיע לרמה סבירה (ציון של 4+) רק כדי להסיר חשש של בית הספר.
    המשקל של ציון ה-AWA נמוך יחסית במרבית בתי הספר. 4 בדרך כלל אכן לא יהווה concern. ה-AWA משמש בין השאר כאינדיקציה נוספת לרמת האנגלית שלך, כגורם מאזן ל-concerns העולים מנתונים אחרים (ציון ה-verbal, ציוני תואר) לגבי היכולת שלך להתבטא בכתב באנגלית, וכאינדיקציה לרמה המצופה מה-application essays שלך.

תודה

שי

בבקשה ובהצלחה שי!

גילעם

aringo
    חבר

To: yarony

גילעם,

רציתי לשאול – האם אתה הבעלים גם של ארינגו גם של mbachances וגם של iimba ?

או, הייתי שמח להיות הבוס של ה-IIMBA… ראה תשובתו של אסף בתחילת עמוד זה.

גילעם

aringo
    חבר

גלעם אהלן

שוב תודה על התשובה המעמיקה בבקשה, ברשותך 2 הצקות נוספות:

1. כאמור, קיבלתי GMAT 680 עם חלוקת ציונים 42 בכמותי (אחוזון 67), 41 במילולי (אחוזון 93). אני עדיין מתלבט אם לגשת שוב למבחן. האם ידוע לך כיצד מתייחסים באנסיאד לתוצאות עבר? (בדף תוצאות הGMAT הרשמי נכתב שכל בית ספר מתייחס אחרת – חלקם ממצעים את כל התוצאות, אחרים מתייחסים רק לתוצאה האחרונה וכו').

כרגע (מעודכן מלפני שבועיים) ועדת הקבלה של אינסאד מסתכלת על כל הציונים (בשונה מהרוורד למשל) אולם המועמדות מוערכת על-בסיס הציון הגבוה ביותר. כלומר, מירב (עד כל) המשקל יהיה לציון הגבוה ביותר. לציונים האחרים (וכן לסדר הציונים ולמגמה) יהיה משקל מועט (עד אפס) אם הם בסדר גודל של הציון הגבוה ביותר. משקלם יגדל אם הפער בינם לבין הציון הגבוה ביותר גדול (נניח, 40 נקודות ומעלה) אולם עדיין לציון הגבוה ביותר יהיה את עיקר המשקל.

2. קצת הסתכלות להמשך – מה אחוז העוברים לשלב הראיונות? והאם לרוב מדובר על שני ראיונות או אחד (באתר כתוב 1-2)?

לגבי אינסאד – קרוב ל-60% אחוז מהמועמדים מוזמנים לראיון. במרבית המקרים (הישראליים) מדובר בשני ראיונות.

תודה,

בהצלחה

גילעם

gets
    חבר
    מספר הפוסטים: 67

Hello Gilam.
    Thank you very much for the detailed answer. Since I have never heard about USC (University of Southern California), I would appreciate if you provide some info regarding its B-School (strong areas, rating, brand name, etc.). What do you think about my chances at Chicago and MIT?
    Thank you in advance,
    gets
    גיסק
    חבר

To: All

יש אנשים שלומדים בMITSTANFORD?

אם כן,שישארו כאן Email.

kassifo
    חבר

To: גיסק

אני לומד ב-MIT, מה תעשה לי?

[email protected]

גיסק
    חבר

To: kassifo

חחחח,ממש לא הבנת נכון,

לא שאני מאיים,זה היית בקשה אם לא הבנת…

אני לא יעשה לך כלום.

kassifo
    חבר

To: גיסק

אם כך אז אתה יכול לפנות אליי

rocksrabbit
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

To bad there is no Harvard forum
    While reading their entire site I found some disturbing information, well at least on my behalf.

The Admissions Board discourages any candidate with a TOEFL score lower than 267 from applying.
    Well I am going to be in the 267 region but I am not sure that I will pass it
    Does 267 is a barrier or a preference?

And some lingo issues that I am not familiar with:

HBS Community Standards Statement
    What is this?

Can you please clarify?
    Itzik Katzav

hbs06
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

To: rocksrabbit

Itzik,

Although there is no HBS Forum (the reason for which is a topic for another posting), I can assure you that every question regarding HBS, the MBA program and/or living in Boston is answered quite promptly by one of the Israeli Students at HBS, regardless of which forum you post it in or if you send us an email ([email protected]).

Regarding your questions –

TOEFL – I do not know the official guidelines of the HBS admissions office (nobody does but them), but here is my view on this. The case study method and the fact that 50% of your grade is based on class participation mean that you have to speak in class in order to get good grades and in order for the system to work.
    I can assure you that learning to state a point in a concise and clear way in front of 90 other very smart people is something you need to get used to even if it were in Hebrew. doing it in English when it is not your native tongue is something all international students here struggle with during the first few months.
    In my view the school has realized that some people arrive here with an insufficient level in English which hinders their ability to succeed here and damages the learning experience for everyone. thus they have decided to raise the bar for the TOEFL score as the best approximation for your level of English (this is of course debatable).
    Having a score of 267 as a minimum means that any score below that will raise a red flag and will force you to present a very compelling case why your English level is indeed sufficient. I don't think it means you can't get in with a 265, but if that's your score you better show them why it shouldn't be a concern. If you're around the 267 score and it is at all possible, do the exam again and get a 267 or higher – it will save you a lot of pain and hard work.

Community Standards – here is a link to the HBS community standards: http://www.hbs.edu/about/community.html. They are in essence our code of conduct (or ethics code). If you have a specific questions regarding them, I will be happy to try and answer.

Hope I helped,
    Danny
    HBS Class of 2006

rocksrabbit
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

To: hbs06

Thanks Danny for the information,

I will consider to take the test again when I will get my final score (the unofficial grade was 230 to 287)

Thanks again

Itzik

mb3
    חבר
    מספר הפוסטים: 39

גלעם שלום,

ראשית אני רוצה לחזק את ידיך על התרומה החשובה שאתה מעניק לנו דרך הפורום.

אודה אם תוכל להעריך את סיכויי קבלתי ללימודי

MBA בארה"ב (אני מעוניין להתחיל ב 2007) ולהמליץ על בתי ספר רלוונטיים לאור הנתונים שלי.

כללי

מהנדס תעשיה וניהול, בן 30, נשוי+1.

השכלה

בוגר טכניון, סיימתי את התואר בממוצע 81.4, בארבע סמסטרים קבלתי הצטיינות דיקן, פרס הצטיינות על זכיית הפרויקט השנתי במקום השני.

ניסיון תעסוקתי

לאחר סיום התואר עבדתי בחברת יעוץ מהמובילות בשוק המקומי. אופי הפרויקטים בהם לקחתי חלק כללו יכולת הובלת צוותים מולטידיציפלינריים לשם השגת יעדים בתחום האסטרטגי של הארגון (כגון: הגדרת מבנים ארגוניים, יעדים אסטרטגיים בכלל ואסטרטגיה תפעולית בפרט) ובתחום שיפור התהליכים ואו"ש (

Lean, Kaizen ועוד). הלקוחות בפרויקטים הנ"ל היו בדר"כ ברמת המנכ"ל והחברות היו חברות גדולות מתחום התעשייה ומתחום השירותים, חלק מהפרויקטים אף זכו לכיסוי תקשורתי בעיתונות הכלכלית.

לאחר שנתיים וחצי בחברת הייעוץ עברתי לתפקיד מנהל פרויקט במחלקת או"ש בבנק גדול בו אני עובד גם כיום. בתפקיד זה המשכתי בעיקר לעסוק בפרויקטים של יעוץ אסטרטגי ליחידות הבנק. בתפקיד לא ניהלתי באופן ישיר אנשים אך נדרשתי לנהל ולקדם תהליכים של

Change Management לצד תהליכים הנדסיים קלאסיים של ניתוח נתונים ואפיון תהליכים ופתרונות שונים בתחום.

ניסיון צבאי

שמשתי כקצין תחזוקה ביחידה, פקדתי על 12 חיילים ונגדים. בתפקיד פעלתי רבות בתחום שיפור התהליכים ושיפור השרות של המחלקה לשאר "הצרכנים" ביחידה.

שונות

מזה כשלוש שנים מתנדב בעמותה לחלוקת מזון שמחלקת מדי יום חמישי מעל 200 מנות למשפחות נזקקות. במסגרת ההתנדבות אני אחראי על הנוער המתנדב במסגרת מחויבות אישית ומנהל את שלב הכנת המנות לפני שמגיעים מתנדבים בוגרים יותר שמחלקים אותן. בשלב ההכנות אני מפקח על סדר גודל של 50 נערים ונערות.

נושאים נוספים

אני לומד כרגע ל

GMAT , אני מעריך שאוכל להוציא ציון של 650-700.

מבחינת תעסוקה עתידית אני לא ממוקד אך ורק לתחום האסטרטגי אלא בהחלת חושב לכיוון הפיננסי.

אני מעדיף בתי ספר שמתאימים לסטודנטים עם משפחות (עדיף כאלו שיש בהם אפשרות תעסוקה או פוסט דוק' בתחום הביולוגיה – אשתי מסיימת דוק' בתחום

האם אתה מכיר?).

תודה על העזרה,

משה.

aringo
    חבר

To: gets

Hello Gilam.
    Thank you very much for the detailed answer. Since I have never heard about USC (University of Southern California), I would appreciate if you provide some info regarding its B-School (strong areas, rating, brand name, etc.). What do you think about my chances at Chicago and MIT?

USC Marshall is a "well rounded" school in terms of strengths (pretty strong in most areas, and in entrepreneurship in particular), top-25 (or top 20, depending who you ask) in the US, great location if you love LA or think of leveraging the Israeli business community there. A relatively small program with about 300 students per year, definitely a top-2 MBA program in the area (together with the higher-ranked UCLA).
    My initial impression, assuming strong essays/recommendations and a GMAT around 670, is that Chicago will be somewhat of a stretch (between stretch and competitive) and MIT will be a stretch.
    Thank you in advance,
    gets
    You're welcome. Good luck!
    Gilam

aringo
    חבר

To: rocksrabbit

To bad there is no Harvard forum
    While reading their entire site I found some disturbing information, well at least on my behalf.

The Admissions Board discourages any candidate with a TOEFL score lower than 267 from applying.
    Well I am going to be in the 267 region but I am not sure that I will pass it
    Does 267 is a barrier or a preference?

And some lingo issues that I am not familiar with:

HBS Community Standards Statement
    What is this?

Can you please clarify?
    Itzik Katzav

Well, Danny covered this one well in his answer above. I would just add that, based on our experience, I believe that even this year you may (in exceptional cases) get into HBS with a TOEFL of 260. As Danny said, it will be a significant red flag that will have to be explained as well as "countered" effectively by other strong attributes, achievements and stats that you bring to the table.

Gilam

aringo
    חבר

To: mb3

גלעם שלום,

ראשית אני רוצה לחזק את ידיך על התרומה החשובה שאתה מעניק לנו דרך הפורום. תודה!

אודה אם תוכל להעריך את סיכויי קבלתי ללימודי MBA בארה"ב (אני מעוניין להתחיל ב 2007) ולהמליץ על בתי ספר רלוונטיים לאור הנתונים שלי.

כללי

מהנדס תעשיה וניהול, בן 30, נשוי+1.

השכלה

בוגר טכניון, סיימתי את התואר בממוצע 81.4, בארבע סמסטרים קבלתי הצטיינות דיקן כל הכבוד!, פרס הצטיינות על זכיית הפרויקט השנתי במקום השני.

ניסיון תעסוקתי

לאחר סיום התואר עבדתי בחברת יעוץ מהמובילות בשוק המקומי. אופי הפרויקטים בהם לקחתי חלק כללו יכולת הובלת צוותים מולטידיציפלינריים לשם השגת יעדים בתחום האסטרטגי של הארגון (כגון: הגדרת מבנים ארגוניים, יעדים אסטרטגיים בכלל ואסטרטגיה תפעולית בפרט) ובתחום שיפור התהליכים ואו"ש (Lean, Kaizen ועוד). הלקוחות בפרויקטים הנ"ל היו בדר"כ ברמת המנכ"ל והחברות היו חברות גדולות מתחום התעשייה ומתחום השירותים, חלק מהפרויקטים אף זכו לכיסוי תקשורתי בעיתונות הכלכלית.

לאחר שנתיים וחצי בחברת הייעוץ עברתי לתפקיד מנהל פרויקט במחלקת או"ש בבנק גדול בו אני עובד גם כיום. בתפקיד זה המשכתי בעיקר לעסוק בפרויקטים של יעוץ אסטרטגי ליחידות הבנק. בתפקיד לא ניהלתי באופן ישיר אנשים אך נדרשתי לנהל ולקדם תהליכים של Change Management לצד תהליכים הנדסיים קלאסיים של ניתוח נתונים ואפיון תהליכים ופתרונות שונים בתחום.

ניסיון צבאי

שמשתי כקצין תחזוקה ביחידה, פקדתי על 12 חיילים ונגדים. בתפקיד פעלתי רבות בתחום שיפור התהליכים ושיפור השרות של המחלקה לשאר "הצרכנים" ביחידה.

שונות

מזה כשלוש שנים מתנדב בעמותה לחלוקת מזון שמחלקת מדי יום חמישי מעל 200 מנות למשפחות נזקקות. במסגרת ההתנדבות אני אחראי על הנוער המתנדב במסגרת מחויבות אישית ומנהל את שלב הכנת המנות לפני שמגיעים מתנדבים בוגרים יותר שמחלקים אותן. בשלב ההכנות אני מפקח על סדר גודל של 50 נערים ונערות.

נושאים נוספים

אני לומד כרגע ל GMAT , אני מעריך שאוכל להוציא ציון של 650-700.

מבחינת תעסוקה עתידית אני לא ממוקד אך ורק לתחום האסטרטגי אלא בהחלת חושב לכיוון הפיננסי.

אני מעדיף בתי ספר שמתאימים לסטודנטים עם משפחות (עדיף כאלו שיש בהם אפשרות תעסוקה או פוסט דוק' בתחום הביולוגיה – אשתי מסיימת דוק' בתחום האם אתה מכיר?).

משה, על סמך הנתונים לעיל ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT בסביבות 680, כדאי לדעתי שתסתכל על תוכניות ה-MBA של Duke ושל UNC. שתיהן נמצאות ב-research triangle (אזור מחקר מהמובילים בעולם הממוקם בין 3 הערים Releigh, Durham, Chapel Hill). האזור נחשב מעולה למגורי משפחות וסביר כי לאשתך יהיו הזדמנויות אטרקטיביות יחסית באזור זה. להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב-Duke ומועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-UNC.

להערכתי תהיה מועמד תחרותי גם בבתי ספר כגון NYU, Tuck, UCLA ותחרותי עד חזק בקורנל (גם כן מתאימה למשפחות, עם הזדמנויות פוטנציאליות לאישתך באוניברסיטה). הרוורד וסטנפורד יהיו סטרצ'. בוורטון ובקלוג תהיה בין תחרותי לסטרצ' להערכתי.

תודה על העזרה, משה

בבקשה, ובהצלחה משה!

גילעם

מוצגות 50 תגובות – 751 עד 800 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.